Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz bear_ #10 üzenetére

    Én gyerekkoromtól kezdve munkanélküli vagyok. Viszont a magyar állam a költségvetés terhére minden évben fizet több millió HUF összeget életem végéig. Informatikai, telekommunikációs, világgazdasági híreket szoktam olvasni. A munkanélküli embereknek is jó lenne, ha kapnának pénzt, hogy megtudjanak élni életük végéig. Minden ember végez olyan dolgot, ami hasznos a társadalomnak. Aki vásárol vagy akinek vásárolnak az hasznos a társadalomnak. Ez alapján a teljesen munkaképtelen emberek is hasznosak a társadalomnak, mert munkát adnak a munkaképes embereknek. A munkanélküliek is munkát adnak az embereknek, mert vásárolnak olyan dolgokat, amikre szükségük van, annyi pénzből, amennyi pénzt kapnak valakitől. Pl. általában a nyugdíjasok sem dolgoznak és mégis hasznos tagjai a társadalomnak. Az alapjövedelem segítségével minden ember olyan munkát tudna végezni amilyen munkát szeretne. Amúgy pl. a nyugdíjasok több pénzt kapnak havonta, mint amennyi pénzt befizettek maguk után, amikor dolgoztak*.
    *Pl. aki bruttó 100.000 HUF összeget keres minden hónapban 40 éven keresztül és utána nyugdíjba megy az 4.800.000 HUF összeget** fizet be és több nyugdíjat kap, mintha ezt a pénzt befektette volna bankbetétbe, állampapírba, stb.
    **Számítási módszer*** infláció nélkül: 10.000 X 12 = 120.000 X 40 = 4.800.000 HUF
    ***10%-os nyugdíjjárulék esetén 10% összeget vonnak le a bruttó munkabérből és ez alapján fogja majd a munkavállaló a nyugdíjat kapni, ha nyugdíjas lesz.

    Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

  • válasz mattew #39 üzenetére

    Röviden a költségvetés terhére lehetne az alapjövedelmet fizetni.
    Írtam a Wordben az alapjövedelemről, beteszem neked a Wordben írt információkat:

    Alapjövedelem és a nemzetgazdaság
    - 2016.07.02. Alapjövedelem és a munkajövedelem adózása:
    Az alapjövedelem adómentes és semmilyen levonás nem terheli. A munkajövedelem után a munkáltatónak 50%-os munkáltatói adót kell fizetnie. A munkavállalónak nem kell semmilyen adót fizetnie a munkajövedelem után.
    * 2016. évben a munkáltatónak egy bruttó 100.000 forintért dolgozó ember ennyibe kerül:
    Bruttó 100.000 forint = 100.000 - 33,5% = nettó 66.500 forint = munkavállaló bevétel.
    Bruttó 100.000 forint = 128.000 - 66.500 = 61.500 forint = magyar állam bevétel.
    Bruttó 100.000 forint = 100.000 + 28,5% = 128.000 forint = munkáltató kiadás.
    * Munkáltatói adó esetén a munkáltatónak bruttó 66.500 forintért dolgozó ember ennyibe kerül:
    Bruttó 66.500 forint = 66.500 - 0% = nettó 66.500 forint = munkavállaló bevétel.
    Bruttó 66.500 forint = 99.750 - 66.500 = 33.250 forint = magyar állam bevétel.
    Bruttó 66.500 forint = 66.500 + 50% = 99.750 forint = munkáltató kiadás.
    - 2016.07.03. Alapjövedelem és minimálbértervem:
    Alapjövedelem összege nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 25%-a.
    Minimálbér összege alapfokú végzettséggel nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 50%-a.
    Minimálbér összege középfokú végzettséggel nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 75%-a.
    Minimálbér összege felsőfokú végzettséggel nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 100%-a.
    Ha a fenti minimálbért vezetnék be, akkor elkezdenének a vállalkozók problémázni, hogy ezt ők nem tudják kitermelni, de erre csak azt tudom mondani, ha a mostani fizetéseket (az összest, vagyis nem csak a minimálbért) megfeleznék, akkor rövidtávon a cégeknek előnyös lenne, mert csökkenne az élőmunka ára, de hosszútávon a vállalkozók is elszegényednének, mert nem lenne, aki megvásárolja a szolgáltatásokat és az árukat.
    * Alapjövedelem és minimálbér havonta fizetendő. 2015. évben a nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 261.100 forint volt.
    - 2016.07.12. Nyugdíj előtakarékosság és egészségpénztár tervem:
    * Nyugdíj előtakarékosság esetén maximum a nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 100%-a igényelhető vissza kamat és osztalék után fizetett adóból. Árfolyamnyereség esetén nem kell adót fizetni. Osztalék és kamat 10 év után felvehető, az árfolyamnyereség pedig 50. életév betöltésétől. Osztalék és kamat után fizetendő adó 10%. Idő előtti pénzkivétel esetén az elért nyereség 50%-a fizetendő adóként. A befizetett összeg 25%-a után kérhető adóvisszatérítés kamat és osztalék után fizetett adóból. 2015. évben a nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 261.100 forint volt.
    * Egészségpénztár esetén maximum a nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 100%-a igényelhető vissza. A befizetett összeg 25%-a után kérhető a magyar államtól egészségügyi támogatás. Az egészségügy ingyenessége megszűnik és minden embernek a nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 100%-a fizetendő évente egészségbiztosításként a magyar államnak, ha a magyar államtól szeretne egészségügyi szolgáltatást igénybe venni. Az egészségbiztosítási összeg egészségpénztárba befizetett pénzből is kifizethető. 2015. évben a nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 261.100 forint volt.
    ** Nyugdíj előtakarékosság és egészségpénztár esetén az előző évben befizetett összeg után kérhető visszatérítés évente egyszer az év végéig.
    - 2016.10.24. Munkavállalás és munkanélküliség, gazdagság és szegénység:
    Ha fékezés nélkül elgázolnak valakit és súlyos agykárosodása lesz, akkor szegénnyé válik, ha nem kap kártérítést és a baleset előtt nem sikerült annyira gazdaggá válnia, hogy haláláig nem kell dolgoznia. Én pl. 10 méter repülés után belecsapódtam az aszfaltba és súlyos agykárosodásom lett. A baleset előtt nem dolgoztam és a baleset után nem dolgozok. Ha munkából kellene megélnem, akkor éhen halnék. A munkáltatóknak nem kellenek az agykárosodott és egyéb betegségekkel rendelkező emberek. Amúgy a robotok miatt egyre kevesebb embernek lesz munkája. Az emberek többsége nem képezhető ki olyan szakmákra, amikre szükségük van a cégeknek. A világgazdasági hírekben szerepelnek azok az információk, hogy a sok munkanélküli nem kell a cégeknek, mert nem éri meg képezni őket. Ha a cégeknek megérné képezni a rossz tanulási képességgel rendelkező embereket, akkor lenne megfelelő munkaerő. Viszont melyik munkáltatónak van olyan programozóra szüksége, amelyiket magántanárral kell oktatni, mert szövegértelmezési problémája van, nem tudja megjegyezni megfelelően a tananyagot, stb. Ahhoz, hogy a munkanélküliség és a szegénység megszűnjön, annyi pénzt kellene oktatásra költeni, amennyit a magyar állam és a cégek nem akarnak oktatásra elkölteni. Pl. ha egy ember képzése 100.000.000 HUF összegbe kerül, de csak 10.000.000 HUF összegű nyereséget termel meg, akkor ki szeretne elkölteni ennek az embernek az oktatására ennyi pénzt, hogy ez végül felesleges veszteséget okozzon. Hosszútávon egyre több ember lesz olyan, akiknek a képzése nem éri meg sem a magyar államnak, sem a cégeknek. Ezek az emberek, ha akarnak sem fognak tudni dolgozni, mert amit dolgozni tudnának arra nincs szükség. Akik közmunkások azok valójában munkanélküliek, mert nincs a munkájukra valójában szükség a normál munkaerőpiacon. A legtöbb közmunkás csak fizikai munkára alkalmas, mert nem képezhetőek, mivel nincsenek meg a képzésükhöz szükséges feltételek. Ha a jelenlegi helyzet marad, akkor egyre több közmunkás lesz és egyre kevesebb normál munkát végző ember lesz. Normál munkát végző ember az az ember, akire a normál munkaerőpiacon szükség van és nincs szükség az államra ahhoz, hogy eltudjon helyezkedni valamilyen állásban. Amúgy minden ember dolgozik valamit, de nem minden ember kap azért pénzt, amit mindennap csinál. Én pl. általában minden nap az érdeklődési körömnek* megfelelő híreket szoktam olvasni.
    *Mit jelentenek az érdeklődési körök?
    Az érdeklődési körök azt jelentik, hogy el szoktam olvasni azokat a híreket, amik világgazdasági, informatikai, telekommunikációs hírek, csak azokat a híreket olvasom el, amik érdekelnek.
    Amennyiben szerinted lehetnék befektetési tanácsadó, informatikus, telekommunikációs szakember, akkor egyetértek a véleményeddel. Viszont, akkor lehetne agysebész az az ember, akit az orvostudomány területéből az agysebészeti rész érdekel és minden ehhez kapcsolódó hírt elolvas és lényegtelen, hogy csak a számítógépet használva tudná megszerezni az orvosi diplomát.
    - 2017.05.06. Az alapjövedelmet a költségvetés terhére lehetne kifizetni. Az alapjövedelem miatt megkellene szűntetni a nyugdíjat, fogyatékossági támogatást, családi pótlékot, stb. Kikellene rúgni olyan embereket, akikre nincs szüksége a magyar államnak és ezáltal növekedne a munkanélküliek száma, de csökkenne a magyar állam felesleges kiadása. A magyar államtól kirúgott embereknek a normál munkaerőpiacon kell elhelyezkedniük. Akik nem tudnak elhelyezkedni a normál munkaerőpiacon azoknak alapjövedelemből kell megélniük. Teljesen átkellene alakítani a költségvetés bevételét és kiadását. A jelenlegi bevétel és kiadás fenntartása mellett a költségvetés nagy adósságokat halmozna fel.

    Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

  • válasz mattew #71 üzenetére

    Nemzetgazdasági szintű bruttó átlagkereset 2009-ben 212.700 forint volt.
    212.700 - 75% = 53.175 X 10.000.000 = 531.750.000.000 X 12 = 6.381.000.000.000 HUF
    6.381 milliárd forint lett volna 10.000.000 ember esetén az alapjövedelem kiadása 2010. évre vonatkozóan. Alapjövedelem nélkül nem tudom, hogyan lehetne az embereknek minimális megélhetést biztosítani. Annyi összegű alapjövedelem szerintem nem megvalósítható, hogy mindenki átlagos életet élhessen az alapjövedelemből. Szerintem kb. olyan életet lehetne élni az alapjövedelemből, mint amilyen életet a közmunkások élnek jelenleg. Viszont, aki munkaképes és talál munkát az jobb életet tudna élni alapjövedelemmel, mint amilyen életet lehet alapjövedelem nélkül élni.

    Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

Új hozzászólás Aktív témák