Aktív témák

  • tomy_cz

    senior tag

    Úgy tűnik nekem az RBA Eternityvel is sikerül balfékeskednem. :N
    Tegnaptól máig teljesen jól ment, általában 3,5V-on használtam, 4V-ra csak kíváncsiságból raktam fel 2-szer.
    A gyárilag tekert üvegszálat hazsnáltam, ami 4 tekerés, ez kb ha jól tudom 1,8-1,9ohm körül van.
    Próbálgattam 3,8V-on ahol jobban jött a TH, és ma este elkezdett égett ízt adni, pedig lucsog a naftában mind a függőleges, mind a ellenálláshuzallal tekert üvegszál. Nem az a kemény égett íz, hanem kicsit mintha a használt üvegszál pörkölődne, és ez zavart. Próbáltam a függőleges üvegszálat lentebb húzni, hátha nem ér rá a tekerésre, de elég jól be van gyömöszölve, ("kitépni" nem szerettem volna, mert még nem rendeltem se huzalt, se üvegszálat) így csak kicsit megráncigáltam, de nemigazán jött lejjebb. Kicsit ennek az alja meg van kokszolódva, szóval ahogy sejtem ez ráér az ellenállásra, úgyhogy nemtudom... :N

    Viszont ez sem segített, nem volt jobb az íz, így cseréltem a vízszintes üvegszálat a tekeréssel együtt, mondjuk itt is elb@sztam az egyiket, mert a vékonyka ellenálláshuzalt sikerült elszakítanom. :O :)

    Túl magas feszt adhattam neki?

    Ennek a kazánnak a kezeléséhez is hozzá kell szoknom. :)

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

Aktív témák