Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz DeFranco #138 üzenetére

    " ha a winnel problémám van, akkor arra a megoldást 2 perc - 15 perc időintervallumban megtalálom, "
    Na akkor meséljek olyat, amire a MS support se találta napokig?
    érted, ez megint nem OS, hanem problémafüggő. Winen is rendszeresen jönnek userek olyanokkal, hogy hajad égnek áll, és fogalmad nincs, mi baja.

    "öreg vagyok már bitbohócnak használni szeretném a rendszert és erre így van legegyszerűbben módom."
    Én ezért nem használok wint. Igen, van, amit Linuxon bonyolultabb - jellemzően olyasmi, amit átlaguser nem csinál - de ha azt egyszer belövöm, akkor úgy marad. Nekem inkább ez jelenti a stabilitást.
    Ugyanakkor mi van? Ja, öreg vagy. Én sem vagyok fiatal, de én még emlékszem arra, hogy nem úgy születtem. Ahogy te sem. Márminthogy nem a kisujjadból szívtad a Windowst sem, abba is beleraktál sok energiát, és van tapasztalatod. Ugyanezt meg lehet tenni mással is. Ha magad nem akarod, az a te bajod, de azt pls. ehinni, hogy nem szar valami azért, mert te nem vagy hajlandó megérteni :D

    "példája mindenkinek van arra hogy a mittom madam egzotik problémára hogy adta el a gépe veséjét a feketepiacon a winfoschßss a oslux meg pipamocsokkal bekente hozott rá lapulevelet és bekötözte kukoricacsuhéval, ezek mind hűvös regék de én azt tudom mérni hogy nekem mennyire cosy a nappali."
    Rendkívül összefüggő mondat, de mi a halált jelent.

    "van egy szubjektív állítás meg egy sztori alapú érvelés objektívre hangolva. kevés."
    Ez egy úgynevezett "példa" volt.
    Az van, hogy az átlagos user azt sem tudja, milyen oprendszert használ. Mindegy, mit teszel elé, nem tud mást, mint amit begyakorol. Innentől irreleváns, melyiken könnyebb megoldani problémákat, mert úgyis segítséget fog kérni - innentől viszont megbízhatóbb egy Linux. (Ez meg nálam tapasztalat - dolgoztam eleget mind a két oldallal.)

    "Nem akarok hupon lógni napokat, bődület verbálönkielégítős threadeket olvasni 1001 tippel hogy mire sudózzak meg"
    S ha ugyanez winen van, akkor azzal nincs gond? Mert azt azért hadd ne higgyem, hogy csak olyan bajod volt eddig, amit Winfoson 3 perc alatt meg lehetett oldani (vagy nem találkoztál még igazi userekkel :D )

    "Ez winen sokkal-sokkal egyszerűbb, le van szálkázva, meg van nyirbálva, szereti őket a gugli nem érdekel, de ha beírom hogy windows10 mouse scroll stick bug akkor lesz az első oldalon 10 releváns találat"
    Vagy nem. Szintén általánosítás.
    Nem mellesleg én is nem egyszer kérdeztem már olyat Windows fórumokon, amire senki nem tudott semmit. Oszt'? Senki nem fogja helyetted tudni. A baj az, hogy a MS support sem feltétlen, ami egy fizetős OS-nél minimum ciki :D

    "Ezt kellene tudni a linuxnak ahhoz hogy eljöjjön a linuxévi de nem tudja. "
    Érdekes, nálam tudja. Felteszek egy Ubuntut, megy, csinál mindent. Meg egy rakás embernél itt a fórumon.

    Amúgy ettől függetlenül egyre többen jönnek rá arra, hogy nem csak Windows van, pont a Sh4dow által említettek miatt. NAS, home szerver, Raspi, stb. - nem véletlenül kezdte a MS hirdetni, hogy ingyenessé akarják tenni a desktop Windowst.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák