Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tcp

    tag

    Nicsak! Üdv a klubban! (és a való világban ;) )

    Ugye a google is csak egy multinacionális cég, ahogy a Microsoft, az Oracle, az Intel vagy az AMD. Ennél fogva, ő is leginkább arra gyúr, hogy minél több profitot szedjen be, hiszen a befektetők, a részvényesek ezt várják el tőlük. Olyan, hogy jó multicég, meg rossz multicég nem létezik, egy cég sosem jó vagy rossz, hanem a haszon maximalizálására törekszik, ehhez pedig jellemzően a vetélytársakon keresztül (is) vezet az út.

    Az egy másik kérdés, hogy sokan elhiszik, hogy XY multi cég (nem csak IT, pl autógyártás dettó) az jó, meg a vásárlók érdekeit nézi, míg a Z cég a csúnya gonosz.

  • tcp

    tag

    válasz CYX #24 üzenetére

    ezt te sem gondolod komolyan, hogy amit nem osztok meg, az open source? :D

    akkor az MS is open source-ot gyárt, legfeljebb senkinek nem árulja el, hogy mi az :D

    (ui: a licencek nem az ingyenesség-nem ingyenesség kérdést határozzák meg, hanem a hozzáférhetőséget. Az MS-nek is vannak nem open source ám ingyenes programjai, attól, hogy nem kell fizetni értük, még nem váltak open source-vá).

    [ Szerkesztve ]

  • tcp

    tag

    válasz Bici #31 üzenetére

    Óóó, dehogynem! Például ha a google-nek lehetősége nyílna rá, hogy az összes vetélytársat (beleértve MS-t, Apple-t) egy mozdulattal a piacon kívülre helyezze, akkor szerinted nem lépné meg? (ok, lehet, hogy ezt nem, mert tröszt ellenes téren komoly gondot jelentene, de monjuk átvenni a piac 95%-át). Ez szerinted a vásárlók érdekeit szem előtt tartó politika lenne? Mennyibel lenne másabb cég szerinted a google, mint az MS vagy az Intel, ha övé lenne a piac 95%-a?

    A vásárlók érdekeinek figyelése egy ugyanolyan költség, mint a fejlesztés, a marketing bármi. Egy cég kiszámolja, hogy ha mondjuk a felhasználók kérnek tőle egy fejlesztést, akkor az neki +5% eladást fog generálni. Aztán megnézi, hogy ez a fejlesztés mibe kerül. Ha behozza az árát, akkor meglépi, ha nem akkor nem. Persze, ha nem Te vagy a nagy hal, akkor megéri meglépni olyan fejlesztést is, ami pénzben nem hoz sok sikert, de mondjuk növeli a piaci részesedésed. De abban is biztos lehetsz, olyasmit senki nem fog fejleszteni, ami a felhasználónak jó, de őt semmilyen (akár pénzügyi, akár más) előnyhöz nem juttatja, mivel a cégek ettől cégek, nem pedig jótékonysági intézmények.

    [ Szerkesztve ]

  • tcp

    tag

    válasz Bici #33 üzenetére

    a google egy más üzleti modellt követ. A világon semmi sincs ingyen, a google is pénzből él, a google alkalmazottak sem mehetnek a boltba azzal, hogy mi a google-nek dolgozunk, nekünk ingyen legyen a kenyér...

    Egy szó mint száz, a google szolgáltatásaiért ugyanúgy fizetsz, legfeljebb ez nem tűnik fel. Miért? Szerinted egy étterem, aki a google mapsen feltűntetni magát (fizetve a szolgáltatásért, és ezzel lehetővé téve, hogy a maps ingyen legyen) nem fogja kiszámlázni a fogyasztóinak ezt a költséget? Dehogynem. Minden hamburgeren amit eladnak ott lesz a hirdetési költség rá eső része.

    A másik pedig, hogy nézzük meg, hogy amikor a google majd bizonyos területeken tökéletes, megkerülhetetlen monopóliumra kerül, akkor is ingyen lesz a minden.

  • tcp

    tag

    válasz Bici #41 üzenetére

    az analytics valóban zseniális cucc, és egy komoly piaci rést töltenek ki (bár azért ilyen elven az MS-nél is lehetne számos dolgot felhozni, ami meg a google-nek nincs ;), és magam is sokfelé használom, ahol weboldalt üzemeltetünk.

    Ellenben a lényeget itt se hagyjuk figyelmen kívül. Az analytics nem egy ingyenes ajándék a felhasználóknak, hanem egy kölcsönösen előnyös üzlet mindkét félnek, a google ugyanis brutális mennyiségű adatot kap a segítségével a weboldalakról, amiket fel tud használni a saját kereső, és reklámozó algoritmusainak fejlesztésére, cserébe persze Te is részesülsz a dologból mindenféle statisztikákon keresztül.

    Az más kérdés, hogy a google számára komoly értékkel bírnak ezek az adatok, adott esetben lehet, hogy komolyabbal, mint amit azzal nyerne, ha fizetős lenne a szolgáltatás.
    Gondolj bele, mondjuk egy évtizede ki gondolta volna, hogy pénzben kifejezhető értéke van egy média lejátszó histroyjának (gyk csak annyit tartalmazott akár személyes adatok nélkül, hogy milyen zenéket hallgatsz, mennyi időt, etc), aztán mégis mekkora felháborodás volt belőle, amikor kiderült, hogy a zenekiadók számára ez maga a végtelen aranybánya.
    Nagyon sok google által gyűjtött adattal is ugyanez a gond. El sem tudjuk sokszor még képzelni, hogy mire lesz jó, hogy mire fogják tudni felhasználni, és nem biztos, hogy mindegyik felhasználási módjának örülni fogunk (pedig ugye első blikkre az sem tűnt félelmetesnek, hogy a média lejátszó "hazaszólt", hogy 30 percet tolták Britney Spearst).

  • tcp

    tag

    válasz moonman #51 üzenetére

    hát, attól, hogy sokan nem tudják, hogy a Live ID-hez nem kell MSN-es cím, attól még nem biztos, hogy az MS a hülye ;)

  • tcp

    tag

    válasz moonman #76 üzenetére

    ez ugye költői kérdés volt :D

    Az MS-t mindenki azért ekézi, hogy nem open, meg nem free. De könyörgöm!? Ott a rengeteg open meg free dolog, azt kell használni, ha az tetszik, ami meg nincs rá, azt meg kell írni. Ennyi a történet, nem pedig a free mssql-ért, server 2008-ért, meg xp-ért kell lobbizni.

    Persze ez az amit korábban említettem, hogy a nagy megmondók 95%-a inkább csak a szavakból él, közben meg tolja a (warezolt) windowst...

  • tcp

    tag

    válasz Parci #90 üzenetére

    ez sajnos nagyon így van. a saját privát blogommal keresek annyit, ami kifizeti az éves hosting költségeket, és boldog vagyok. A cég aminek dolgozok rendelkezik olyan ügyfelekkel, akik komolyabb portálokat töltenek meg tartalommal. A portálba fektetett munka/energia/pénz több százszorosa egy ilyen privát bulinak (elég csak azt nézni, hogy nekem van egy kis hostolt virtual hostom, nekik meg alapban 2db szerverük pihen bent a hosting cégnél+szerkesztőség+miegymás), viszont az éves google árbevételünk között lévő kb 2 nagyságrend ezt messze nem tükrözi. Az a 20-30 ezer forint, amit én keresek a bulival az csodás összeg, nekik az a 2-3 millió még 1 havi bérköltséget sem...

    egyébként az ad-blockerek használatának terjedése is megér egy misét. mindenki úgy van vele, hogy legyen profi hírportál (tök mindegy, hogy milyen témában), legyen természetesen ingyenes, de a reklámokat megblokkolja rajta, mert őt ne szivassa senki ilyesmivel. Az az egyszerű egyenlet (sok másik hasonló egyenlettel együtt) még nagyon nem esett le Magyarországon az embereknek, hogy hirdetés=ingyenes hírportál.
    Ha így folytatódik, akkor a vége az lesz, hogy egy csomó jó hely lehúzza a rolót, mások meg átmennek majd előfizetéses tartalomba, mert az egyértelmű. Jah, és igen, majd maradnak a full nonprofitok, ahol 2-3 ember szerelemből csinálja, csak ha éppen befut egy fizetős meló, vagy nyaralni mennek, akkor nem fognak sokat töprengeni, hogy megéri e csinálni.

    Egyébként ez a mentalitás olyan jól jellemzi az embereket itt a PH-n is sajnos. Pont a múlkor olvastam egy hozzászólótól, hogy őt nem érdekli, ha tönkremegy a Microsoft, meg az EA, meg a többi hasonló multi. Persze az más kérdés, hogy akkor kinek az oprendszerén, milyen játékkal fog játszani, vagy lehet, hogy neki elegendőek a kis privát flash game-k.

  • tcp

    tag

    válasz Penge_4 #94 üzenetére

    "Életem legszebb napja lenne, ha ezek mind egyszerre, villámcsapásszerűen tönkremennének. :DD Akkor a kicsiknek a 0-ról kéne felküzdeniük magukat és egy nyílt és ingyenes oprendszer lenne a piacvezető. Már egy fokkal jobb világ lenne, ahol végre nagyobb szerepet kapna a fejlődés és nem csak a profit mindenek előtt."

    :C :C :C :C :C

    persze, hiszen pont ez történt akkor is, amikor 0-ról indult a 70-es években az informatika, hogy volt sok kicsi cég, 0-ról kezdték, és egy nyílt és ingyenes oprendszer lett a piacvezető igaz? :D

    ui: életed legszebb napja egyébként egyben a legdrágább is lenne. Megint lenne kb 21342193847db oprendszer, mindegyik az elsőségért marakodna, kompatibilitás sehol, egyik nap vennél valamit, 3 nap múlva kiderülne, hogy csődben a cég, aztán vagy magad fejleszted, vagy kidobod, ha a konkurencia kitalál valamit, akkor hatalmas költség a váltás, mert semmi nem garantál minimális együttműködést sem... ez a világ általában nem az ingyenességről, hanem a brutális TCO-ról szokott szólni, még akkor is, ha a esetleg magát az oprendszert ingyen kapnád meg. Jah, és abban az időszakban nem igazán létezett a dobozos szoftver sem, mindenki maga írta/iratta a cuccot.

    [ Szerkesztve ]

  • tcp

    tag

    válasz sztikac #99 üzenetére

    ha más nem, akkor abban a percben kilép, amikor elkezd dolgozni, és rájön, hogy az a mocskos szemét kapitalista főnök fizeti a bérét, és ha a főnöknek jól megy a cég, tud venni egy A8-as audit magának, akkor jó esetben neki is befigyel egy fizetés emelés, esetleg egy opel astra, ha viszont a főnök csődbemegy, akkor valahogy túl fogja élni, max eladja az A8-at, ő viszont...
    :D

Új hozzászólás Aktív témák