Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz tcp #29 üzenetére

    Szerintem, a profit maximalizálás, és a vásárló érdekeinek nézése nem zárja ki egymást, legalábbis nem teljesen.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz tcp #32 üzenetére

    Nem erről beszélek.
    Pl. a gugli azért népszerű, mert marha jó szolgáltatásai vannak tök ingyen. Ez szerintem a felhasználók érdekei szerint van. Más kérdés, hogy nem jótékonyságból van így.

    mod: Most látom, hogy még hozzáírtál. :)

    Igen, ezzel egyetértek, de nem érdekel szinte senkit, hogy a gugli miért ad sok jó cuccot ingyé'. Adja, és kész.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • moonman

    titán

    válasz tcp #52 üzenetére

    "Hey, it looks like, you like Britney Spears. Do you want to buy her new album?" :))

  • Bici

    félisten

    válasz tcp #52 üzenetére

    Az, hogy a google-nak jó, hogy az én weboldalamról mindent megtud, az nem izgat, sőt akár szét is kürtölheti, az nekem csak jó.
    Az, hogy a szolgáltatások során gyűjtött adatokat mire használják, az tényleg nem mindegy, ebben totál egyetértünk. Ezért is igyexem maximálisan anonim maradni még a gugli elött is. Már csak a VPN van hátra.
    Egyébként mit érnek vele, ha megkeresnek reklámmal? SPAM-nek jelölöm, és legközelebb törlődik egyből.

    (#51) moonman: Ebben igazad van. :R Visszaszívtam a statisztika ferdülési megjegyzésemet. :B

    (#56) bambano: Ha VPS-en keresztül guglizok akkor kevesebbet ér nekik az általam nyújtott infó? Ugyanúgy látják, hogy mit csinálok, csak azt nem, hogy ki csinálja, nem?
    A kérdezőbiztosok sem kérdez rólam személyeset, bár, azt látják, hogy kb. mennyi idős vagyok, nő, vagy férfi, és hogy hol kérdeztek meg...

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tcp #52 üzenetére

    Mit tud az analitycs, amit nem lehet összerakni open source-ben és reális üzleti igény van rá?

    #47: meg a tendencia az, hogy sok helyen csak word docot fogadnak el, mást nem. Éppen most vitatkozom egy illetővel, hogy pdf-ben küldöm a doksit, nem doc-ban, mert NINCS doc.

    #34 google alkalmazottak boltba mennek? miért nem töltik le a netről a kenyeret?;)

    #28: meg az, akiről kukik segítségével összegyűjtik, hogy miről szokott keresni.

    #22: minek j2ee egy levelezéshez? Amióta voltak referer bugok, azóta nem hiszek a webes felületű levelezésben. van imapssl oszt jónapot.

    #20 megmondta a gugli, hogy mit csinál a begyűjtött adatokkal. Azt ugyan nem tette hozzá, hogy a különböző hatóságok felé miket ad át, de a reklámoldalát megmondta.

    #8: beszélgetés szerű rendezés? threadre gondolsz? azt melyik levelező nem tudja?

    #5: a google politikai dolgairól ha valaki keveset hall, azt a fülészeten gyógyítják. (szemészeten is, ha webre gondolok).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Penge_4

    veterán

    válasz tcp #77 üzenetére

    Az MS-t mindenki azért ekézi, hogy nem open, meg nem free. De könyörgöm!? Ott a rengeteg open meg free dolog, azt kell használni, ha az tetszik, ami meg nincs rá, azt meg kell írni.

    1: Nem mindenki programozó. Nagyon egyszerű szavakkal dobálózni, hogy meg kell írni. Gyanítom, hogy ha valaki tud programozni akkor sem olyan egyszerű a dolog, mert ha olyan egyszerű lenne, akkor már csak azértis megírnák sokan, hogy ezzel megmutassák.
    2: Pont az MS piaci előnye teszi tönkre a nyílt forrást. Éveken át zárt volt és szisztematikusan kialakította azokat a dolgokat, amikkel magához láncolja a usereket és rontja az új kezdeményezéseket. Az IE7-ig a böngésző szabványoktól kezdve a zárt MS Office formátumokig (MSO2007-ig) az ActiveX-en át az Outlook Express-Hotmail függőségen keresztül az MSN protokolig (offline üzeneteket nem tudom támogatja-e már bármely alternatív kliens) mindent. Kizárólag EU-s ráhatás miatt nyitotta meg azokat, amiket megnyitott.

    Parci: kifejezetten agresszív szereplőről van szó. - annyira nem. Egy js blokkolásával minden eltűnik még a legegyszerűbb adblockerrel is. Ezzel szemben néhány annyira agresszív hirdetéssel is találkoztam már, amit még element-hiding-al sem lehetett blokkolni.

    az egész adsense dolog olcsónak tűnik (csak a klikkekért fizetsz stb.), de igazából marha drága, ugyanakkor szétveri a hagyományos hirdetési piacot - Hagyományos hirdetési piac alatt a villogó bannereket érted, amik felnyomják a CPU-t 20-30%-ra szimpla szöveges oldalnál és néha még a scrollozás is akad miattuk? Ezeket nyugodtan verheti, nem fogom siratni. Maximum súlyos globális következményei lehetnek, de ezen görcsöljön csak az EU, azért fizetik őket, hogy az ilyen problémákat megoldják. ;]

  • dark100

    aktív tag

    válasz tcp #77 üzenetére

    Nem. Az mst azert utalljuk, mert a penzet arra koli, hogy tisztessegtelen modon fenntartsa a monopoliumat (politikai hatszellel). A tobbi dolog, hogy mennyire free az erdektelen. Viszont azt utallom, ha valaki hazudk magarol. Ha ruhes k*rva vagy ne hivd magad hosztessznek. Ebben amiben lenyegesen kulonbozik az ms es a tobbi technologiai ceg, akik legalabb felvalalljak hogy micsodak es mit csinalnak. Es ha a penzukbol veletlenul jotekonykodnak, akkor azt normalisan csinaljak, es nem azert hogy a szerencsetlen balekokat "jotekonyan" magukhoz lancoljak, mert az gusztustalan... Kb mintha hazank politikusait osszehasonlitanam Hugo Chavezzel. Megha van sok kozos vonasuk is, azert nem hivnam egy sulycsoportnak...

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • Penge_4

    veterán

    válasz tcp #91 üzenetére

    mindenki úgy van vele, hogy legyen profi hírportál (tök mindegy, hogy milyen témában), legyen természetesen ingyenes, de a reklámokat megblokkolja rajta, mert őt ne szivassa senki ilyesmivel.

    Oké, akkor vázolom a helyzetet. Nem vagyok milliomos. Ha az lennék, akkor valószínűleg nem érdekelne semmilyen oldal sorsa, mert találnék jobb elfoglaltságot is, illetve zsebből előfizetnék bármelyikre a reklámmentes és minőségi tartalomért. Mivelhogy nem vagyok milliomos így nyilván vásárolni sem fogok, főleg nem reklám alapján. Ha nagyritkán valamire szükségem van, akkor nem a PH-ra fogok feljönni, hogy van-e itt olyan reklám, amiben az adott terméket hirdetik, hanem beírom a google-be, esetleg kidobja a PH-s tesztet azt elolvasom, mert arra jobban adok, mint a hülye marketingdumákra. :)

    Az, hogy nekem megjelenik x reklám maximum az én erőforrásaimat köti le, miattuk kell +4-5 másodpercet várnom az oldal betöltődésére és engem idegesít, mivel tudat alatt nem hat rám a reklám, így csak idegesít, ezáltal ingerültebb leszek és ingerültebb hsz-eket írok, amiknek a modok és házigazdák nem örülnek, ezzel nekik okoznék plusz munkát. ;] De mivel nem vásárolok és ignorálom őket, így nem hajtok hasznot egyik oldalnak sem. Persze most csak magamról beszéltem, akire hatással vannak a reklámok és pénze is van, hogy vásároljon attól tényleg bunkóság, ha blokkolja őket, csak mert "trendi az AdBlock".

    még nagyon nem esett le Magyarországon az embereknek, hogy hirdetés=ingyenes hírportál.

    Ennek mi köze Magyarországhoz? Szerinted az amcsi (amelyik nem 150 kilós hamburgerzabáló 16 órát TV-ző zombi :DDD ) nem blokkolja a reklámokat? Itt nem a reklámokkal volt a gond, vannak oldalak, ahol tényleg egész elviselhető. Itt azzal van a gond, hogy sok tahó marketinges telepakolta az oldalakat mindenféle csilivili bizbasszal és ez minden jóérzésű emberben a hányinger érzetét kelti. A modern technika ott jön a képben, hogy Gizike nem fog feketelistát manuálisan szerkeszteni, feldob egy AdBlock Plus-t a 20%-os részesedésű FF-ához és automatikusan frissülő listával meg van oldva minden gondja, azt sem tudja mire jó, csak haverja ajánlotta, vagy jobban néznek ki utána az oldalak, de eddig sem érdekelte, vagy ha IE-s géphez ül akkor sem érdekli, hogy villog 50 banner, nem tűnik föl neki böngészés közben.

    Persze az más kérdés, hogy akkor kinek az oprendszerén, milyen játékkal fog játszani, vagy lehet, hogy neki elegendőek a kis privát flash game-k.

    Életem legszebb napja lenne, ha ezek mind egyszerre, villámcsapásszerűen tönkremennének. :DD Akkor a kicsiknek a 0-ról kéne felküzdeniük magukat és egy nyílt és ingyenes oprendszer lenne a piacvezető. Már egy fokkal jobb világ lenne, ahol végre nagyobb szerepet kapna a fejlődés és nem csak a profit mindenek előtt.

Új hozzászólás Aktív témák