Sokáig hallottuk, hogy több vevő is lenne az Intel egészére, legutóbb azonban már arról szóltak a jelentések, hogy a Qualcomm sem túl lelkes, mert túl bonyolult lenne a felvásárlást kivitelezni.
Hirdetés
Most pedig már biztos, hogy kizárható az egész Intel eladása: az USA kormánya a 7,86 milliárd dolláros támogatása keretében korlátozta az Intelt, így az nem adhat el részvényeket csak úgy a chipgyártó részlegéből, ha ez utóbbi önálló céggé válik.
Pat Gelsinger vezérigazgató még szeptemberben beszélt róla, hogy külön leányvállalatba szerveznék ki a chipgyártást, és külső befektetőket hoznának az Intel Foundryba.
Az Intel a beadványaiban leírta, hogy a támogatás kötelezi őket arra, hogy amennyiben az Intel Foundry önálló leányvállalat lesz, magánkézben, akkor legalább az 50,1 százaléka kell az Intel kezében maradjon. Amennyiben tőzsdei cég lesz belőle, és nem az Intel a legnagyobb részvényes, akkor csak a 35 százalékát adhatja el egyetlen részvényesnek.
Az USA jelezte, hogy minden támogatást élvező féllel hasonló feltételekről állapodnak meg a vezetést illetően.
A beadványok szerint az Intel köteles eleget tenni a korlátozásoknak, ha folytatni akarja a 90 milliárd dolláros projektjeit az USA-ban – és köteles a csúcstechnológiás chipeket az USA-ban továbbra is gyártani.