Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz zed01 #24 üzenetére

    "Miért baj az hogy van választék. Ha valakinek az egyik disztribúció nem jön be, még ott a másik."

    nem gond, ilyet nem allitott senki, viszont egy ceges kornyezetben picit mas atallni, s ugymaradni, mint homeuser szinten

    "Már ne haragudj, de te mikor használtál linuxot utoljára. Az én ubuntumat csak feltelepítem és használom, még külön drivert sem kell telepíteni, ugyanis minden drivert a rendszermag tartalmaz, egy kivételével a videokártya driverét kell manuálisan telepíteni, de az is úgy megy hogy a telepítés végeztével felajánlja az ubuntu a drivert csak rákattintasz és települ."

    nem ketlem, hogy netezgetni, filmezgetni, mindennapi otthoni dolgokra pofonegyszeru feltolni egy ubuntu-t, de amint kicsit el kivansz terni ezen feladatoktol, igenis konnyen problemakba utkozhetsz, es valoban nem keves manualt, wiki-t, forumot kell atnyalznod, ha megoldast szeretnel
    driverekkel kapcsolatban megemlitenem, hogy nemregiben volt nalam egy scsi hw raid vezerlo, amihez van ugyan driver a kernel-ben, de az (debian eseteben) modulkent volt forgatva - ez azt eredmenyezi, hogy nem tudok rola boot-olni, ami ugye kellemetlen tud lenni, ha szeretnem hasznalni a szamitogepemet - de gondolom a kernelforgatashoz is annyira ertesz, mint az ubuntu haromkattintasos telepitojehez, igy neked ez egesz biztos nem lett volna problema
    vagy mondhatnam, hogy van a polcomon egynehany wifi ketyere, amik jelenleg csak porfogo funkciot latnak el, mivel linux alatt egyik sem kepes host modban mukodni (windoze alatt mennek), sem a kernelben levo, sem egyeb driver-rel (sot, a zidas mas ponton is problemas, amig nem hekkelek ala egy kulso driver-t)

    "Én például nagyon szeretném winen használni az Amarok audioplayert, de nem lehet mert kifejezetten linuxos alkalmazás. Mit tegyek ez van."

    hasznald (alternativakent probalkozhatsz cygwin-nel, en pl igy rTorrent-ezek windoze-on)
    mellesleg az, hogy te szeretned azt hasznalni, mert neked szimpatikusabb, nem egyenlo azzal, hogy en szeretnek pl linux-on adobe flash builder-t hasznalni, mert mi az altalad emlitett proramnak van alternativaja, az enyemnek nincs (legalabbis nem egyenerteku)

    "Minden alkalmazásnak van telepítője, amit többnyire a csomagkezelő nyit meg. Ubuntun megnyitod a szoftverközpontot, kiválasztod melyik program kell rákattintasz a telepítésre és magától letölti a tárolóból és települ. Ennyire egyszerű. Emlékszem kezdő linuxos koromban mikor még nem ismertem a linuxos szoftvereket, rákerestem a szoftverközpontban arra hogy shooter és kiadott vagy 20 találatot alatta a leírással. Tudod mit mondok neked? Pont windowsra kell egyesével, összevadászgatni az alkalmazásokat.'

    legy szives mutass nekem egy jboss telepitot (epp ezzel szoptam par hete) ubi ala (a jbossas4 csomag egyreszt masfel eves es ket verzioval le van maradva, masreszt - es ez a nagyobb problema - hasznalhatatlan)

    emellett meg meg lehetne emliteni, hogy vallalati kornyezetrol van szo, ahol azert illik domain-be leptetni a felhasznalokat, illik file es nyomtatoszervert uzemeltetni, illik a levelezesuket mukodtetni, esetleg egy sajat repo mirror-t felhuzni a frissitesekhez, amik nem hinnem, hogy trivialis egyszeruseguek, mint ahogyan szeretned azt beallitani

    ezzel termeszetesen nem azt mondom, hogy mindez windoze-on sokkal olcsobb lenne, ebben a reszeben egyaltalan nem vagyok jartas, de lassuk mar be, hogy nem, a linux nincs ingyen, igenis vagy bele kell olnod nem keves munkaorat, vagy meg kell fizetned valakit, aki ezt megteszi, ergo hiaba is kapod meg a telepito iso-t ingyen, lehet (megintcsak, nem tudom, ebben nem vagyok jartas) par honap utan ugyanott vagy, mintha kifizettel volna egy windoze licenszdijat, meg a support-ot

    es legvegul kernelek, mielott leoltasz valakit, hogy hulyesegeket ir, vegy egy nagy levegot, es gondold at, megvan-e hozza a kello alapod

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák