Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    "de nagyon valószínű, hogy olyan átmeneti korszakot élünk, mint amikor a 15. és a 16. század fordulóján, a 16. század folyamán a kódexet, a kézzel írott könyvet felváltotta a sokkal olcsóbb és nagyobb tömegben terjeszthető nyomtatott könyv."

    Ezt azért erősen kétlem, bárki is mondta. Ennek a dolognak a jelentősége igen csekély... gyakorlatilag nulla, mert itt csak digitalizálásról van szó, semmi forradalmi nincs ebben.

    Ráadásul úgy vagyok vele, hogy muszáj olvasnom, napi szinten nem két oldalt és egy jó doksiírós-olvasós nap után úgy megyek haza, mintha hegesztőműhelyben dolgoznék - és nem mellékesen totál lefáradva. Amint rendes olvasót kapok kézbe (amint megéri), majd elkezdem értékelni a gépen olvasást, addig viszont csak nyűg.

    És szubjektív elemként ott van az új könyv/magazinok illata... azt nagyon szeretem. :D

    Engem amúgy is hidegen hagy ez az egész Google pénzhajhászás marhaság, mert szakkönyvet itthon nem kapok meg (ha meg Amazonról rendelek, akkor már mindegy, ha PDF), klasszikust, regényt meg nem akarok elektromosan olvasni.

    Online olvasás, meg mindenféle formátum? Ez mókusvakítás. PDF-et is meg tudok nyitni online és a formátum igencsak kötött... csak épp online ezt ők megoldják a háttérben. Egyébként ez a dolog még nem meríti ki a felhő fogalmát, csak annyi, hogy egy távoli szerveren turkálsz az adatbázisban böngészőből. Túl van ez is misztifikálva már.

  • stevve

    nagyúr

    válasz dabadab #40 üzenetére

    És abban mi a forradalmi, hogy reprodukálható? Az eljárás? A technológia? Ez csupán szoftvertechnológiai kérdés, minden adott hozzá már jó ideje. Egyébként a cikkben erre a Google mizériára írták, hogy ez most olyan, mint a nyomtatás volt annak idején a kódex után, holott azért az, hogy egy papír alapú dokumentumnak elektronikus példánya is van, igencsak "öreg" eljárás.

    Ezek szerint már jó 10 éve éljük ezt a bizonyos átmeneti korszakot? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz julius666 #50 üzenetére

    A PDF csak példa volt, de az nem a formátumtól függ, hogy megjegyezze, hol tartasz. Nyilván jó lesz, szép és új és a volument nehéz lesz túlszárnyalni, de azért ebben az egészben én nem látom, hogy ez most miért lesz olyan halálosan forradalmi és felhő, meg egyéb hangzatos szavak.

    Mindegy, lehet, hogy csak én érzem így.

    (#51) julius666:
    Manapság nincs is már olyan, hogy valamit ne illetnének forradalmi jelzővel... de ha minden forradalmi, akkor hogy tűnnek majd ki egymás közül a forradalmi cuccok? Egyszerűen a fogyasztónak már ez kell, hogy fogyasszon...

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    A forradalomra még egy mondatot pazarolnék, aztán vége:
    Azért nem látom a forradalmat, mert nagyon lassú és nagyon sokáig eltart, valamint kb. ezer összetevője van - mint a gőzgépnek. Ebben ez a Google dolog csupán egy elem szerintem, semmi több. Majd 20 év múlva refaktorálom ezt a mondatot talán. :)

    Amúgy én nagyon szívesen olvasnék ebook reader-en, mert mint íram, naponta kell gép előtt könyveket olvasnom, viszont egyelőre ég sokkal jobban szeretem a hagyományosat - szerintem is van még hová fejlődni (DRM, minőség, stb.).

Új hozzászólás Aktív témák