Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    válasz AusWolf #4 üzenetére

    Ugye ezt a sok bullshitet amit összehordasz, te sem hiszed el?

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Set-Comment™

    senior tag

    válasz AusWolf #4 üzenetére

    "Azért lássuk be, hogy ez az egész megfigyelési ügy kiszámítható, és várható volt. " - Azert lassuk be, minden Snowden hirbe kell egy "naugyemegmondtam" ember:)

    Amugy TLDR.

    http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

  • #40935168

    törölt tag

    válasz AusWolf #34 üzenetére

    Igen, én is ettől fázom, a cégek meg nyomják észnélkül. Jómagam egy világszerte több, mint 200 datacentert üzemeltető cégnél dolgoztam 6 évig, tudjuk, mi az előnye és a hátránya a cloud-nak. A szolgáltatónak a standardizáció, virtualizáció, automatizáció, flexibilitás, stb. miatt jó (költséghatékony üzemeltetés), a vevőnek ebből adódóan a versenyképes ár (olcsóbb szolgáltatás), a kormánynak pedig a kontroll, erről persze infóm nincs, csak jómagam feltételezem, de EK vagyok, nem hülye, szoktam mondani. Első két pont még oké is lenne, a harmadik viszont a nagy "senki nem beszél róla nyilvánosan a médiában" kategória és durván sántít. Úgyhogy én is itthon tartom az összes fotómat, raw fájlokat, mindent. Erre van a NAS és köszöni, jól van. :)

    [ Szerkesztve ]

  • ZollR

    tag

    válasz AusWolf #8 üzenetére

    Nézd, ha baromságokat írsz ne haragudj, nem foglak megdicsérni érte. Hívhatod ezt véleménynek én továbbra is bullshitnek fogom. Mint ahogy ha a gyerek az asztalra szarik, mondhatod hogy ajándék - elfogultságod miatt - de az továbbra is szar.

    Kérlek kivonatolom a bullshiteket hogy jobban értsd:
    "Nemzetbiztonság" - aha, szóval minden, ami a kormány ellen irányul. Miért is félti ennyire a kormány a hatalmát? Talán mert nem is igazi kormány, hanem csak egy bűnbanda, aminek a célja a fogyasztói társadalom, és a nemzetközi cégek rabszolgáivá tenni minket?
    Nem a kormány félti a hatalmát, a hatalmát a lakóitól kapja, akik megválasztják. A megfigyelés pedig - ha olvastad a cikket - idegen országok ellen irányult. A cikk nem US állampolgárok ellen indított megfigyelésekről szól.
    Szólásszabadság - persze, amíg nem sérted az elit érdekeit. Ha tényleg olyan fényes, felvilágosult demokráciában élünk ahogy azt sokan hiszik, akkor hogy van az, hogy szükség van NSA-ra, és társaira?
    Azért van nemzetbiztonságra szükség, hogy a nemzet biztonságát szavatolja... huh ki gondolta volna. Vagy a robbantásos merényletek, a 9/11, a londoni metró áldozatai nem számítanak a nemzethez, az ő haláluk járulékos veszteség? Na az ilyet hivatott a nemzetbiztonság megakadályozni.
    Hogy van az, hogy ezt a demokráciát akár fegyverrel is rá kell erőltetni az egész világra? Ha tényleg annyira jó lenne, akkor mindenki magától döntene mellette, nem?
    Ki akar kire fegyverrel valamit rákényszeríteni? Egy lehallgatási botrányról beszélünk. Ha nem akarsz demokráciában élni, nem kötelező, költözz ki Afrikába, ott megtanulod milyen a kartellek és a hadurak világa. Engedd meg, hogy mi nem túl okos emberek maradjunk a demokráciánknál, még akkor is ha ezt a demokráciát néha idézőjelek közé kell tenni.
    Nagyon szeretik az amerikaiak eposzi hősöknek és hollywoodi jófiúknak hinni magukat, pedig csak egy imperialista nagyhatalomról van szó, pont olyanról, mint a Római Birodalom annakidején. A rómaiak is elhitték, hogy a világuk örökké állni fog, és tessék... Remélem, most sem lesz ez másképp. Semmi kedvem az Ember Tragédiájából (Madách) ismert falanszterben élni.
    Ezen nincs mit kommentelnem, egybefüggő bullshit a Vasemberről meg Julius Cezárrról, aminek egyáltalán semmi köze sem a témához, sem pedig érintőlegesen sem kapcsolódik hozzá. A mai világfelfogásunknak semmi köze sem a fantasyhoz sem a római birodalomhoz, vagy ha látsz párhuzamot kérlek fejtsd ki. Kíváncsi vagyok miben hasonlít Amerika egy politeista, rabszolgatartó, zsarnokoskodó, kizsákmányoló, gőggel és hatalomvággyal átitatott, a legalsó szintekig korrupt világgal (Róma).
    Elnézést, kicsit elkanyarodtam a témától.
    Saját magad is elismered, hogy "kiengedted a gőzt" akkor nem értem, hogy miért fáj neked ha valaki rásüti a kommentedre, hogy agyatlan fröcsögés.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz AusWolf #58 üzenetére

    Erre csak annyit tudok mondani, hogy ha az USA tényleg az a szent, demokratikus jófiú lenne, aminek vallja magát, akkor a nemzetbiztonság helyett a diplomáciáé lenne a főszerep. Aki tényleg jó, arra senki sem haragszik, annak nem kell terrorista merényletektől tartania.

    Ha valaki nem ért egyet az US kormány döntéseivel miért ártatlan embereket mészárol halálra? Amennyiben gondja van az állam vezetésével miért nem a vezetőjét iktatja ki. Pont ahogyan ezt a középkorban is intézték, megöltek a királyt, herceget, grófot stb. Nem e helyett ártatlan népeket mészárolnak tömkelegével, megnyomorítva családokat, gyermekeket. Szerintem az US igencsak laza kézzel bánt az afgánokkal akik a tálibokat rejtegették, ennél sokkal de sokkal kevesebbért (kamikaze) atomot kapott Japán a II. vh-ban.

    Arra kíváncsi lennék, hogy hogyan tárgyal valaki olyannal aki bombát erősít magára és a tömeg közé fut, pusztán azért mert a népek nem úgy hívják az istenüket, mint ő (amúgy a vallások közötti különbség kb. 10% - mármint muszlim és keresztény között, a liturgiát és a szertartásokat leszámítva). Vagy hogyan tárgyal valakivel aki biológia fegyvert dob a népére (Szíria), nőket és gyerekeket kínoz (Líbia) vagy a tömegbe lövet (Líbia és Egyiptom)?! Ez most egy picit fájni fog - és bár én is osztom hogy olyan nem létezik hogy járulékos veszteség emberélet terén - de azért támogatom a nyugat és az US diktatúrafelszámoló közel-keleti misszióit. 2013 van, az atombomba, az atomrakéták, a vegyi fegyverek, a biológiai fegyverek kora, és 3-4-5 ezer km-re tőlem ne játszanak már cipészekből, tanárokból, pékekből avanzsált idióták isteneset, mert sajnos a "játékaik mellékterméke" nem áll meg az országhatáron.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • MageRG

    addikt

    válasz AusWolf #60 üzenetére

    "...nem kéne az USA-nak [...] lopni a nyersanyagot (olaj)..."
    Lopni? Az olyan sudribunkó országok, mint Nigéria és Kuwait földhöz verik a seggüket örömükben!
    Mert van egy olyan gazdag hülye ország, ahol még a vécésnéni is autóval jár budira, és megveszik a sok olajat.

    "Ahol diktatúra van, ott legyen diktatúra, semmi közöm hozzá."
    Látod, 2001. szept. 11. előtt a többség így gondolta az USA-ban is.
    De mivel vannak olyan ideológiák, ahol az ellenvélemény puszta létezése ok a gyilkosságra, muszáj volt valamit látványosan szétbombázni.
    Erre az USA-ban is megerősödtek a radikálisabb hangok.

    Tudod, van az USA szomszédjában egy kis ország, ahol diktatúra van: Kuba.
    Viszont a vezetőség nem olyan hülye, hogy nyíltan az USA ellen szervezkedjen, megelégszik a retorikával.
    Az USA sem hülye, mert egy invázióval többet vesztenének, mint nyernének (különösen, hogy egyszer már látványosan felsültek).
    De ha híre menne, hogy terrorcsapatokat képeznek, akik rendszeresen átjárnak kirándulni a kontinensre...

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • ZollR

    tag

    válasz AusWolf #60 üzenetére

    Már kifejtettem. Ezeket az országokat zsarnok idióták vezették, akik azt hiszik/hitték hogy bármit megtehetnek. Olyan dolgokkal kísérleteznek/kísérleteztek amit nem lehet kontrollálni. Az hogy az arab országok láncreakcióját arab tavasznak hívják az nem véletlen. 2013 van, amikor az embereknek (araboknak is) van szabadidejük, - nem pedig reggeltől estig jobbágyok - akiken így elég nehéz uralkodni. Ez a formális és hatalmi rendszer életképtelen a mai világban, még az arabok között is. Menj el Dubai-ba, vagy Abu-Dzabi-ba az alapszabályok nem változtak a muszlimok között, de egy élhető világban laknak ami jobban hasonlít a "többire" mégsem majmolja azt.

    Régen én is azt vallottam, mint te, hogy az egy ország belügye és mi köze van egy másik országnak hozzá. Nos 2013-ban a jelen idő fegyvereinek világában ez már nem belügy. A '80-es években talán az volt amikor országok határain megálltak a konfliktusok, megállt az üldözöttség.

    A terrortámadásos storyt kár feleleveníteni mert tízezernél is több elmélet született, de azt hiszem az öbölháborút nem amerikaiak kezdték, ahogyan a 2003-as iraki konfliktust sem az amerikaik provokálták ki Irakból hanem fordítva. Nem mondom hogy Amerika szent, de semmiképpen sem olyan galád ahogyan azt gondolod.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Set-Comment™

    senior tag

    válasz AusWolf #58 üzenetére

    Nem jartam egyetemre nincs nyelvvizsgam, ellenben 16 eves korom ota dolgozom. Most rendszermernok vagyok egy multinacionalis vegyipari cegnel es en vagyok a legfiatalabb. Mindennemu papir nelkul jutottam el ideaig pedig voltam mar 24 fos csapat vezetoje is ezt megelozoen szinten multinal.

    Aki a civilizaciot okolja a sorsaert, az hulye ill nem tud kommunikalni. Kommunikacios keszsegek nelkul halott vagy. Az embereket manipulalni kell celjaid elerese erdekeben mert csak kemeny munkaval stagnalni fogsz.

    Ha ez megvan, sikeres es nyugodt eleted lesz es ugyanugy szarsz a vilagra ahogy en.

    [ Szerkesztve ]

    http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

  • panderson

    tag

    válasz AusWolf #4 üzenetére

    Vigyázz, még jönnek "felszabadítani" és "demokráciát ültetni" a lakcímedre :DDD

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz AusWolf #58 üzenetére

    "Aki tényleg jó, arra senki sem haragszik..." :C
    Szerintem nincs még elég élettapasztalatod ha ilyet komolyan gondolsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák