Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz bear_ #10 üzenetére

    Én gyerekkoromtól kezdve munkanélküli vagyok. Viszont a magyar állam a költségvetés terhére minden évben fizet több millió HUF összeget életem végéig. Informatikai, telekommunikációs, világgazdasági híreket szoktam olvasni. A munkanélküli embereknek is jó lenne, ha kapnának pénzt, hogy megtudjanak élni életük végéig. Minden ember végez olyan dolgot, ami hasznos a társadalomnak. Aki vásárol vagy akinek vásárolnak az hasznos a társadalomnak. Ez alapján a teljesen munkaképtelen emberek is hasznosak a társadalomnak, mert munkát adnak a munkaképes embereknek. A munkanélküliek is munkát adnak az embereknek, mert vásárolnak olyan dolgokat, amikre szükségük van, annyi pénzből, amennyi pénzt kapnak valakitől. Pl. általában a nyugdíjasok sem dolgoznak és mégis hasznos tagjai a társadalomnak. Az alapjövedelem segítségével minden ember olyan munkát tudna végezni amilyen munkát szeretne. Amúgy pl. a nyugdíjasok több pénzt kapnak havonta, mint amennyi pénzt befizettek maguk után, amikor dolgoztak*.
    *Pl. aki bruttó 100.000 HUF összeget keres minden hónapban 40 éven keresztül és utána nyugdíjba megy az 4.800.000 HUF összeget** fizet be és több nyugdíjat kap, mintha ezt a pénzt befektette volna bankbetétbe, állampapírba, stb.
    **Számítási módszer*** infláció nélkül: 10.000 X 12 = 120.000 X 40 = 4.800.000 HUF
    ***10%-os nyugdíjjárulék esetén 10% összeget vonnak le a bruttó munkabérből és ez alapján fogja majd a munkavállaló a nyugdíjat kapni, ha nyugdíjas lesz.

    Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

Új hozzászólás Aktív témák