Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Kafa. #5991 üzenetére

    Ez nem olyan egyszerű ám...énnekem tapasztalat,hogy sok ismerősöm egyszerűen pl.fuldoklik az e-től,másoknak az íze nem jön be,sőt olyanok is vannak,akik az én nagy általánosságban szagtalan vagy jóillatúnak vélt gőzömet kerülik messziről...tapasztalat alapján a magyarázat ellenére,stb 5 bagósból,akivel kipróbáltatom az e-t,4 cigizési szinttől függetlenül vad köhögőrohamot kap,pedig az anyagom 16 körüli,inkább kevesebb,kevés aroma(erre pl.nem is panaszkodott senki,hogy az íze lenne erős),és majdnem full VG,vagyis a PG-allergia,ami amúgysem jönne ki pár slukktól,ki is zárható.Nagy slukk dettó,erős TH megintcsak,mert ÉN sem szeretem se a TH-t,se a kicsitis égető patront...
    Szóval ha még leszámítjuk azt,hogy hány embernek KELL a bagóízű pofa és a sok nikotin,azon kívül is eléggé nehézkes megkedvelni az ebagót...nekünk ugye könnyű,de ahogy látom,egy "szűz" emberre majdnem úgy hat,mint az első cigi...akire meg nem,az első körben ugye rögtön érzi,hogy tök más íz,ráadásul pár mp múlva elillan,és az agya sem hiszi,hogy a nikotint pótolta emiatt.
    Akinek pl.létszükség a cigi utáni félórás bagószagú pofa-érzés,az nemigen szokik át,legalábbis pótszer(pl.hosszú kávé,kis adagokban fogyasztva,hogy cigi helyett "kávéíz" legyen pl.folyamatosan,vagy rágú,cukorka)nélkül tuti nem.
    És még hatásban sem full ugyanaz,ugye,hiányzik a cigizés feldobó,de mégis megnyugtató mellékhatása,amit még tetéz is a "bárhol szívhatod,bármennyit" effektus,mert az e-vel nem mész ki a bagózóba,de ha már kimész,kinéznek,és a mások füstjét szagolod,inkább rápippantasz,plusz az e-nek ott a "végtelen majdnemsemmi" effektusa,hogy ugye slukkolgathatsz fél óráig is,nem "fogy el",de nem is jelent semmit,hogy 5 slukkot toltál,vagy félóráig azon át levegőztél,pár mp múlva ugyanúgy vége.
    Egyébként pl.én is így vagyok,hogy hiába ment a bagó negyedére,egyszerűen ez alá nem tudok nagyon menni,mert 1.stresszes a melóm,és TÉNYLEG nem nyugtat az E,másrészt tényleg pl.kávé mellé keel a kombinált vacak pofaíz...vagy csak pl.utcán,és tudva,hogy nem kell "virágillat",simán rápippantok...
    Ok,rágó is van a világon amúgyis,de pl.pont a rágó is azt hozza ki,hogy hamarabb "kell" az igazi bláz...és szerintem sokan vannak így.Főleg aki nem áll kényszer alatt,hogy valamiért az e-t válassza,és FULL,az szerintem mind ilyesmi gondokkal van.Én sem akartam leszokni,csak már sok volt a napi másfél Piros Főnix,meg a sör mellé 1 doboz cigi a nagy dumálások mellett,láncban toltam.Most fél év alatt szívok negyedannyi EXTRA LIGHT-ot,és egy sörös estén fogy 2-3 cigi,de van,hogy egy,ha a társaság olyan.Ok,sörözni fullos Tubby-val megyek,gyenge anyaggal,és azon át lélegzek be egy este 2.5milit simán,pedig az 2napi adag :D Igaz a nikotint is igazítom ehhez az arányhoz... ;]
    Mondjuk így ebből nem lesz leszokás soha,DE legalább sokkal olcsóbb és egészségesebb,és a cigiről sem kellett lemondani.Lehet fél év múlva már az is menni fog,ahogy gyengül a bagó,de a stresszkerülős gyógycigi miatt talán másik munkahely kéne ehhez.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Aktív témák