Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz luciferc #41 üzenetére

    A dokumentációnál nem érdekel, hogy máshol is ez van. Az a cég pénzéből meg, ez meg az enyémből, ezért ha sehol máshol nem, az állami megrendelésű cuccoknál az alapos dokumentáció alapkövetelmény kell legyen. Mondom és követelem ezt mint egyszerű adófizető állampolgár.
    Csak a többi egyszerű adófizető állampolgár, akinek szintén a pénzét költik szépen felhúzza a szemöldökét, hogy miért költenek extra papírmunkára duplaannyit az ő pénzéből.

    nem életszerű, hogy egyszercsak délután fél kettőkor fejemre csapok, hogy "basszus, az ügyfélakapu kulcs, mennyire kellene most!".
    Az életszerű az, hogy a hivatalos határidő előtt pár órával kezd el kapkodni az ember, és akkor derül ki, hogy valami nem jó.

    Ja értem. Egy sokmillió embert és vállalkozást érintő, országos, sok-sokmillióba kerülő fejlesztésnél tényleg ez legyen a lényeg. Sianis szerintem nem arra gondolt, ahogyan te fejlesztesz (?) rendszereket.
    A gyakorlati tapasztalatok ezt mutatják. Valamikor jópár évvel ezelőtt Állambácsi csináltatott egy tankönyvrendelő rendszert, amiről az éles üzembehelyezés után derült ki, hogy a nyomtatásokban elfelejti az utcaneveket megjelenítei, vagyis gyakorlatilag a célra teljesen használhatatlan volt.
    Egyébként nem véletlenül vannak ilyenek: [link]

    Ahhoz már akkor is okosnak lehetett volna lenni, hogy a Delphit ne vegye komolyan valaki. Különösen, ha már akkor megfogalmazódik követelményként a többplatformos működés.
    Mint azt egy volt tanárom megfogalmazta: atombiztos pécét nem építünk, kivéve ha a megrendelőnek pontosan ez az igénye. A megrendelőben pedig nem fogalmazódott meg időben követelményként a többplatformos működés.

    Persze azzal a fenntartással, hogy ez nettó két hét, tehát nem számít bele az, hogy felteszek egy kérdést, és az illetékes elmegy két hónapra síelni. Ha egy ilyen "bonyolult" szoftver esetében neked nem megy a megrendelővel való egyeztetés, az már a te problémád.
    Te be tudnád adni a megrendelőnek, hogy habár fél évet csúszott a projekt, a nettó két hetes határidőt tartani tudtuk? :U Az olyan esetekről nem is beszélve, hogy a megrendelő válaszol a kérdésedre és egy hét múlva meggondolja magát.

    Az űrlap azonnali validálásáról: Ott van erre a PDF űrlap platformfüggetlenül, installálás nélkül, biztosan hallottál már róla, ha más megoldást te nem ismernél.
    És szerinted ezt mennyi idő volt összehozni az érintetteknek a rendes szoftvert hozzá (Adobe és tsai)? És az APEH melyik alkalmazottja fog tömegesen PDF-es űrlapokat profin összeszerelni?

    Feltöltéskor simán lehet validálni. XML-nél eleve csak olyannal kell foglalkozni, ami konform a megadott style sheethez képest. Nem valid az XML-ed? Haggyámá.
    Azt hiszem hozzáértésedről kiválóan árulkodik, hogy kevered a stylesheet-et a schemával. A schema egyébként leginkább csak szintaktikus ellenőrzésre használható, tartalomvalidálásra kevésbé.

    Dokumentálás nélkül ki vette át a megrendelő részéről?
    Kérdezd meg Állambácsit. A minőségi dokumentáció költségnövelő tényező, innentől kezdve a politikai döntés sem kizárt. Plussz sem az államnak sem az átlag adófizetőnek nem érdeke, hogy többféle szoftverrel lehessen töltögetni az űrlapokat.

    Luciferchez csatlakozva: És ha a fejlesztőt (mert egy ilyen hatalmas munkán valószínűleg nem egy többszáz fős fejlesztőlabor dolgozott) elcsapja a villamos?
    Erre már fentebb válaszoltam.

    Amúgy meg egy normális rendszerben dönthetek, hogy mit akarok. Chipkártyát (és akkor kifizetem/telepítem hozzá az olvasót), vagy USB kulcsot.
    És akkor a te adódból lehet fizetni a chipkártya problémákat támogató support teamet meg az usb kulcsot támogató support teamet is.

    Különben meg az általad állandóan emlegetett support nightmare nem létezik.
    Igen, minden bizonnyal azért gyárt annyi nagy cég olyan sok különböző linux disztribre szoftvert, mert úgy imádják mindegyikkel letesztelni a rendszert... :U

    Aki nem ért hozzá, az majd használja a mainstream, windowsos desktop cuccot.
    Szóval akkor mégis elég nekünk a paracssoros abev linuxra? :U

    Nem akarlak megzavarni, de egeszen pontosan igy van megcsinalva, mivel ilyen mennyisegu nyomtatvanynal ennel egyszerubb nincs.
    Azért kezdtem úgy a vonatkozó bekezdésemet, hogy nem szabad lebecsülni a probléma méretét, meg ilyeneket mondani, hogy öt perc alatt összehozható nulláról a rendszer. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák