Új hozzászólás Aktív témák

  • nvyktor

    aktív tag

    Szerintem ennek más oka van.
    Itt nem az MS kontra open source a lényeg.

    Egyszerűen az ottani IT-sok jól kommunikálták az átállás utáni kompatibilitási/support nehézségeket.

    Még az is lehet, hogy adtak valami fejesnek egy linuxos laptopot, hogy "Nesze, ez az ópenszórsz, használd!"

    A németek sem véletlenül álltak vissza opensource-ról MS-re, mert nem bírták elmagyarázni Jürgennek, meg Stefinek, meg Hansnak, hogy a megnyitás az attól még megnyitás, csak más a zikon!

    Lehet azon vitatkozni, hogy az opensource megoldások jobbak/szebbek/biztonságosabbak/mittomén, mint az MS, de az emberek már megszokták az MS kezelőfelületét. És ez még nagyon sokáig így is lesz (szerintem), mert az MS is sokat öl abba, hogy termékei jók/szépek/biztonságosak/mittomén legyenek.

    A felhasználói programokról nem is beszélve...
    Nem tudom, hogy mennyi és milyen szoftvert alkalmaznak, de nyilván a szoftveres infrastruktúra sem merül ki a windows/office programokban. Az ügyviteli szoftvereket, adatbázisokat, adatokat ki fogja portolni opensource OS alá?

    Mert az EB IT-sai biztos nem.
    És a cégek sem, akiktől veszik, csak jó pénzért. Ráadásul el sem készülnének vele a határidőig.

    Nna mindegy, nem fo$om tovább a szót, de hangsúlyozom:
    itt a felhasználás a lényeg, nem az MS-OpenSource "ellentét"

    Védd a fákat! Egyél hódot...

Új hozzászólás Aktív témák