Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz FLD1987 #34 üzenetére

    A nyugdíj rendszer egészen addig működik jól ameddig több dolgozó ember van mint nyugdíjas.
    Persze az átlagemberek minimálbérre vannak lejelentve, vagy akinek saját cége van az magát is arra jelenti le akkor is ha milliókat keres havonta.

    Sajnos a mostani társadalomról elmondható hogy öregszünk, egyre később vállalunk gyereket (nagyszüleim 17-18, anyum 20 évesen már gyereket neveltek). Én 23 vagyok, de rövid időn belül még nem tervezem mert még el sem kezdtem az életem gyakorlatilag, jövőre fejezem be az egyetemet.

    Baromi nagy időhúzásnak tartom hogy az általános iskola 8, a közép iskola 4 évig tart, és ez alatt az idő alatt sem tudják eldönteni az emberek hogy mit szeretnének csinálni, a szakközép iskolás ismerőseim közül 80%-uk nem marad még a közelében sem annak a szakmának amit tanultak.

    Személy szerint lerövidíteném az iskolai képzések időtartamát, ha nem is sokkal, mert az oktatásban évekkel le vannak maradva csak hogy a saját leendő szakmámnál maradjak (informatika). Munkakezdéskor ígyis-úgyis tanulnod kell hogy megfelelj az adott vállalat követelményeinek és piac/önálló munkaképes legyél.

    A másik nagy helyzet hogy az informatikai piac hatalmas munkaerőt szippantott be, (felénk) aki csak tud és ért kicsit hozzá az ebbe az irányba mozog. Jók a fizetések, általában nincsenek repetitív munkák, illetve nagyon könnyű az elhelyezkedés. DE! Cserébe más szakmák kihalófélben vannak, és bár szükség lenne kovácsra, lópatkolóra, vagy hogy kicsit életszerűbb legyek pékekre, sajnos nem fizetik meg őket annyira mint az IT szektorban dolgozókat. Sokan lennének pedig akik szívesebben mennének el ebbe az irányba (akár csak az ismerősi körömben), de a jobb fizetés akkora húzóerőnek számít hogy inkább választanak egy olyan szakmát amit nem szeretnek annyira, de jobb élet lehetőségével kecsegtet.

    Az itthoni oktatásban pedig a legnagyobb probléma hogy a "Mit szeretnék csinálni" - "Milyen szakon vagyok" névben megegyezik de a "Mit szeretnék csinálni" - "Mit tanítanak" már egyáltalán nem passzol, annyi a töltelék tárgy amik egyáltalán nem passzolnak a szakmához hogy mire végez az ember teljesen elmegy a kedve az egész élettől...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák