Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Alex91 #162 üzenetére

    Ja volt előttem három Mac mini meg egy Mac Book Pro 13" de az Ubuntu 20* jobban bejön, mint a macosx, gyorsabb, stabilabb, és nem kell hozzá egy 300k-s vas, sőt eldönthetem milyen vasat teszek alá tulajdonképpen ugyanazért a tudásért, és sebességért. Szóval a MacOSX nem alternatíva számomra, semmi extra, mivel ismerem valamelyest. De nem győzőtt meg. De ez csak az én véleményem persze, nem írott könyv. A szokásos beetetés, csili vili külső elavult, de biztonságos, és gyors belső, akár a Linuxok, csak az ingyen van, és a hardvertámogatottságuk mérföldkövekkel a MacOSX előtt van, kb ennyi.

    Én amúgy Linuxot használok, mert Linux szerverekkel foglalkozom, tehát van valamennyi tapasztalatom a Linux/Unix rendszerekkel, de a Windows-al is. Ezután a MacOSX nem jelentetett túl nagy fejtörést.

    "Ha meg szerinted ugyanannyira (gondolom nyomod 1000-rel a MacOS-t), akkor meg nem mindegy :F"

    De az..... :D Csak mikor laikusok előadják, hogy mennyire szuper ez a rendszer meg mennyire egyszerű, meg mennyire hű de szép akkor mosolygok egyet, mert velük ellentétben (az átlaguserre gondolok, nem akik itt előfordul, mert itt nagyon sok a hozzáértő, és ez tény.) valamelyest ismerem a Unix, és Windows rendszereket, és mindig olyan jól szórakozom, hogy beetették őket, csak a kinézettel, meg a szokásos reklámfogásokkal, hogy mennyire egyszerű kezelni, persze mindent egyszerű kezelni amit megtanul az ember, ez nem a MacOSX kivátsága.
    Meg ez egy Unix, na persze Mikrokernellel, és a többi, aminek semmi köze a Unix-hoz. Tartalmaz Unix kódit, ez OK, meg is felel adott Unix szabványoknak, de ezért még Unix lesz, Akkor az SUSE Enterprise, a Novell 9, mert benne van az eDirectory, vagy az NPDS? :D Ugyan már...

    Maradjunk a valóság talaján, nem baj az, hogyha ela akarják adni a terméküket, de ne lódítsanak már olyan dolgokban, ami szakember számára egyértelmű, a user meg úgysem ért hozzá, lenyomjuk a torkán... :)

    Csak ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák