Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz hcl #25 üzenetére

    Szerintem Windows 7 volt a céges környezet, de az XP sem kizárt. Régen volt.

    Viszont működött.

    Az átállást egy akkoriban nagyon hitelesnek tartott linuxos társaság vállalta, és ők a "nevükkel" elég rendesen és nem túl rokonszenves módon vissza is éltek. Mondhatni bicskanyitogató volt a stílusuk, mert nagyjából azt hangoztatták, hogy ők mindent tudnak a Linuxról && a Linux mindenben jobb, mint a Windows >> amit ők nem tudnak megoldani azt nem is lehet, sőt, nem is kell.

    Ezzel a mentalitással (problémakezeléssel) egyébként régebben én is rendszeresen találkoztam, amikor a közösséghez fordultam linuxos tanácsért.

    Ebből a kedvencem egyébként az, hogy ha panasz van Office-fájlok MS Office-szal való kompatibilitására (vö. LibreOffice), arra gyakran az a megoldási javaslat, hogy a másik fél (vö. a világ nagyobbik része) álljon át LibreOffice-ra.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • #54072192

    törölt tag

    válasz hcl #25 üzenetére

    Ez a Microsoft és a Win10. Ennyi év után nincs olyan, aki ne hallott volna a 10-ről, és most a homlokához csapna, hogy "Van már ilyen rendszer? Ha azt az embert anyagi kár érte a frissítéstől, akkor én is telepítem!".

  • #54072192

    törölt tag

    válasz hcl #31 üzenetére

    Ezt elhiszem, de gondolom ő sem azután döntötte el hogy frissíteni fog, miután megjelent valahol egy cikk arról, hogy a 10-re történő upgrade után törlődtek a dokumentumok :D
    Tehát nem azt mondom, hogy nincsenek olyanok, akik ne látták volna eddig a 10-et, hanem hogy olyanok nem nagyon vannak, akik mindemellett ráadásul egy negatív cikk alapján kapnak kedvet a frissítésre.
    Szerintem az ilyen "beszélünk róla, mert valahol írtak valami cikket" egy ilyen cég ennyire ismert termékénél már nem számít.

    hunluki: A szerződést minden esetben és alkalommal el kellett fogadni, így el lehetett utasítani a frissítést.

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz hcl #28 üzenetére

    Segítőkészséget nyilván én is tapasztaltam, nem is keveset -- egészen addig a pontig, amíg nem álltam elő olyan kérdéssel, amire nem volt megoldás. Olyankor a segítőkész emberek elhallgattak, így jellemzően azok a barátságtalan hangok maradtak egyedül hallhatóak, amelyek szerint ha nincs megoldás, akkor a kérdező a hülye.
    Volt, aki lenyomozta a telefonszámomat, és felhívott azzal, hogy biztosan vagy egy idióta vagyok, vagy a Microsoft fizetett trollja, mert normális embernek nincs igénye arra, hogy több videokártyát használjon egy gépben.

    Mindez egyébként nem a Prohardveren ment.

    "A Libre-MS OFfice kompatibilitásra azért mondjuk jobb megoldás az, hogy PDF. Word doksik meg xls-ek küldözgetése elég gáz cégek között."

    Ezt viszont konkrétan nem értem.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • emvy

    nagyúr

    válasz hcl #85 üzenetére

    > Hé, Winen nem kell semmihez parancssorozni (állítólag :DDD)

    Marhasagokat en is tudok idezni, ez mar regesreg nem vicces. Az ujramountolast raadasul GUI-rol is meg lehet csinalni.

    while (!sleep) sheep++;

  • klambi

    addikt

    válasz hcl #85 üzenetére

    sehol se jó a többféle oprendszer

    "Mond szépen angolul: Gyors róka!"

  • MaCS_70

    félisten

    válasz hcl #64 üzenetére

    Így értem, köszönöm!

    A gond az, hogy sokan nem tudják, hogy mi a különbség a kommunikáció, adatközlés és aközött, hogy közös (de nem egyidejű) munka folyik egy fájlon. Életem további megkeserítője, hogy a korrektúra közvetlenül a sátán műve.

    Ezért aztán boldog, boldogtalan docx fájlokat küldözget, akkor is, ha csak közlendője van, tehát tényleg a pdf lenne a nyerő. Ha viszont bele is kellhet javítani, azt szigorúan vastagítással, jó esetben szövegkiemeléssel jelöli.

    Alapvető hiányosságok vannak itt. Hiába vannak remek eszközeink, ha nem, vagy pláne, ha rosszul használjuk őket.

    És ez az operációs rendszerekre is igaz (bár a Windows-Linux-IOS már régen több annál).
    Ahogy én látom, a Linux egyik problémája az, hogy túl sokat feltételez a felhasználóról. Többet annál, mint amire az egységsugarú júzer képes. Mi itt vélhetően nem esünk bele ebbe a körbe, de nézzünk csak szét a környezetünkben! A Windows egyik nagy poénja az, hogy lejjebb ereszkedik az elvárt színvonalban.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • orion1025

    őstag

    válasz hcl #135 üzenetére

    A csempe nálam kilőve csak a 8.1 játszik start menüvel. A szerkezeti felépítése ostobe, és ezt követte az utód is.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz hcl #117 üzenetére

    nézd én egy valamit tudok tapasztalati alapon mérni. nagyjából erős átlagos pc user szinten vagyok, ha a winnel problémám van, akkor arra a megoldást 2 perc - 15 perc időintervallumban megtalálom, ha a linuxszal akkor ez napokban mérhető.

    hogy ez miért van így meg ki a hibás ebben meg mit kellene tennem azért hogy a föld balra forogjon az nem érdekel, öreg vagyok már bitbohócnak használni szeretném a rendszert és erre így van legegyszerűbben módom.

    ezt tudom lemérni ez alapján döntök. nem szeretem a wint, nekem ugyan olyan jó lenne bármelyik random os, mert szoftvereket használok az oprendszer csak az alapot adja hozzá, egy a feltételem hogy ez a lehető legyegyszerűbb legyen. ezt meg a win tudja.

    példája mindenkinek van arra hogy a mittom madam egzotik problémára hogy adta el a gépe veséjét a feketepiacon a winfoschßss a oslux meg pipamocsokkal bekente hozott rá lapulevelet és bekötözte kukoricacsuhéval, ezek mind hűvös regék de én azt tudom mérni hogy nekem mennyire cosy a nappali.

    a Windowsra sincs.

    csúnyán kiragadtál egy részt a szövegkörnyezetből, amit leírtam az van. használom.

    Nem a fenét nem. Egységsugarú user ugyanúgy képtelen bármit megoldani Winen is.
    Ismerős anyját kidobta a Messenger a telefonról. Mondom neki Facebook, elfelejtett jelszó. Azt mondja, az anyja nem tud bejelentkezni számítógépen a Fb.-ra, mert nem tudja, hogyan kell azt.
    Ezen a szinten mindegy az OS.

    van egy szubjektív állítás meg egy sztori alapú érvelés objektívre hangolva. kevés.

    Aki meg akar, az megold dolgokat.

    Te... nem akarok. Nem akarok hupon lógni napokat, bődület verbálönkielégítős threadeket olvasni 1001 tippel hogy mire sudózzak meg nem akarom hallgatni a kvantum csendjét amikor kiderül hogy a közösség második tippje sem jó és erre hirtelen mintha muteoltak volna ésvagy 3rdpartyerror cseréjjektápot.

    Ez winen sokkal-sokkal egyszerűbb, le van szálkázva, meg van nyirbálva, szereti őket a gugli nem érdekel, de ha beírom hogy windows10 mouse scroll stick bug akkor lesz az első oldalon 10 releváns találat abban max 3 megoldás és a második már fix jó.

    Ezt kellene tudni a linuxnak ahhoz hogy eljöjjön a linuxévi de nem tudja. Nem érdekel miért nem tudja, tudom hogy fragmentált, tudom hogy komplex, tudom hogy minden, nem érdekel, ha felveszem azt az alapállást hogy nekem nem a reszelés a hobbim hanem hogy családapaként használom a gépet mint egy átlagpolgár akkor ezt úgy tudjam megcsinálni hogy a lehető legkevesebb figyelmet kelljen az os-re fordítani.

    Én örülnék a legjobban ha erre lenne alternatíva.

  • Jesus_Shaves

    aktív tag

    válasz hcl #201 üzenetére

    Linux megismerésében a legnehezebb lépés a Windowson tanultak elfelejtése. De így ~15 év Windows huszárkodás után azt tudom mondani, teljesen megéri. Pedig még csak informatikus sem vagyok.

  • btprg

    senior tag

    válasz hcl #31 üzenetére

    Én most, 2019-ben, is XP-t használok, csak hogy idegesítselek :D Nemrég találtam egy elég új Advanced Chrome build-et is, ami még működik XP-n, mert a böngésző kb. az egyetlen szűk keresztmetszet az általam használt dolgok közül.

    (Munkahelyen meg Windows 7 van.)

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • MaCS_70

    félisten

    válasz hcl #208 üzenetére

    A kapcsolat sebességét egy pillanat alatt letesztelheti, az pedig, hogy mi van telepítve ő tudja a legjobban.
    Nehogy már ne tudja megsaccolni, hogy 10 perc vagy 3 óra lesz a móka!

    Az pedig, hogy pl. a programtársításokat miért nullázta lesz, még érthetetlenebb.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • urandom0

    aktív tag

    válasz hcl #222 üzenetére

    "miért egy desktop OS-ről kell mennie egy gyárban egy ipari gépnek?"

    Gondolom azért, mert
    - Windows fejlesztőt könnyű találni
    - az alapvető funkciókat (program futtatás, ütemezés, képernyő kezelés, hálózat, stb.) nem kell újra leprogramozni, adva vannak
    - a fejlesztők egy része úgy írhatja a programot, hogy életében nem járt még a CNC közelében, mert pl. a UI megtervezéséhez nincs rá szükség
    - a legtöbb egyéb szoftverrel kompatibilis, vagy azzá lehet tenni (pl. ha DWG-t kell beolvasni)
    - stb.

    "gyártó kiad egy progit mondjuk 2 verzióra, utána elfelejtve, és a cég meg ott áll, hogy vagy üzemelteti valahogy a régi infrastruktúrát (amíg megy, meg amíg kap hozzá winyót, alaplapot), vagy vesz egy komplett másik termelőeszközt horror pénzért."

    Ez így van. Mai napig vásárolunk XP licenceket, mert egyes CNC-s programok mással el sem indulnak, vagy csak bugosan (nem megy a szerszámváltás, nem megy a forgácskihordó, stb.). A trainer szoftver, amit a dolgozók betanítására használnak, Windows 7-ig megy, onnantól felfelé nem éri el a hardverkulcsot. A gyártó válasza: "dolgozunk rajta" (2012 óta...)

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz hcl #225 üzenetére

    Csak példának, az előző cégem remekül megélt belőle, hogy Linuxos üzemi terminálokat adtunk el gyáraknak, meg mindenhova, ahol csak felmerült valami igény. Arm-es olcsó kis számítógép volt benne érintőképernyővel meg egyéb perifériákkal, rajta Linux, azon meg C++/QT program és bármit lehetett vele csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz hcl #228 üzenetére

    Az csak annyival gyengébb az általam említett megoldásnál, hogy nem ipari hőmérséklet tűrésű alkatrészekből áll.
    Az egyik terminál amit leraktunk, az egy festék ráégető kemence mellett áll, ahol 55 fok körül szokott lenni a hőmérséklet, de bírja. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • urandom0

    aktív tag

    válasz hcl #225 üzenetére

    "Fejlesztő nem Windows-ra fejleszt, hanem olyan nyelven, amit mondanak neki, és olyan OS-re."

    De annak a fejlesztőnek, aki még sosem látott Linuxot, először meg kell tanulnia a környezetet, a fordítót, a segédprogramokat, stb. Ez mind idő és pénz, és milyen kézzel fogható előnyöket kapsz cserébe?
    Windows esetén, ha akarom a vezérlő mellé felrakhatom a Genesis-t meg a CAD-et, és egy helyen van minden, de ha akarom, bennhagyom őket az irodában, a dolgozó meg foglalkozzon a gyártással.

    "nem az OS-től függ, az olvassa be, amire megírják, és ez megy más OS-ek alatt is."

    Ez igaz, de ha Windowsra van havi $2-ért gyári dwg reader, akkor most mit szenvedjen a lefejlesztéssel? Én próbálgattam régebben a FreeCAD-et meg a LibreCAD-et, mindkettővel voltak problémák, és mindig le voltak maradva több verzióval.

    "S ha a MS nem ad el több winfos licencet, akkor hogyan lesz legális OS-etek? Mert az adóhivatalt/BSA-t nem érdekli, miért van warez a gépeken...
    Bekap a cég egy zsarolóvírust, ami az XP-ket tönkreteszi?"

    Nem az MS-től vesszük, refurbished mind. Internet pedig nincs azon a gépeken, csak egy belső hálózat, külső adathordozót pedig csak a szakszerviz (azaz mi) tud rádugni. Persze, így sem 100%, de nem szokott probléma lenni.

    Igen, hogy sok vezérlőn Linux van (régebben pl. Deckel Maho gépekkel dolgoztam a fémiparban, sokszor láttam a pingvint), de van, ahova a Windows alkalmasabb.

  • urandom0

    aktív tag

    válasz hcl #234 üzenetére

    "Jó fejlesztő nem csak egy OS-re tud fejleszteni. Ahogy az informatikus sem win only."

    Csakhogy az ilyen fejlesztő drága, míg Windows-os rendszergazdából, fejlesztőből olcsón lehet viszonylat jót találni. Olyat, aki mindkét rendszerhez ért, jóval drágább.

    "Mi akadálya van ennek bármi más OS-sel?"

    Az, hogy a nevezett programok nem mennek a Windows-os CNC-n...

    "Nemtom, elég sok cucc van, ami megjelenít dwg-t, szóval tuti van rá free kód is."

    Van rá free kód, de az olyan is. A pont-pont-vesszőcskénél komolyabb dolgokba sokszor beletörik a bicskája.

    "Igazából itt annyi van, hogy a MS monopólium miatt kialakultak ezek a berögzülések egy rakás cégnél, akik ipari területekre gyártanak, és egyrészt az ipari gépek gyártói is kihasználják a MS hülyeségeit, másrészt maguk is rátesznek a supportjukkal/korlátozásaikkal."

    Ez nem csak az MS sara. Nyilván elsősorban ő a hibás, de az egész iparon ott a felelősség, hogy miért hagytuk, hogy kialakulhasson ez a helyzet. Szomorú, hogy itt tartunk 2019-ben, hogy nincs egy közös futtatóplatform, és gyakorlatilag nincs reális alternatíva a Windowsra.
    Pedig lehetne akár az egész világ Unix alapú, hisz az már akkor is létezett, mikor Bill Gates még a csattogós lepkét tologatta, és már akkor sem összpontosult egyetlen cég kezében.
    A gyártók meg az üzleti érdekeiket tartják szem előtt, ezért a praktikus megoldásokat választják.

  • cog777

    senior tag

    válasz hcl #236 üzenetére

    Szerencsere olyan cegnel dolgozom ahol a termekek egy resze linux alapuak. Kb elkepzelni sem tudnam hogyan lehetne azokat a parancssori eszkozoket Windows ala varazsolni amiket hasznalunk. Par pelda:
    - CAN busz forgalmanak rogzitese, amit teszt celjabol lejatszunk az automatizalt tesztrendszeren. Ahol meg a GUI is szamuzve van, mert annyira fontos a pontos idozitesek merese. Meg programot sem kell keszitenunk ra mert linux cli parancsokkal on the fly tomoritjuk a forgalmat fajlba.
    - Soros port atiranyitasa naplofajlba, illetve a kepernyore, majd tovabb vissza a vezerlesre. Igy szepen nyomon lehet kovetni a kuldo eszkozok, modemek forgalmat.
    - Teljes erteku enterprise analitikai rendszer, tobb ezer termek mukodeset figyelve a teszt periodus alatt. Koltsege: havi 100 dollar! (minden eleme open source, csak a tarhely es par virtualis gep van fizetve, operacios rendszerek, frameworkok ingyenesek) Raadasul otthon RPi3-on lemodelleztem :)
    - GPS ARM rendszere eleg lassu, van hozza egy egyszeru monokrom kijelzo. Sracok irtak hozza X11 drivert ARM procira, es grafikus Qt program a menu rendszere. Eleg poen, kb mintha videovezerlot csinaltal volna egy par cm-es kijelzobol es linux alatt GUI program rajzolna ki a menut.
    - Yocto-val komplett oprendszer keszitese telepitovel, teljesen testreszabva. Ez azert jo, mert nincs az hogy esgy osregi verzioju operndszernel kell ragadnod, annak minden programjaval, komponensevel. Teljesen testre lehet szabni, azt a reszet frissited amelyiket akarod. (Akar az egeszet az ujabb Yocto verziora, vagy csak egy komponenst)
    - Dockerbe fejlesztorendszer kontenerizalasa
    - Build szerverek kontenerizalasa, igy hihetetlen konnyu ugrani verzioszamot egyok szerveren teszt celjabol majd deployolni a tobbi szerverre. raadasul docker eleg pehelysulyu

    Nemcsak az oprendszer licensz koltseget sporoljuk meg. Tavolrol sem. Hanem a fejlesztok tanulasi koltseget, frameworkok, fejleszto rendszerek koltseget is. Barmikor otthon tanulhatom ha akarom, ingyen. Meg a szerver oldalt is. Masreszrol hihetetlen "legozasi" lehetoseg nyujt. Tovabba egyik gyarto sem fogja azt mondani hogy marpedig muszaj migralni az ujabb verziora mert a regi mar nincs tamogatva. Ez az amit egy Win platform nem fog megadni.

    @tiobe:"Szomorú, hogy itt tartunk 2019-ben, hogy nincs egy közös futtatóplatform"
    Ahogy fentebb irtam, embedded kornyezetben (nem desktop) azert elegge elterjedt a linux. Pl a 200MB RAM-os ipari GPS-re Win nem is ferne fel.
    Amugy a kozos futtato platformra valasz a kontenerizacio. Barmilyen rendszerre barmilyen rendszert teszek, azok fuggosegeivel egyutt es localhost-on kommunikalhatnak egymassal a komponensek.
    Front end meg barmi lehet, parancssori program tesztre, GUI program, tablet wifi hotspotjara csatlakozva webappal, vagy akar tavolrol VPN eleressel.

    KB ezt nevezem modern (Unix) megkozelitesnek. Leragadni egy oprendszerre es annak frameworkjeire (MFC, DirectX stb) kb a mult. A jovo a kontener, net es az IoT. (Most jon Gaborka es elmagyarazza hogy a vedelem nelkul kirakott MQTT brokereket torik).

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • urandom0

    aktív tag

    válasz hcl #240 üzenetére

    Ja, ez az optimális állapot, amit te írsz. A valóság viszont a következő.
    Tavaly voltunk Hannoverben biennálén. Készítettünk egy molinót az 5 legnagyobb beszállítónk, és a cégünk logójával. Írtam a beszállítóknak (mind a nemzetközi piacra termelő, több millió EU-s árbevételű cég, van köztük olasz, német, kanadai), hogy kellene a logó vektoros formátumban, lehetőleg SVG-ben.
    Erre az öt cégből kettő elküldte kisfelbontású JPG-ben, másik nagyobb felbontású PNG-ben, a negyedik CDR-ben, ötödik pedig AI-ban :D
    Az SVG nyílt formátum, jónéhány programmal fel tudom dolgozni, míg CDR-t és AI-t csak a sajátjaikkal, vagy erős kompromisszumokkal ugyan, de más programmal is. (Corel volt az egyik mérnöknél, Illustratorból pedig leszedtem a trialt.). Semmiféle kultúrája nincs annak, hogy megtanítsuk az emberekkel, mi a baj a vendor lock-in-nal, pedig jó lenne legalább a középiskolában beszélni erről is. Bár amíg warezolt Office-t meg Photoshopot használnak otthon, sokszor cégnél is, addig nem is érzékelik ezt a problémát, de ha valaki megpróbál kilépni ebből a zónából, komoly szívások elé nézhet.

Új hozzászólás Aktív témák