Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nvyktor

    aktív tag

    Szerintem ennek más oka van.
    Itt nem az MS kontra open source a lényeg.

    Egyszerűen az ottani IT-sok jól kommunikálták az átállás utáni kompatibilitási/support nehézségeket.

    Még az is lehet, hogy adtak valami fejesnek egy linuxos laptopot, hogy "Nesze, ez az ópenszórsz, használd!"

    A németek sem véletlenül álltak vissza opensource-ról MS-re, mert nem bírták elmagyarázni Jürgennek, meg Stefinek, meg Hansnak, hogy a megnyitás az attól még megnyitás, csak más a zikon!

    Lehet azon vitatkozni, hogy az opensource megoldások jobbak/szebbek/biztonságosabbak/mittomén, mint az MS, de az emberek már megszokták az MS kezelőfelületét. És ez még nagyon sokáig így is lesz (szerintem), mert az MS is sokat öl abba, hogy termékei jók/szépek/biztonságosak/mittomén legyenek.

    A felhasználói programokról nem is beszélve...
    Nem tudom, hogy mennyi és milyen szoftvert alkalmaznak, de nyilván a szoftveres infrastruktúra sem merül ki a windows/office programokban. Az ügyviteli szoftvereket, adatbázisokat, adatokat ki fogja portolni opensource OS alá?

    Mert az EB IT-sai biztos nem.
    És a cégek sem, akiktől veszik, csak jó pénzért. Ráadásul el sem készülnének vele a határidőig.

    Nna mindegy, nem fo$om tovább a szót, de hangsúlyozom:
    itt a felhasználás a lényeg, nem az MS-OpenSource "ellentét"

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz floatr #17 üzenetére

    Pontosan ezt mondom. Persze lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam.

    Megteheti, hogy ad olyanra megbízást, ahol csak "hasonló".
    De nem fogja megtenni, ha a fejesek közül valaki azt mondja, hogy de hát ez xar... :(

    És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy pénzügyileg is ellenérdekelt lehet a döntéshozó...

    A migráció/kompatibilitás pedig nagyon fontos ilyen méretekben, hiszen nem tudod az egészet egy hétvége alatt migrálni... azért a 36 ezer munkaállomás az nagyon komoly szám...

    Vagyis a régi és új rendszereknek az átállás alatt tudniuk kell párhuzamosan működni, és a közös szervereket, adatbázisokat, adatokat használni. Ez nem kis feladat, és a kompatibilitási problémák nem 2-3 nyomtató driverben merülnek ki.

    Ráadásul MS munkaállomások üzemeltetésére van szakember csapatuk (csapataik). Ezeket mind átképezni, és/vagy kirúgni, újakat felvenni szintén hatalmas költség, és/vagy HR erőforrás...

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz dabadab #21 üzenetére

    Konkrétan erre gondolok:
    [link]

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz bambano #31 üzenetére

    Azért ez így kicsit erős...

    Csak két példa banki szférából ÉS telekommunikációs területről, saját tapasztalat:
    - MS SQL nem megy linux alatt,
    - IE6-ot megkövetelő böngészőben futó "alkalmazás" nem megy linux alatt.

    Gondolom, egyiket sem kell bemutatni, hogy az általad említett nagyobb vállalatok hány százaléka használ ilyet, kisebb vagy nagyobb feladatokra.

    Persze, az SQL-t lehet migrálni, könnyen.
    És az IE6-os retteneteket? ActiveX-el?
    Felejtős... Könnyebb újraírni.

    Szerintem ne reklámozd tovább az elfogultságodat... :P

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    @sh4d0w, @hohoo, @bambano:
    Nem értitek a mondanivalóm lényegét.

    Nem azt mondtam, hogy ezek jók.

    Csak azt, hogy használják.

    Vagyis nem az a lényeg, hogy én, vagy ti, vagy akárki más szereti-e ezeket a rendszereket, hanem az, hogy egy migrálás során foglalkozni kell vele.

    Nem foglaltam állást abban, hogy én ezt szeretem. Mert nem.

    @hohoo:
    Igen, komoly vállalatok ezek, és nem azért használják az említett megoldásokat (és még sok egyebet) mert úgy általában tehetségtelenek...

    @floatr:
    Igen, persze hogy csak találgatok. De nem is állítottam az ellenkezőjét.
    "De ezek szerint semmiféle tervük nincsen, csak tapicskolnak a langyi lavórban, meg néha mondanak valamit." - így van. Ez a kényelmes.

    Védd a fákat! Egyél hódot...

Új hozzászólás Aktív témák