Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz luciferc #33 üzenetére

    képtelenek voltak megírni a leírást értelmező programot. Azért lássuk be, hogy ez manapság már nem szabadna, hogy ekkora gond legyen!
    Ezt a problémát nem kellene lebecsülni. Lehet választani az általad javasolt böngészős megoldást, az viszont imperatív (most itt valamilyen szkriptben gondolkodom), ergó bonyolultabb (több hibalehetőséget tartalmaz) egy rendes eseményvezérelt nyomtatványt összehozni, ha egy hivatalos nyomtatványleírásban hiba van, az mindenkinek az életét megkeseríti, és nem éppen a biztonság csúcsa egy általános szkript értelmezőt beépíteni egy ilyen programba.
    Ha deklaratívan állunk a problémához, akkor a nyomtatványok jóval egyszerűbbek, átláthatóbbak, könnyebben összefércelhetőek - gondoljunk bele hány nyomtatványt is kell kidolgozni és milyen rendszerességgel, és ehhez épp elég nagy feladat a vonatkozó jogszabályok értelmezése -, viszont maga a program vért izzad, amíg egy sima szövegből felértelmezi a kifejezést, összepárosítja az egyes tokeneket a cellákkal, eseményekkel, paraméterekkel, az egészet funkcionálisan összedrótozza, és esetleg rendes tempóban működik is a dolog. (De ha nekem kellene megcsinálni, még ennek ellenére is a második megoldást választanám.)

    Aha. Na ez gáz ha így van, hogy egy állami (értsd, az én pénzemből történő) fejlesztés nincsen rendesen dokumentálva.
    Ez nem állami specifikus. Mint írtam feljebb, van a rendesen tervezett és dokumentált szoftver, meg az olcsó, határidőre elkészülős szoftver. A belső dokumentáció általában silányabb minőségű, de adott esetben ez is megteszi. Az adott fejlesztők viszont vastag implicit tapasztalattal rendelkeznek azon a területen, szóval dokumentáció ide vagy oda, költséges a személycsere a projektben. Amennyire meg tudom ítélni, ez tömeges jelenség az iparban. Ezért van még mindig annyi DOSos program a nyilvántartásban (de már olyanról is hallottam, hogy egy hapsi egyszer összerakott valamilyen frankó számoló xls-t, ami azóta a kérdéses cég első számú kincsévé lépett elő és nem mernek hozzányúlni). Egyszer valaki régen frankón megírta, aztán az a valaki elkallódott. És könnyebb megoldani, hogy a mostani környezetben a régi doszos csoda fusson, mint modernizálni az egészet.

    De ha már Java/Delphi/akármi, ennyi erővel mehetne az egész php alapon is, szerverről futtatva, kétségkívül eléggé erőforrásigényes lenne a doog
    Így is agyon van terhelve az egész a határidő előtti éjszakán. Ha áttolod szerveroldalra az egészet, akkor teljesen lehalna. (Az esetleges támadásokról nem is beszélve.)

    De elég lenne egy böngésző és nem kellene rágódni, hogy milyen rendszeren működik/nem működik.
    És akkor jönnének a cross-browser problémák, mert a fejlesztő IE-re írta meg...

    Az USB kulcs helyett írj bankkártyát. Máris nem olyan vészes, ugye?
    Az is ugyanúgy elveszik/megrongálódik/gyári selejt/ellopja a postás. Egy ilyen kártyával értékesebb információkhoz lehetne hozzájutni, mint az átlagember átlagbankszámlájának átlagtartalma. Ráadásul rontja a helyzetet, hogy külön olvasó kell hozzá, vagyis nem biztosítottak a feltételek. Kicsit még terjednie kell a SmartCard mizériának, mire ebből alternatíva lesz.

Új hozzászólás Aktív témák