Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz julius666 #50 üzenetére

    A PDF csak példa volt, de az nem a formátumtól függ, hogy megjegyezze, hol tartasz. Nyilván jó lesz, szép és új és a volument nehéz lesz túlszárnyalni, de azért ebben az egészben én nem látom, hogy ez most miért lesz olyan halálosan forradalmi és felhő, meg egyéb hangzatos szavak.

    Mindegy, lehet, hogy csak én érzem így.

    (#51) julius666:
    Manapság nincs is már olyan, hogy valamit ne illetnének forradalmi jelzővel... de ha minden forradalmi, akkor hogy tűnnek majd ki egymás közül a forradalmi cuccok? Egyszerűen a fogyasztónak már ez kell, hogy fogyasszon...

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #61 üzenetére

    Szerintem a megszokáson felül azért is lehet ellenszenves ez sokaknak, mert sejtik (és helyesen), hogy amit így veszel, az illékony... Valószínűleg 10 év múlva nem tudod majd előkapni, mert azóta már minden százszor lecserélődött. Meg gondlom nehéz kölcsönadni is könyveket (hacsak erre külön nem találtak ki valamit). Persze nyilván csak addig, amíg nem lesz cafatokra hackelve pl. a PC-s kliens.

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #64 üzenetére

    "Lehet hogy ezzel egyedül vagyok, de én még pl. sosem olvastam kölcsön könyvet"

    Részemről, mivel kb csak szakkönyvet olvasok, nekem ez az egész illékonyság nem gond, mivel egyrészt úgyis csak én olvasok ilyet, másrészt 5-10 év múlva már úgyis elavult lesz. De aki szokott regényeket meg egyéb örök érvényű dolgokat olvasni, ott nekem úgy tűnt hogy családon vagy akár baráti körön belül ezek igen is újrahasznosításra kerülnek. Ja, és ha a vásárló meghal, öröklik a gyerekek a rakás könyvet? Vagy gondolom manapság ez már úgysem érdekel kutyát sem... Na meg ha töredék áron adják a papír könyvhöz képest, akkor praktikusabb is újra megvenni ha úgy adódna. De szóval, azért itt van kontroll vesztés rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • DJS

    tag

    válasz julius666 #61 üzenetére

    "Persze, pl. hogy a lakás fele könyvekkel van tele, amik amúgy egy körömnyi flash chipen vidáman elférnének.
    - Ha több könyvet is akarsz útközben olvasni, akkor leszakad a vállad a súlyuk alatt.
    - Ha keresni akarsz bennük, akkor... Őőőő.. ctrl-f (vagy akármi) helyett ott van egy név- és tárgymutató amiben manuálisan kell kurkászni ráadásul nem ritkán nem is vezet semmilyen eredményre. Plusz az egyéb readeres funkciók hiánya."

    Most megfogtál, ezek valóban problémák. Mondjuk az utazás kivételével. De ezek nem áthidalhatatlan problémák. A könyvespolcokat eddig elfogadtuk, és kis gyakorlattal keresni is elég jól lehet egy könyvben. A teljesszövegű keresésnek is megvannak a maga bolondériái. Arról nem is beszélve, hogy a könyvek jó részénél eleve nincs is szükséged keresésre, inkább csak a szakkönyveknél, amikben amúgy is van tárgymutató (és mivel azokat ma digitálisan szerkesztik, a tárgymutató atom-pontosságú lehet).

    Összességében én sem látom, hogy itt mindenki lázasan kísérletezne az új kiadványformákkal. Az utóbbi évtizedben egyedül a blog volt igazán új.

    #57 dabadab:
    "Hány darab könyved van?"
    Kábé négyszáz saját, plusz pár száz örökség, úgyhogy bevallom, elfogult vagyok :)

Új hozzászólás Aktív témák