Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    A mai nap szépen haladt a lakás.

    Egyrészt megkezdődött az előszoba falának a javítása, falazás, és a durva vakolás és ugyan ez a konyhában. Másrészt haladtam a villanyszereléssel, bár ez utóbbiban messze nem annyit, amennyit szerettem volna. Az előszobában hiányzott még néhány szerelvénydoboz, azokat befúrtam, begipszeltem, becsöveztem. Elvileg mind a boilernek, a gázcirkónak, a hűtőnek megvan a helye, valamint a led szalagok tápegységéhez is meg lesz a kiállásnak a helye. Megcsináltam az bejárati ajtó előtti, mozgásérzékelős led refinek a táp kivezetését, ez egész jól összejött. És akkor még délutánra volt egy kis szívás. A nappaliban ugyebár 2 db, 5m-es led szalag lesz a két hosszanti falon, ráadásul alternatív kapcsolással megoldva. Cumi a dologban, hogy eleddig egészen más világítás volt, így a korábbi csövezés nem használható. Namost 2 variáció volt. Vagy +40 méter kábelezés az egész lakáson keresztül, kasul, nyakig szívás, vagy a végig vések egy masszív vasbeton gerendát, amiben elvezetem a csövet. A leginkább kézenfekvő dolog, a holkerbe tett díszléc mögött nem lehetett elvezetni a gégecsövet, mert le kellett volna szedni az egészet. Na, én ezt szépen egy huszár vágással elintéztem. Felmentem a padlásra, felbontottam a födém feletti padozatot, a szigetelést, és minden egyebet, akus, kiszámolgattam, hogy vajon hol kellene a felállást megcsinálni és fúrogattam egy sort. Viszonylag hamar sikerült is megtalálni, hogy hol kell áttörni a födémet, felvittem a gégecsövet, a födém szigetelésébe elvezettem, majd szépen vissza építem a padozatot. Voilá. Nem vagyok rá túl büszke, de most nem volt túl sok kedvem 4 méter hosszan vasbetont vágni, vésni. :C

    Kivéstem még pár kapcsolónak, meg kötődöböznak a helyét, és vége is lett a napnak. :(

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák