Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zed01

    őstag

    válasz rt06 #38 üzenetére

    nem gond, ilyet nem allitott senki, viszont egy ceges kornyezetben picit mas atallni, s ugymaradni, mint homeuser szinten

    Céges környezetben, sőt egy egész minisztériumnál el tudnák képzelni egy saját linuxot, saját fejlesztőkkel, akik minden felmerülő problémát hárítanak. Tudod mit mondok neked? Ezt kéne megcsinálni az egész állami szektorban. Az sem érv, hogy a linuxos rendszergazdákat/fejlesztőket meg kell fizetni, ugyanis a windowsos rendszergazdákat is meg kell fizetni, annyi különbséggel hogy windows használatakor még a magyar viszonylatban is a több milliárdos licensz költséget is fizetni kell. És ha ezek a fejlesztők az összes driver és egyéb problémát megoldják, akkor az általad emlegetett érv sem állja meg a helyét, miszerint ez meg az nem működik linux alatt.

    (...) volt nalam egy scsi hw raid vezerlo (...)

    Én is tudom hogy vannak egzotikus hardverek amik nem működnek linux alatt a mai napig, de ezt úgy beállítani hogy nem működik a linux, finoman szólva balgaság.

    legy szives mutass nekem egy jboss telepitot (epp ezzel szoptam par hete) ubi ala (a jbossas4 csomag egyreszt masfel eves es ket verzioval le van maradva, masreszt - es ez a nagyobb problema - hasznalhatatlan)

    Ubuntun apt van, ami hidd el, az összes tárolóban található csomaggal megbirkózik. Én személy szerint sz@rok a jboss telepítőre, már megbocsáss.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz rt06 #38 üzenetére

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • hohoo

    senior tag

    válasz rt06 #50 üzenetére

    "lemezed, amirol boot-olnal, nem er semmit, fordithatsz magadnak sajat kernelt
    az usb wireless stick-et meg egzotikusnak nevezni csak azert, hogy bejojjon az ervelesed minimum vicc kategoria"

    Havernak és sok más sorstársának van tvkártyája aminél win7-re sem vistára egyáltalán nincs driver. Ilyenkor mi van? :D

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • zed01

    őstag

    válasz rt06 #50 üzenetére

    homeuser-kent tok jol tudsz linux-on is forumozni, zenet hallgatni, meg filmet nezni (gondolom a nemet kulugyminiszteriumi dolgozoknak is pont csak ennyire van szuksege)

    A német külügyminisztérium használjon saját fejlesztésű linuxot, akárcsak itthon is ezt kéne nem csak a külügyminisztériumban hanem az összes állami szektorban.

    a raid vezerlohoz (amit azert egzotikusnak nem neveznek) van mukodo driver a linux kernelben, csak eppen modulkent van forgatva, s igy ha nincs egyeb lemezed, amirol boot-olnal, nem er semmit, fordithatsz magadnak sajat kernelt

    Öszintén sajnálom a problémádat, de inkábbb neked ne működjön a raid vezérlőd miatt a linux, mint nekem valami hardverem linux alatt. Képzeld, nekem évekig nem műjködött jól a régi ati videokártyám, aztán vettem egy új ati (bocsánat most már AMD) kártyát és azóta működik. Nem lehetne ha már a hegy nem megy mohamedhez, hogy veszel egy másik linux kompatibilis raid vezérlőt? Vagy annyira nem fontos a linux? Csak lesz@rozni jó?

    az usb wireless stick-et meg egzotikusnak nevezni csak azert, hogy bejojjon az ervelesed minimum vicc kategoria

    Ne csúsztass, az usb wireless sticket nem neveztem egzotikus hardvernek, nem az volt az idézetben.

    az emlitett jbossas4 csomag megtalalhato az ubuntu repo-ban

    Bocsáss meg nekem hogy nem ismerem, mind több tízezer alkalmazást ami repókban található. Legközelebb, ígérem igyekezni fogok. :DD

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • moonman

    titán

    válasz rt06 #62 üzenetére

    nagyjából a többi is efféle épületes baromság.
    komolyan... jó az a Linux, de ilyennekkel égetik szénné magukat.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz rt06 #59 üzenetére

    Ezt a jboss-os témát kár volt előcibálni. Egy valamirevaló jómunkás letölti a megfelelő verziós pakkot, kizippolja, meg berakja a levelezéséből a startupokat. Bár manapság inkább csak "másol" egy vm image-et...

  • zed01

    őstag

    válasz rt06 #82 üzenetére

    Megmondtad a tutit. Majd akkor büfizzél ha az általad ajnározott windowsnak nincsen hibája.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz rt06 #59 üzenetére

    miert pont linux-ot? lathatoan nem valt be nekik

    Mert vannak akinek bevált és nem nagyon panaszkodnak. Visszakérdezek, miért pont windowst? Én megmondom őszintén, nem érezném jól magam ha döntéshozó pozícióban lennék, ha függnék a redmondiaktól. Arról nem is beszélve, hogy súlyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent a windowsra írt kártevők tömkelege.

    lathatoan tovabbra sem vagy kepes felfogni mirol van szo, ezert leirom megegyszer, most lassabban: mukodik, csak nem olyan egyszeruen, ahogyan te azt beallitani probalod
    a linux amugy pont annyira fontos, hogy egyik itthonni gepemen hardened gentoo (megneznem, ahogyan feltelepitesz egyet netinstall cd-rol) ketyeg, de uzemeltetek par szervert is

    Fel tudom fogni, csak más baja olyan nagyon nem érdekel. Az a lényeg, hogy az esetek 99 %-ban az Ubuntu nagyon is jól működik és nagyon is könnyen telepíthető. Még egyszer azt ajánlom (és most már fejezzük be a raid vezérlő köröli anomáliákat), ha nem vagy megelégedve vele, akkor cseréld le egy teljesen linux kompatibilisre.

    parancsolj - arra az esetre, ha az apt-cache search nem mukodne

    Nézd, vannak megszokott alkalmazások amik beváltak, azokat feltelepítem, sőt még a külső tárolójukat is felveszem hogy mindig a legfrissebb verziót használjam. Már miért böngésszem a synapticot, vagy az általad megjelölt oldalt?

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • DJS

    tag

    válasz rt06 #106 üzenetére

    Na de várjál, mióta elvárás, hogy egy profi program triviális egyszerűségű legyen? Ha olyan egyszerű lenne, akkor megcsinálnánk papíron, nem igaz?

    Elég, ha egy program a felhasználónak egyszerű, aztán a beállítást majd elvégzi a rendszergazda. Akiből szerintem egyet-kettőt a német külügyminisztérium is meg tud fizetni azért (szerintem).

    Az, hogy a home userek nem tudják, hogy néz ki egy irodai munka, ne legyen a mi gondunk.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz rt06 #153 üzenetére

    najó, de nézd meg az arcukat, élből az első érvek között van, h kártevőmentes.
    párból azért tényleg kinézni, h winen chematoxszal fújkodta a képernyőt ha a Microsoft Windows kártevő-eltávolító bibit jelzett.

    [ Szerkesztve ]

  • spirit007

    senior tag

    válasz rt06 #153 üzenetére

    A userek 80%-a csak erre használja a PC-t.
    Valamikor 2003 körül adták ki az UHU linuxot -magyar, kifejezetten "egyszerű" emberek is telepíthetik (kb. 7X kell "tovább" gombot nyomni a telepítés során)

  • BonFire

    veterán

    válasz rt06 #160 üzenetére

    Úgy látszik, nem vagyok eléggé otthon az ilyen épületes művészetekben.

    Dabadab: igazad lehet, bár sok nyelvjárást hallottam már, ez még eddig elkerült.

    Befejeztem az offot.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • zed01

    őstag

    válasz rt06 #110 üzenetére

    a nemzetbiztonsagos fud-ot meg legy szives hanyagold, csak sajat hozzanemertesedrol teszel vele tanubizonysagot

    Majd hasra estem a sok érvben.
    50 millió

    es azt is erted ugye, hogy nem azt irtad, hogy korabban nem azt irtad, hogy te tokeletesen elegedett vagy a linux-szal, hanem meg akartal gyozni rola mindenkit, hogy az sokkalljobbabb

    Nem akartam senkit meggyőzni arról hogy a linux jobb (magam is használok windowst), pusztán rávilágítottam többek között olyan tévedésekre miszerint a linuxra úgy kell egyesével összevadászni az alkalmazásokat.

    ("...még külön drivert sem kell telepíteni, ugyanis minden drivert a rendszermag tartalmaz, egy kivételével a videokártya...")
    hulyeseget irtal, vagy szimlpan csak hazudtal, ezeknek semmi koze a raid vezerlohoz (es az wifi stick-eket megint kenyelmesen kifejelted)

    Jó, akkor korrigálom. Az esetek 99 %-ban a linux úgy települ hogy még külön drivert sem kell telepíteni, ugyanis minden drivert a rendszermag tartalmaz, egy kivételével a videokártya driverét kell kézzel telepíteni, de az is úgy működik hogy telepítés végeztével felajánlja az ubuntu a drivert csak leokézod és települ. Persze vannak hardverek amit a linux abszolút nem ismer fel, de ezeknek elenyésző a száma.

    [link]

    ne bongeszd, de akkor kerlek, ne is irj hulyesegeket (foleg ne ugy, hogy a vegen leoltasz mast, amiert hulyesegeket ir)

    Az a jól fejlett igazságérzetednek nem tűnt fel hogy az az ember olyanokat írt amik nem igazak a linuxra, többek között hogy egyesével kell összevadászni az alkalmazásokat.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz rt06 #110 üzenetére

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz rt06 #177 üzenetére

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • #40553216

    törölt tag

    válasz rt06 #50 üzenetére

    http://packages.ubuntu.com/maverick/allpackages?format=txt.gz

    libjboss-aop-java (2.0.1.GA-1) [universe] JBoss Aspect Oriented Programming (AOP) framework
    libjboss-aspects-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Aspects
    libjboss-cache1-java (1.4.1.SP14-1) [universe] cache frequently accessed Java objects
    libjboss-cache2-java (2.2.2.GA+ds1-1) [universe] cache frequently accessed Java objects
    libjboss-classloader-java (2.0.2.GA-1) [universe] JBoss Classloader
    libjboss-cluster-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Cluster
    libjboss-common-java (0.0+svn2938-3) [universe] The JBoss Common Project
    libjboss-connector-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Connector
    libjboss-deployers-java (2.0.3.GA-1) [universe] JBoss Deployment Framework
    libjboss-deployment-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Deployment
    libjboss-ejb3-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Enterprise Java Beans (EJB) 3.0
    libjboss-ejb3x-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Enterprise Java Beans (EJB3X)
    libjboss-integration-java (5.0.3.GA-1) [universe] JBoss Integration
    libjboss-j2ee-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss J2EE core libraries
    libjboss-jms-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Java Message Service (JMS)
    libjboss-jmx-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Java Management Extensions
    libjboss-managed-java (2.0.0.CR4+dak1-1) [universe] JBoss Managed
    libjboss-management-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Management
    libjboss-marshalling-java (1.1.3.GA-2) [universe] alternative serialization API
    libjboss-messaging-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Messaging
    libjboss-metadata-java (2.0.1.GA+dak1-1) [universe] JBoss MetaData Repository
    libjboss-microcontainer-java (2.0.3.GA-1) [universe] JBoss Microcontainer
    libjboss-naming-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Naming
    libjboss-profiler-java (1.0.CR4-2) [universe] JBoss Profiler
    libjboss-reflect-java (2.0.2.GA-1) [universe] JBoss Reflection api for ClassInfo and BeanInfo abstractions
    libjboss-remoting-java (2.5.2.SP1-2) [universe] JBoss Remoting
    libjboss-security-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Security
    libjboss-serialization-java (1.0.3.GA+dak1-3) [universe] JBoss Serialization
    libjboss-server-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Server
    libjboss-system-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss System
    libjboss-test-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Test Suite
    libjboss-transaction-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Transaction
    libjboss-vfs-java (2.0.1.GA-1) [universe] JBoss Virtual File System
    libjboss-web-services-java (0.0+svn5660+dak2-1) [universe] JBoss Web Services (JBossWS)
    libjboss-webservices-java (4.2.3.GA-2) [universe] JBoss Web Services
    libjboss-xml-binding-java (2.0.0.GA+dak1-1) [universe] JBoss XML Binding
    libjboss-xnio-base-java (1.2.1.GA-1) [universe] simplified low-level I/O layer

    Ezek közül gondolom valamelyik jó lesz. :)

Új hozzászólás Aktív témák