Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz alamuszi #161 üzenetére

    Mert tobbszor pofazik vissza, talan azert... (Gondolom ezert is lehet kikapcsolni :D.)

    Ha meg szerinted ugyanannyira (gondolom nyomod 1000-rel a MacOS-t), akkor meg nem mindegy :F

    [ Szerkesztve ]

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz alamuszi #161 üzenetére

    Igen MSE -re, bár manapság szerintem egy víruskeresővel átnézni valamit nem elégséges, valami nevesebb gyártó termékével viszont kellemes kombót tud alkotni. :K

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • DJS

    tag

    válasz alamuszi #161 üzenetére

    (#161) alamuszi
    Ezek megint ízlések és pofonok, de azért az elég érdekes, hogy ez nem idegesítő az UAC pedig igen, mivel az elv ugyanaz...:) Sőt a működési metódus elve is ugyanazon dolgoknál jön elő. Akkor miért is más ez, mint a Linux, Unix, MacOSX esetében? Szerintem akkor a MacOSX is ugyanannyira idegesítő...

    Linuxosként azt tudom mondani, hogy a unix-like rendszereknél legalább elválik, amihez jogosultság kell. Kell a programok telepítéséhez és a rendszerkönyvtárakban való munkához. De felhasználóként általában nem csinálsz ilyeneket.

    Az UAC viszont ennél bonyolultabb. Az alapelve ugyanaz, de talán nem ennyire egyszerű megkülönböztetni. Erre tudok gondolni, ha egyáltalán.

    Ja volt előttem három Mac mini meg egy Mac Book Pro 13" de az Ubuntu 20* jobban bejön, mint a macosx, gyorsabb, stabilabb, és nem kell hozzá egy 300k-s vas, sőt eldönthetem milyen vasat teszek alá tulajdonképpen ugyanazért a tudásért, és sebességért. Szóval a MacOSX nem alternatíva számomra, semmi extra, mivel ismerem valamelyest. De nem győzőtt meg. De ez csak az én véleményem persze, nem írott könyv. A szokásos beetetés, csili vili külső elavult, de biztonságos, és gyors belső, akár a Linuxok, csak az ingyen van, és a hardvertámogatottságuk mérföldkövekkel a MacOSX előtt van, kb ennyi.

    Én is Ubuntuzok, de azért eleinte néha fejfájást tudtam kapni a vágólap hiányától.

    A hardvertámogatottságot meg ne hozd fel, ez egy olyan verseny, amiben az Apple eleve nem indult.

    Csak mikor laikusok előadják, hogy mennyire szuper ez a rendszer meg mennyire egyszerű, meg mennyire hű de szép akkor mosolygok egyet, mert velük ellentétben (az átlaguserre gondolok, nem akik itt előfordul, mert itt nagyon sok a hozzáértő, és ez tény.) valamelyest ismerem a Unix, és Windows rendszereket, és mindig olyan jól szórakozom, hogy beetették őket, csak a kinézettel, meg a szokásos reklámfogásokkal, hogy mennyire egyszerű kezelni, persze mindent egyszerű kezelni amit megtanul az ember, ez nem a MacOSX kivátsága.

    Ismered? "OS X: because it is easier to make Unix user friendly than debug Windows."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák