Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz FTeR #7 üzenetére

    Egy űrlapkitöltő programnál miért kitétel, hogy ne legyen visszafejthető? Miben több az abev, mint egy űrlapkitöltő és ellenőrző program?

  • luciferc

    őstag

    válasz KEndre #16 üzenetére

    El ne felejtsétek: iszonyú adatmennyiséget kell lekezelni ezen a rendszeren!!!!

    El ne felejtsd, hogy nem az adatbázis szerverekkel, és úgy általában a rendszerrel van gond, hanem a hótprimitív nyomtatványkitöltő programmal, amit egy jobb képességű középiskolás olcsóbban és jobban megír 1 hónap alatt.. Kitöltés közben ugyanis nem kommunikál az adatbázissal, és nem kezel iszonyatos mennyiségű adatot, csak annyit, ami egy nyomtatványban van! A meg azért nem olyan sok. Hm?

    Mi mást csinál a program, mint beviteli mezőkben értékeket vár, majd azokat ellenőrzi és kimenti az adatokat egy adott formátumú fileba?

    Mellesleg miért nem lehet a feltöltendő file és az űrlapok formátumát nyilvánosan elérhetővé tenni, és akkor lehetnének open source free programok a kitöltésre, feltölteni meg az ügyfélkapun keresztül lehetne, vagy egy csak erre szolgáló célprogrammal (azt talán meg tudják írni; talán). Miért kell egy nyomtatványkitöltő programot kizárólagosan házon belül fejleszteni? Akinek van erre magyarázata az érdekelne, mert én nem értem.

    [ Szerkesztve ]

  • luciferc

    őstag

    válasz joghurt #28 üzenetére

    Már csak azért is, mert tudjuk jól tavalyról, hogy ha az ABEV szarul számol valamit, azért is az adózó felel. Akkor meg miért ne használjak olyan (mondjuk open source) programot, amiben jobban megbízom, mint a pénzlopási hadműveletek között összefércelt abev-ben? Kinek fájna ez? Már persze a zsíros fejlesztési pénzeket felvevőkön kívül...

  • luciferc

    őstag

    válasz joghurt #30 üzenetére

    a régi-új IT Café feltehetne pár ezekhez hasonló érdekes kérdést az állami informatika fejeseinek... :U

  • luciferc

    őstag

    válasz Gregorius #32 üzenetére

    Tudod ha ezt úgy kell csinálnia, hogy univerzálisan beletolsz egy nyomtatványleírást, ami a mezőkön túl tárolja az a+b=c jellegű kifejezésektől a tudjaistenmilyenbonyolultakig az összefüggéseket, validálási szabályokat is, és a program ezt egyből tudja használni, akkor a probléma hirtelen két nagyságrenddel bonyolódik.

    Ok, de akkor végülis csak azt csinálja a program amit mondtam, csak úgy tűnik hiányzik az nyomtatványleírás rendes kidolgozása vagy képtelenek voltak megírni a leírást értelmező programot. Azért lássuk be, hogy ez manapság már nem szabadna, hogy ekkora gond legyen! A böngészőm is képes tetszőleges nyomtatványt megjeleníteni, sőt még ellenőrzi is azt ha úgy akarta a fejlesztő. Hm? Mi a különbség? Lehet hogy van, de én nem látom.

    Mert ha a 3rd party program nem tökéletesen végzi a dolgát (és erre a szoftveriparban 99%-nál nagyobb esély van attól függetlenül, hogy open source vagy nem), akkor kész a support nightmare.
    Miért? Feltöltéskor ellenőrzés. Ha megfelel a leírásnak, akkor mehet, az adatok hibájáért meg a feltöltő felel. Ha egy aprócska struktúrális, szintaktikai, stb hiba is van, vissza kell dobni.

    Sokba kerül a nemlétező dokumentáció emészthetővé tétele illetve nyilvánosságra hozatala.
    Aha. Na ez gáz ha így van, hogy egy állami (értsd, az én pénzemből történő) fejlesztés nincsen rendesen dokumentálva. És ha a fejlesztőket kollektíve elüti a villamos. Akkor? ha nincs rendes részletes normális dokumentáció, akkor minden a megrendelésben, átvételben részes embert azonnal ki kell rúgni.

    Support nightmare. Az USB eszköz elveszik/megrongálódik/gyári selejt/ellopja a postás és a kedves júzer máris megvan lőve. Ez max akkor lesz majd alternatíva, amikor a személyink is chipkártya lesz. Persze többszintű hitelesítést ettől még használhatnának.
    Ó ó ó. Az USB kulcs helyett írj bankkártyát. Máris nem olyan vészes, ugye? Lehet hogy drága lenne az USB kulcsos rendszer, de akkor meg ott van az utolsó mondatod. Vajon van erre irányuló rövidtávú terv?

  • luciferc

    őstag

    válasz dabadab #38 üzenetére

    Így van. És nem vagyok meggyőződve arról, hogy akármelyik abev verzió teljesíti ezt a kritériumot. Mit mondanak erről azok, akik használják nálatok?

  • luciferc

    őstag

    válasz Gregorius #40 üzenetére

    Nem nem, én nem javasoltam a böngészős megoldást, csak jeleztem, hogy vannakn olyan általános célú eszközök, amik adott esetben sokkal általánosabban tudják azt, amit az abevnek kellene. Szerintem is jobb a külön program erre a célra (lásd korábban is) és nekem is a második megoldás szimpatikusabb.Az apeh nyomtatványok azért elég egységes és egyszerű szerkezetűek, sokkal sokkal kevésbé komplexek mint akár csak egy html dokumentum is, ezért nem értem, hogy miért gond ezt rendesen megcsinálni.

    A dokumentációnál nem érdekel, hogy máshol is ez van. Az a cég pénzéből meg, ez meg az enyémből, ezért ha sehol máshol nem, az állami megrendelésű cuccoknál az alapos dokumentáció alapkövetelmény kell legyen. Mondom és követelem ezt mint egyszerű adófizető állampolgár.

    Az USB kulcsot azért ritkábban hurcolja magával a mezei halandó, ugye? Mezei emberke évente egyszer bevall, néha ügyintéz, jól el van az otthon, nem életszerű, hogy egyszercsak délután fél kettőkor fejemre csapok, hogy "basszus, az ügyfélakapu kulcs, mennyire kellene most!". A cégeknél meg ugye eleve tilos csak úgy piszkálni az ilyen dolgokat, gondolom a trezor (értsd bizalmas dolgok) kulcsára is vigyáznak...

  • luciferc

    őstag

    válasz Gregorius #49 üzenetére

    Csak a többi egyszerű adófizető állampolgár, akinek szintén a pénzét költik szépen felhúzza a szemöldökét, hogy miért költenek extra papírmunkára duplaannyit az ő pénzéből.
    Olcsóbb most dokumentálni, mint 5 év múlva újra írni, mert a fejlesztőcsapat szétszéledt. Hm?

    Az életszerű az, hogy a hivatalos határidő előtt pár órával kezd el kapkodni az ember, és akkor derül ki, hogy valami nem jó.
    Ne keverd a szezon a fazonnal. Eddig arról írtál, hogy elveszti, stb, nem pedig arról, hogy nem megy a rendszer. Úgy kell megcsinálni, hogy menjen. Miért, ha az ügyfélkapu (jelen állapotában) összeszarja magát határidő előt fél órával, akkor mi van? Nem ugyanaz? Gondolkodott volna előre! Ez az életszerű. Szerintem.

    És az APEH melyik alkalmazottja fog tömegesen PDF-es űrlapokat profin összeszerelni?
    Na ne idegesíts! Esetleg az, amelyiknek ez a munkája? Na? Miért, most ki heggeszti össze az űrlapokat?????

    Plussz sem az államnak sem az átlag adófizetőnek nem érdeke, hogy többféle szoftverrel lehessen töltögetni az űrlapokat.
    Ha az átlag adófizető odatekint a formálódó MS szerződésre (no MS flame please), akkor lehet, hogy érdeke lesz. Hm?

  • luciferc

    őstag

    válasz Gregorius #66 üzenetére

    Erről a fővárosi kátyúzás jut eszembe, amiről már évek óta...

    Tehát egyetértünk, csak te úgy véled, ez egyszerűen így működik és kész. Én meg szeretném hinni, hogy ha lassan is, de a szakmai közösség nyomásával lehet ezen változtatni, el lehet érni, hogy ésszerűbben, hatékonyabban menjenek a dolgok, még ha az látszólag rövid távon költségesebb is.

    Pár órával a határidő előtt derül ki, hogy nincs kéznél, elveszett vagy egyszerűen nem működik a kulcs.
    Hát így járt!!! Le van szarva! De szó szerint. Ha a külföldi utad indulási időpontja előtt 2 órával veszed észre, hogy a hörcsög szétrágta az útleveled, hát így jártál. Meg akkor is, ha a szuperfontos üzleti megbeszélésésed előtt veszed észre, hogy lejárt a jogsid, a műszakid, stb. Felnőtt emberekről van szó, könyörgöm, vállaljanak már valamiért feleősséget!!!

    Nem értem az összefüggést. Az átlag adófizetőnek az MS szerződés költségvonzataival van problémája ebben a témában, nem a választékkal.
    Bingó, a költségvonzat. Ha az átlag adófizetőnek elmondjuk, hogy akár már 5 éves távlatban is drágább egy dokumentáció (vagy mondjuk az említett interface) nélküli rendszer, mint egy kezdetben drágább, de jól dokumentált (interface-szel ellátott), akkor érdekelni fogja. Lásd kátyú. Engem is érdekel a pesti kátyúzásra értelmetlenül elköltött halom pénz, pedig ritkán járook arra, de az én pénzem is!!

    Rajtunk adófizetőkön, illetve a szakmai közösségeken múlik, hogy lehet-e ezen a kretén állami hozzáálláson változtatni. A mi pénzünk, követelhetünk érte!

  • luciferc

    őstag

    válasz Gregorius #76 üzenetére

    Én pont arra gondoltam amit dabadab írt. Az apeh nyomtatványok szerkezete nem fog 5 év múlva elavulni. Az apeh 20 év múlva is ilyen jellegű adatokat fog kérni. Ezzért igazán költséghatékony lenne egy rendes interface kidolgozása, vagy egy meglévő használata. De akkor ugye nem lehet lopni. :(

  • luciferc

    őstag

    válasz ddoboz #92 üzenetére

    Gondolkodni szoktál-e? A nyomtatványok kódolása egy megfelelő metanyelven, valamint az ezt a metanyelvet értelmező program megírása két külön dolog (gy.k. weboldal vs. böngésző). A két dolgot tipikusan nem ugyanazon embereknek kell csinálni. De még ha fel is tételezzük, hogy ugyanazok csinálták, úgy ha te itt a decemberben megjelenő adótörvényekkel példálózol, akkor felmerül a kérdés, hogy mondjuk március és december között ez a sok okos ember mit csinált? Miért nem írta meg a nyomtatványkitöltőt? Mert ugye akkor most csak az adótörvények változásának megfelelően kellene a nyomtatványokat módosítani.

    Megjegyzem ha a olvasni is hajlandó lennél, sőt értelmeznéd az olvasottakat, akkor észlelhetted volna, hogy a 2 hetes szövegek a nyomtatványkitöltő programra vonatkoztak, nem az űrlapokra.

    Mellesleg, csak hogy érezd a hülyeséged: Akkor az menne, ugye, hogy az apeh emberei átböngésznék az összes nyomtatvány (kb 150) kitöltési útmutatóját (pl 0753-as kb 50 oldal) , lekódolnák belőle az ellenőrzéseket valamilyen előre definiált metanyelvre, majd ezt közzétennék és várnák a kész bevallásokat Sőt Közben persze azért adják ki a nyomtatványkitöltő aktuális verzióját, súgóval,...

    Ha nem tűnt volna fel, a windowsos verzióval pont ezt teszik. Hűha mi? A gond ott van, hogy az ugye windowsos verzió. A "crossplatform" meg egy nagy halom tudod micsoda.

    Végül, mi köze az általad leírt - finoman szólva is megkérdőjelezhető - dolgoknak az opensource-hoz? Ha csak az nem, hogy ha ki lenne adva a nyomtatványokat leíró metanyelv, akkor nem kellene feltétlenül az apehre várni...

    mod: ezért kár volt reggelni...

    [ Szerkesztve ]

  • luciferc

    őstag

    válasz ddoboz #95 üzenetére

    Jó, nem ugyanazok csinálják, akkor miért kérik számon a nyomtatványkitöltőn, hogy szar benne az ellenőrzés?

    Ez a legkevesebb. Sokkal komolyabb gondok vannak, ha olvastad az írást. És nem a nyomtatványkitöltőn, hanem az apehen kérik számon.

    Március és december között az a sok ember gondolom az új adótörvényeket vitatja meg
    Valami komolyabb választ vártam, valamire csak gondoltál mikor az előzőt írtad...

    Hűha, a windowsos verzióból meg biztos azért kell évente (sőr gyakrabban) újat kiadni, mert olyan fajinul független a program a függvénydefinícióktól, meg az egyéb változó dolgoktól

    Az új verziók miért is nem hibajavítást jelentenek? Amúgy ha úgy lenne ahogy írod, akkor az egész bandát ki kell rugdosni. Mondjuk most is... De úgy duplán.

    Az os-hoz meg annyi köze van, hogy sztem túl sokat vár el ez a közösség az apehtól.
    Vazze! Az én pénzemből írták ezt a szart!!! Mi az hogy túl sokat várunk el? Egy működőképes program túl sok? Hűha. Megyek előveszem a pattintott kőszerszámaimat. Ember, ébresztő, 2008 van!

    + ha os. lenne a kitöltő, akkor még az a pici hivatkozási alap is ugrana, amit eddig jelentett, hogy az abev szerint hibátlan volt. (jó tudom, hogy ez nem volt garancia, de mégis számított sztem)
    Nem számított semmit. Én is hibáztam tavaly, mert nem járt volna valami kedvezmény, de a program nem szólt (pedig primitíven ellőrizhető dolog volt). Senkit nem érdekelt, önellenőrzés, mert rájöttem. Ha nem jövök rá, akkor ellenőrzés, aztán bírság. És nem engedtek volna el semmit, mert ha igen, akkor erre hivatkozva mindenki megjátszhatná ezt.

  • luciferc

    őstag

    válasz ddoboz #97 üzenetére

    Ellenőrzés: enek hibája nem is szerepel a "crossplatform" abev kritikájában. Akkor most?

    Már megint. Biztos megleplek, de a nyomtatványkitöltő program feladata pontosan az, amit írsz, hogy gond nélkül települjön mindenféle oprendszer alá és ott biztosítsa a nyomtatványok kitöltését. Meglepő mi? A nyomtatványok és a hozzájuk tartozó ellenőrzések pedig a nyomtatvány fileokkal jönnek. Ez eddig is így volt, ha hibás volt egy nyomtatvány, nem jött ki új abev verzió.

    3-12: olvasd vissza amit írtál legelőször! Arra hivatkoztál, hogy persze hogy bugos most az abev, mert most jelentek meg az adótörvények. Én meg rávilágítottam, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz.

    Most már értheted mi az a működőképes program. Újabb példa: A 0753-A lap 10. sor, b oszlop. vörös betűs szövege rálóg az entry formra. Na ez a program hibája. Vagy a formátumé, de az meg ugye a programhoz tartozik jelen esetben, tehát goto előző mondat.
    Vagy: Nem működik a vágólap, és egy be nem fejezett adatbeviteli mező tartalmától búcsút vehetünk, ha másik alkalmazásra váltunk majd vissza. Na ez sem éppen a működőképes program jellemzője.

    Szeretem az ilyen megjegyzéseket, amik látszólag csak úgy jönnek. Megnyugtatlak, fizetek adót ;) Amúgy "én pénzemből..." volt a dolog, ezt (de szvsz a te verziódat is) pedig akkor is jogosan mondhatnám, ha egy fillér adót sem fizetnék, hiszen az állam bevétele mindenki pénze, nem csak az adózóké, mindenkinek joga (és olvasatomban kötelessége is) van számon kérnie a felhasználást.

  • luciferc

    őstag

    válasz ddoboz #99 üzenetére

    Olvasd el a cikket, van még ott bőven hiba!

    De az apeh által kiadottnak szerintem az a feladata, hogy az apehos nyomtatványokat pontosan megjelenítse, ellenőrizze, és az adózónak ne legyen belőle semmi hátránya ha megbízik benne.
    A program meg sem próbálhatja ellátni a feladatát, mert már a telepítése is problémás!

    Itt legalább elkészült valami, ha nem is tökéletes (<-> pl. Korm. 1/4)
    Na ez az, amiről le kellene szokni, hogy ha állami dologról van szó, akkor már annak is örülünk, hogy van valami!! Ez a lehető és létező legrosszabb hozzáállás, ezért szarhatnak nagyívben a fejünkre!

Új hozzászólás Aktív témák