Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz Gregorius #32 üzenetére

    Tudod ha ezt úgy kell csinálnia, hogy univerzálisan beletolsz egy nyomtatványleírást, ami a mezőkön túl tárolja az a+b=c jellegű kifejezésektől a tudjaistenmilyenbonyolultakig az összefüggéseket, validálási szabályokat is, és a program ezt egyből tudja használni, akkor a probléma hirtelen két nagyságrenddel bonyolódik.

    Ok, de akkor végülis csak azt csinálja a program amit mondtam, csak úgy tűnik hiányzik az nyomtatványleírás rendes kidolgozása vagy képtelenek voltak megírni a leírást értelmező programot. Azért lássuk be, hogy ez manapság már nem szabadna, hogy ekkora gond legyen! A böngészőm is képes tetszőleges nyomtatványt megjeleníteni, sőt még ellenőrzi is azt ha úgy akarta a fejlesztő. Hm? Mi a különbség? Lehet hogy van, de én nem látom.

    Mert ha a 3rd party program nem tökéletesen végzi a dolgát (és erre a szoftveriparban 99%-nál nagyobb esély van attól függetlenül, hogy open source vagy nem), akkor kész a support nightmare.
    Miért? Feltöltéskor ellenőrzés. Ha megfelel a leírásnak, akkor mehet, az adatok hibájáért meg a feltöltő felel. Ha egy aprócska struktúrális, szintaktikai, stb hiba is van, vissza kell dobni.

    Sokba kerül a nemlétező dokumentáció emészthetővé tétele illetve nyilvánosságra hozatala.
    Aha. Na ez gáz ha így van, hogy egy állami (értsd, az én pénzemből történő) fejlesztés nincsen rendesen dokumentálva. És ha a fejlesztőket kollektíve elüti a villamos. Akkor? ha nincs rendes részletes normális dokumentáció, akkor minden a megrendelésben, átvételben részes embert azonnal ki kell rúgni.

    Support nightmare. Az USB eszköz elveszik/megrongálódik/gyári selejt/ellopja a postás és a kedves júzer máris megvan lőve. Ez max akkor lesz majd alternatíva, amikor a személyink is chipkártya lesz. Persze többszintű hitelesítést ettől még használhatnának.
    Ó ó ó. Az USB kulcs helyett írj bankkártyát. Máris nem olyan vészes, ugye? Lehet hogy drága lenne az USB kulcsos rendszer, de akkor meg ott van az utolsó mondatod. Vajon van erre irányuló rövidtávú terv?

Új hozzászólás Aktív témák