Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz DJS #71 üzenetére

    Megint egy újabb érdekes érv. És erre nem képes bármelyik másik cég?

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz DJS #74 üzenetére

    Bármelyik nagyobb cég képes felvásárolni a technológiát a több száz közül.

    "A Microsoft is bemutatta, hogy van multitouch, kínálta is a Surface-t pár millió forintért. Láttatok már valahol használatban ilyet? De az Apple rákattant és valami használhatót faragott belőle."
    Na kb. erre akartam rávezetni a beszélgetést.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • #16820480

    törölt tag

    válasz DJS #96 üzenetére

    igen, azért a szoftverfejlesztés elég más. de mondjuk az, hogy van egy labor, ahol kutatnak, kifejlesztenek egy technológiát, aztán jön az Apple, felvásárolja, levédeti rá a jogokat, az hol innovatív? meg hol fejlesztés?

  • DJS

    tag

    válasz DJS #96 üzenetére

    Ja, kifelejtettem a legjobbat: Google...

    Az ő keresőalgoritmusuk is egyetemi feladatnak indult.

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #103 üzenetére

    Szerintem teljesen más a filozófia. Amin a két cég elindult. Amíg az MS a vállalati szféra irányába indult addig az Apple nem. És ebből is adódik hogy ameddig az MS rendelkezik, egy komplett Vállalati termék kínálattal, profi és elterjedt szinten is (Server, SQl Server Web, mail, vállalatirányítási rendszer) és mi egymás, ami nincs architektúrához kötve. Szóval teljesen más a gyerek fekvése.
    Ezalatt az apple ugyan rendelkezik Server termékkel, de az nemhogy nem elterjedt, hanem alig használt világszinten.
    A másik, hogy a könnyen kezelhetőség nem egy konkrét megfogalmazás, mivel ha megszokod, akkor minden kezelhető. És maga a Windows technológiája kicsit fejlettebb a 2000 óta , mint a MacOSX, vagy bármely Unix like rendszer és ez még akkor is így van, ha valóban sokkal csinosabb, maga a MacOSX mint a Windows. Rendszer szinten a Windows fejlettebb. A Vírusok, vagy éppen a fagyás, bár az XP, Vista, Windows 7 már igen stabil. Nem beszélve a serverről.
    Mint ahogyan ezt Dennis M. Ritchie is igen komolyan megfogalmazta, ha valaki, akkor Ő tudja, Ő volt az egyik aki magát a Unix-ot írta Ken Thompsonnal egyetemben.

    Ja és én Linuxot használok, mert érdekel a szerver Linux. De elismerebb, hogy fejlettebb a konkurencia.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #139 üzenetére

    Belül a Windows 2000 óta jóval fejlettebb a Windows. Minden szinten. A MacOSX pont az ami csili vili, belül meg egy 20 éves technikát takar.

    "Ez lehet, hogy azért van, mert az Apple a személyt célozta meg, míg a MS az ipart, nem tudom. De az tény, hogy az MS csak a felületében, a hangzatos szólamaiban, az "a Windows" kifejezésekben (mintha az oprendszer nem különálló programokból állna...) és a súgókban valósította meg ezt a user friendly célt. A könnyű kezelhetőség ezt jelenti náluk, míg az Apple a rajongói szerint igyekszik kitalálni, hol mire lehet szükség, és azt oda pakolja. Nem véletlen, hogy zárt platform lett minden Apple. Van egy marha vaskos szabványgyűjteményük is, hogyan kell menüket felépíteni, meg ilyesmi."

    Ez megint megszokás. A Windows-ok azért nem vezették be az EFI támogatást mert felesleges. Az EFI jó dolog, csak éppen Itániumra találták ki mert az Jó egy vállalati Unix-ra, de PCszintű gépre minek is?

    "Dennis Richienek utálnék ellentmondani, de szerintem a Windows a Vista óta mondható igazán fejlettnek, az XP még erősen a korábbi generációkra hasonlít. Az ilyen apróságok, mint a hangerő alkalmazásonkénti állítása, azért kellenek egy mai rendszerbe. A driverek különálló kezelése is egy hatalmas kerékkötője volt a Windowsnak, és a szigorú jogosultsági rendszer bevezetésével egyértelműen a Unixokat utánozta. Tehát azért lett jobb, mert átvette a jó tulajdonságait."

    A Windows jogosultságrendszere mérdfóldkövekkel fejlettebb a Unix rendszerek jogosultságrendszerénél. Eleve az NTFS sokkal fejlettebb, és robosztusabb, felhasználó állóbb mint az i-node felépítés.
    És semmi köze az NTFS-nek az i-node alapú rendszerekhez, teljesen mást használ, máshogy működik.

    Pont ez a baj, hogy az Apple fanok a csili vili ség mellé fejlettséget párosítnak, pedig ez baromság. A Látszat csal. Az Apple a usereknek megfelel, Erre nagyon jó,

    "A használhatóságra egy példa: a Macekbe tíz éve beépítették a fájlok megjelölését. Ez lényegében csak annyi, hogy egy bizonyos fájl vagy könyvtár ikonja módosításig más színű lesz, mint alapesetben. Ez két kattintás, és csoportosan lehet elvégezni, a Windowsban ikont módosítani csak úgy lehet, ha egyenként beállítod minden ikonnál, hogy mi legyen (3-4 kattintás). Ha tehát át akarsz nézni egy nagyobb fájlgyűjteményt, mert mondjuk keresel valamit, vagy tanulsz, akkor Macen ezt megteheted úgy, hogy amivel már végeztél (vagy pont ami hátravan), azt megjelölöd. Így ránézésre látod, hogy mit felejtettél el, és mennyi van még hátra. Windowson ezt nem tudod megcsinálni, max. ha átpakolod őket két külön könyvtárba, "átnézni" meg "kész" néven."

    Ez nagyon jó dolog, de ez és a csili vili kinézet még mindig nem indokolja, hogy fejlettebb lenne. Esetleg ebben praktikusabb.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #146 üzenetére

    "Az EFI az a testreszabható BIOS, ugye? PC-re az EFI a "user friendly" része lenne, hogy ne kelljen már azt nézned 2010-ben, hogy felpörög a memóriaszámláló, és kiírja, hogy van kismillió bájt memóriád. Mindezt naponta kétszer."

    Az EFI nem egy testreszabahtó B.I.O.S hanem a merevlemez első 512 bájtja helyett egy nagyobb terület áll rendelkezésre a rendszerindítás bekonfigurálásához. pl HP-UX erre 600 Mb-ot tesz félre, de a Windows 7 is 100 MB-ot, igaz ez nem efi funkcionalitás, hanem csak az elv hasonló. A tréfás az a dologban, hogy a Windows -ok, Linux-ok 2003 óta támogatják, míg a MacOSX 2006-óta, de ez már csak a ráadás.
    Az Igazi EFI Fat 32-es partíció, amin kódólva batchelve irányítható a rendszer indulásának folyamata. Azaz PC-n teljesen felesleges, Emellett ki is kapcsolható, az összes 5 évnél fiatalabb PC alaplapban a boot POST folyamat mutatása.

    "A Windows jogosultságkezelésében nekem pár dolog nem tetszik, ezért nem mondtam, hogy fejlettebb, bár biztos igazad van. Az egyik, hogy nagyjából kétévente változtatnak valamit, az XP-n mások a lehetőségek, mint a Vistán vagy a 98-on, az XP Professional verziójában más a jogosultságkezelés, mint a Home-ban, stb. Az sem igazán tetszik, hogy kikapcsolható az UAC, miféle jogosultságkezelő már az, ami fakultatív?"

    Ezt úgy hívják, hogy sokszínűség, vagy termékpaletta. Minek legyen egy home Windows,ban tartományba léptetés lehetőség, vagy éppen Branch Cache, ha soha nem fogják használni. Ekkor az MS azt mondja, hogy akkor 25 ezer a Windows nem pedig 45 ezer. A Win98 egy Fat alapú rendszer volt míg az XP egy NTFS alapú rendszer. De a Vista vagy a Win 7 is.

    A Vista, és az XP NTFS jogosultságrendszere pontosan ugyanaz alapjaiban. A Vista fejlettebb. De ezt hívják fejlődésnek. Ami a MacOSX-nél 5 - 6 évente következik be jó esetben, az az MS-nél 1 - 2 év alatt, de ez inkább előny, mint hátrány.

    Vállalati világban azt kapcsol ki a rendszer amit a szerver enged, erre találták ki az AD-t, GPO-t és a többi komoly ipari szoftvert, Otthon pedig hogy kikapcsolja, ez pedig megint a lehetőségek.

    A különbség, az, hogy A Windows-ok, vagy a komolya Unix/Linux rendszerek megfelelnek a nagyvállalati követelményeknek, addig a MacOSX nem. Ez sem baj, csak akkor jön elő amikor meg kellene felelni ennek meg annak, vagy ezt vagy azt kellene kiépíteni vele, akkor bizony a MACOSX nem rúg labdába.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • bobsys

    addikt

    válasz DJS #152 üzenetére

    A vírusok se tudtak volna ennyire elszabadulni, ha van egy szigorú jogosultságkezelő rendszer a winben

    van egy szigorú jogosultságkezelő rendszer a winben
    a virusok nem ettol terjednek, hanem attol, hogy mindenki local adminkent hasznalja a gepet, mert "ert" hozza

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • pzstm

    titán

    válasz DJS #152 üzenetére

    A vírusok se tudtak volna ennyire elszabadulni, ha van egy szigorú jogosultságkezelő rendszer a winben.

    UAC :U

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #152 üzenetére

    "Azért a jogosultságkezelés nem bónusz, az az oprendszer alaprésze kellene legyen. A vírusok se tudtak volna ennyire elszabadulni, ha van egy szigorú jogosultságkezelő rendszer a winben."

    A Home jogosultságrendszere is mérföldkövekkel fejlettebb a MacOSX-nél. A MacOSX-et egyetlen dolog védi meg ez pedig a Unix like rendszerekben megtalálható futtatási jog megvonás, de már az sem mert mint láttuk a botnet MacOSX-en is erősen ott van, kb eddig tartott a vírusmentesség. A Winben nem azért szabadulnak el a vírusok, mert A Windows rossz, hanem azért mert a Winowsok nagy % illegális és a backdoorokon mennek be aminek nem kellene bemenni.

    ''A túlzottan gyors fejlődés ugyanolyan zavaró lehet, mint a fejlődés hiánya. Arról nem is beszélve, hogy egy jól kialakított jogosultságkezelő rendszeren nem kellene változtatni. Ha kétévente újrafeltalálják a spanyolviaszt, az egy lehetetlen helyzet."

    jelenleg ezért a fejlődésért vezeti az MS a belső hálózati szerver piacot.

    "Nem bírom elképzelni, hogy legyen olyan nagyvállalat, ami tömegesen fontolgatná a Mac beszerzését, amíg van olcsóbb megoldás is. Márpedig az OSX-et csak eredeti hardveren lehet futtatni. Innentől kezdve szerintem esélytelen, hogy ezen a piacon megjelenjenek, vagy egyáltalán meg akarjanak jelenni."

    Ezt én sem.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #156 üzenetére

    Nem mert a Windows Userek nincsenek hozzászokva, amihez a Mac Unix Linux userek igen, azaz, minden szirszarért jelszót kér a rendszer, mert ugye valljuk be őszinténm a MacOSX bármrnnyira is kényelmes rendszer azért nagyon zavaró, hogy minden szarárt jelszó kell, ha a rendszerben el akaord végezni a változtatást, csak ezt elfelejtik az apple fanok emlegetni, persze rossz pont.
    Ehhez nincsenek hozzászokva a Windows Userek. Ezért az első dolguk az UAC kikapcsolása.
    A Víruskeresés nagy biznisz, de pont annyira nagy amennyire a Mac sose lesz, ha az eladásokat nézzük, mert mint cég lehet hogy nagy tőke van a háta mögött, de eladásokban még egy noname taiwani brand is lenyomja, mint a sicc.

    Ja és mostmár macan is illene vírust irtani, mióta botnetes sztori kipattant, arról nem beszélve, hogy a Safari közel sem annyira biztonságos, mint a PC-s browserek.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #174 üzenetére

    Na pont ez az, hogy én nem becsülöm le a laikusokat, hanem az ő párjukon állok. Ha laikus vagyok valamiben, pl én a videotechnikában, akkor elvárom, hogy valamiért kifizetek adott összeget, akkor az azt nyűjtsa amit én mint laikus elvárok, ne pedig azt. amit a gyártó elvár, mert itt erről van szó. Ha én gyártó vagyok, akkor lehetek annyira igényes, hogy nem azt próbálom sújkolni, hogy szinte minden gyenge az én termékemhez képest, hanem megpróbálom eladni a termékemet adott haszonnal.
    De konkrétan itt arról van szó, hogy egy átlagterméket adnak horribilis áron, maximálisan kihasználva a laikusok jóhiszeműségét.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák