Új hozzászólás Aktív témák

  • tcp

    tag

    válasz Parci #90 üzenetére

    ez sajnos nagyon így van. a saját privát blogommal keresek annyit, ami kifizeti az éves hosting költségeket, és boldog vagyok. A cég aminek dolgozok rendelkezik olyan ügyfelekkel, akik komolyabb portálokat töltenek meg tartalommal. A portálba fektetett munka/energia/pénz több százszorosa egy ilyen privát bulinak (elég csak azt nézni, hogy nekem van egy kis hostolt virtual hostom, nekik meg alapban 2db szerverük pihen bent a hosting cégnél+szerkesztőség+miegymás), viszont az éves google árbevételünk között lévő kb 2 nagyságrend ezt messze nem tükrözi. Az a 20-30 ezer forint, amit én keresek a bulival az csodás összeg, nekik az a 2-3 millió még 1 havi bérköltséget sem...

    egyébként az ad-blockerek használatának terjedése is megér egy misét. mindenki úgy van vele, hogy legyen profi hírportál (tök mindegy, hogy milyen témában), legyen természetesen ingyenes, de a reklámokat megblokkolja rajta, mert őt ne szivassa senki ilyesmivel. Az az egyszerű egyenlet (sok másik hasonló egyenlettel együtt) még nagyon nem esett le Magyarországon az embereknek, hogy hirdetés=ingyenes hírportál.
    Ha így folytatódik, akkor a vége az lesz, hogy egy csomó jó hely lehúzza a rolót, mások meg átmennek majd előfizetéses tartalomba, mert az egyértelmű. Jah, és igen, majd maradnak a full nonprofitok, ahol 2-3 ember szerelemből csinálja, csak ha éppen befut egy fizetős meló, vagy nyaralni mennek, akkor nem fognak sokat töprengeni, hogy megéri e csinálni.

    Egyébként ez a mentalitás olyan jól jellemzi az embereket itt a PH-n is sajnos. Pont a múlkor olvastam egy hozzászólótól, hogy őt nem érdekli, ha tönkremegy a Microsoft, meg az EA, meg a többi hasonló multi. Persze az más kérdés, hogy akkor kinek az oprendszerén, milyen játékkal fog játszani, vagy lehet, hogy neki elegendőek a kis privát flash game-k.

Új hozzászólás Aktív témák