Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz tupuk #84 üzenetére

    szerinted mi nem megoldott az odaúttal kapcsolatban?

    a hőingás nemcsak emberi szempontból problémás. a kb. átlagos 60fokos napi hőingás van ott, amit ki kell bírnia mindennek, annak is, amit gazdaságossági szempontból nem fűtünk. a földön a legnagyobb mért hőingás egy napon belül kb. 41 fok volt.

    levegő: ja, ez a 20éves kütyü most jutott el oda, hogy kipróbálják 2020as roveres küldetésnél. kissé szkeptikus vagyok, mert régóta lehetne ezzel tisztítani a levegőt az iss-en, de hát ott továbbra is a jól bevált szűrőket alkalmazzák.

    gravitáció: a kb. 1 éves odaút és a visszaút alatt akkor az lesz, igaz? valamint akkor a közelítőleg 40%os gravitáció nem fog felvetni problémákat, hm? azért nem ártana biztosra menni.

    a porvihar problémája "csak" annyi, hogy a semmiből jön, hetekig is eltart, és befedi a napelemeket. a levegőszintetizáló kütyü hogy bírja, ha telemegy porral?

    energiaellátás: űreszköz igen, de egy felszíni bázis más nagyságrendben fogyaszt, pláne, hogy el kell tudnia látnia árammal a bázist arra az időre, amíg a napelemek az időjárás miatt üzemképtelenek.

    víz: pl. egy 10km mélységben lévő folyóval/óceánnal semmire sem megyünk. minden szempontból hozzáférhetőnek kell lennie. egyébként mintha nem is lenne.

    súly: erősen korlátozott a rendelkezésre álló felszállótömeg és térfogat.

    @schawo: a napelemek első problémája nem a por, hanem a mars-nap távolság. csak emiatt bebuktuk az itthon megszokott teljesítmény majdnem felét. aztán erre még rátesznek a viharok. a marsi por annyira finom, hogy a napelemek hatásfoka már akkor beesik, amikor a porvihart még észre sem vették.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Új hozzászólás Aktív témák