Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz DJS #87 üzenetére

    Ha a DOC szabadon implementálható 3 éve, akkor hogy lehet, hogy még mindig nem kínai Wingtsunkungfu Office-t használunk száz forintos licensszel?

    Mert ahhoz meg kéne tanulniuk szoftvert csinálni, ami még láthatóan nem megy nekik túl jól :D

    Sectumsempra - For Enemies

  • floatr

    veterán

    válasz DJS #87 üzenetére

    A ms esetében sohasem az értelmi képességekkel volt a gond. Egyszerűen nagyjából annyira jó az mso odf import filtere, mint az ooo docx filtere. Vannak formázási gondok, eltérések... gondolod, ha mindent tökéletesen ugyanúgy megcsináltak volna, mint ahogy az ooo, akkor mekkora formátumkényszer kötné a felhasználót a termékeihez?

    (#95) sh4d0w ilyenkor felmerül az emberben, hogy vajon el sem olvasta a cikket, vagy csak nem gondolta végig.

    (#97) zed01 szerintem aki nem vak, láthatta ezt is, de egy iroda működése és egy renderfarm kicsit más tészta. Bár a jóembernek még így sincsen igaza :)

    [ Szerkesztve ]

  • rt06

    veterán

    válasz DJS #86 üzenetére

    rt06 azt is irta (csak ezt a treszet valahogy elhagytad a mondatnak), hogy "amik nem hinnem, hogy trivialis egyszeruseguek, mint ahogyan szeretned azt beallitani"
    egy arva szoval nem mondtam, hogy nem lehet, ne forgasd ki a szavaimat legy szives

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • moonman

    titán

    válasz DJS #87 üzenetére

    "Ha a DOC szabadon implementálható 3 éve, akkor hogy lehet, hogy még mindig nem kínai Wingtsunkungfu Office-t használunk száz forintos licensszel?"

    talán mert senki nem veszi a fáradtságot, hogy tisztességesen megcsinálja? egyébként nem is támogatnám az ötletet, ott az Open XML remekjó, modern, nyílt formátum, tessék arra gyúrni.

    #89: "Minden második PC fertőzőtt": ezt így kapásból nem hiszem el, de ha így is lenne, ez egyáltalán nem a rendszer milyenségét jellemezné.

    #91: "Egy asztali PCnek minek kell suport? De most komolyan?"
    mert a mesékkel ellentétben a gép nem "magától megy", hanem néha foglalkozni is kell vele. még a Linuxosokkal is. ha más nem, bővítés, fejlesztés idején.

    #95: "Jah, annyira szarok a Linuxok, hogy Hollywoodban Linuxos farmokon renderelik a filmeket... meg tőzsdék térnek át Linuxos platformra... Pfuj!"
    nem szar a Linux, de irodai felhasználásra vegyük tudomásul, hogy nem mindenhol alkalmas. nem tudja feltétel nélkül mindenhol kiváltani a Windowst.

    #97: "Csaxólok hogy ezt a filmet Ubuntu farmokon renderelték."
    és most mennyit nőtt az e-péniszed? komolyan, ez ugyanolyan gyerekes, mint amikor bambano jön a háromhónapos uptime-jaival. Windows Server-eken meg munka zajlik... na? menő vagyok?

    #102: "súlyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent a windowsra írt kártevők tömkelege."
    ja, mert egy mindenki által olvasható forrású rendszert üzemeltetni nem.

    "az esetek 99 %-ban az Ubuntu nagyon is jól működik és nagyon is könnyen telepíthető. "
    az esetek 99%-ában a Windowsok is. de egy cégnél nem a telepítésnél áll meg a tudomány, használni is szeretnék valamire, itt pedig súlyos buktatók vannak. (Windowson is, csak ott "kicsivel" több az esély a megoldásra, főleg ha a vállalatnak support szerződése van volume licenccel.)

    #109: "Öööö... az hardver gyártók ugyan miért nem írnak Linux drivert ???
    Kinek az érdeke lehet hümm-hümm ..."

    vagy kinek nem érdeke. vajon mennyi bevételt rermélhetnek egy ingyen osztogatott rendszerre írt szoftverből?

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz DJS #87 üzenetére

    "akkor hogy lehet, hogy még mindig nem kínai Wingtsunkungfu Office-t használunk száz forintos licensszel?">Mert Harcolnak a Wingchun-osokkal. ;)

  • sztikac

    őstag

    válasz DJS #205 üzenetére

    pedig érdemes lenne, a latex ezerkilencszáznagyonrégóta tud ékezethelyesen írni ;]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz DJS #202 üzenetére

    Ez tévedés. Van, aki linuxon "nő fel", neki a Win ua. rossz, mint Windows-usernek a Linux - ámbátor nagyrészt olyanok állítják, hogy a Linux nehezen kezelhető, aki nem mostanság próbált ki egy aktívan fejlesztett rendszert.

    https://www.coreinfinity.tech

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #223 üzenetére

    Alapvetően, amivel az MS Office többet tud az azin kis technológiák összessége, amit nem nagyon vannak benne az Openoffice-ban. (COM, DCOM, .NET, DDE, VBFA stb). Ami tulajdonképpen vállalati felhasznállásnál is előny, de egy sima user is élvezi az előnyeit, de ez már benne volt az Office 2000-ben is.
    A GPO-t nem mondanám el ha nem gond most így későn.

    (#224) hcl :

    LDAP már 5 - 7 éve van a Linuxokban is, DE ami nincs az a Kerberos - LDAP alapú rendszer, ami párosul egy GPO-val, ami viszont Linux-ban nincs, LDAP igen, de azért az közel semugyanaz. Valamint ha ez a rendszer teljesen kompatibilis, ez Exchange-el is, akkor meg aztán már nagyon távol vagyunk a Linux-ok lehetőségeitől.

    Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Linuxok nem jók semmire, mint mondtam nálunk is Linux routerek vannak arra sokkal alkalmasabb, mint egy Windows, de ez a terület a Webszerver esete is ott is Linux a nyerő, legalábbis nálam.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • lvb

    aktív tag

    válasz DJS #223 üzenetére

    Az MSDN-t úgy értettem, hogy mennyiségi licence, kedvezményes, tehát olcsóbb, mintha bemész a boltba, és veszel egy OEM windows-t + egy OEM office-t. És ha az átképzés árát levonjuk az Office + Win árából, már nem is lesz nagy - ha lesz diferencia a két rendszer árában.
    És erre még rájön, hogy egy működő rendszert kell lecserélni egy másikra, ami nem lényegesen jobb a felhasználó szemszögéből - ezért a felhasználó alapból ellenezni fogja.
    Ha meg a rendszergazdákat is át kell képezni - Külügyminisztérium, tehát csak 4 évente vannal cserélve ők is és a politikai megbízhatóság fontosabb, mint a hozzáértés-, akkor meg ne is beszéljünk költségmegtakarításról. Innentől kezdve pedig csak politikai döntés, hogy kinek hagyjuk, hogy esetleg ellopja az adatainkat - ha már nem fejleszt saját operendszert az adott állam.

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #247 üzenetére

    "ACL most is van, csak az a kérdés, hogy ez az implementáció egyszerűbb-e, mint a windowsé. a legegyszerűbb funkciókat biztos tudja, a többihez meg én nem értek."

    Ott indul, hogy a Windows-ba ez az alap, amíg Linux-ban azért picit szenvedni is kell, hogy legyen. Aztán közponozítva meg nincs Linux-ban, azaz, ha én egy valamiféle jogosulság csokrot letolok egy GPO-val, akkor az a kliensen megjelenik, ACL-ekkel, na ezt Linuxba nagonybonyolult lenne megoldani, amí Windowsban pár kattintás (A pár-t ne vedd szó szerint, inkább a beállítás módja kezelhetőbb)

    a Registryvel kapcsolatban, pedig ezt úgy megcsinálta az MS, hogy nem is tudja a USER hogy van ilyen, de mégis működik, automatizállva, anélkül, hogy az üzemeltetőnek, administratornak vacakolni kellene vele. Ez komoly fegyvertény.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz DJS #250 üzenetére

    "Tehát azt mondod, hogy ha van a cégnek százötven darab Win2000-es, negyven XP/SP2, és mondjuk ötven Win7-es masinája, akkor te egy bizonyos beállítást meg tudsz csinálni pár kattintással?"

    Igen ez az AD és a GPO lényege. Csak persze fontos, hogy betarts GROUP típusokat, van amelyik nem ismeri az Univerzális csoportokat, van emelyik nem képes erdőket összekötni, stb, de Igen ez a lényege. Aztán a az XP SP3-nál volt egy komoly security szint emelés, de ettől a legtöbb policy kompatibilis visszafelé..., És persze neked is írom,a pár kattintást nem szó szerint kell érteni, hanem a kezelés módjára, a kényelemre.

    "Elhiszem. Elhiszem azt is, hogy ismered a Novell, az selinux és a Likewise fejlesztéseit az ügyben, és ezek ellenére írtad, hogy nagyon bonyolult lenne egy beállítást központilag bevezetni. Elhiszem azt is, hogy nagyon bonyolult dolog egy scripttel átmásolni egy beállításfájlt a gépek között."

    Én igazából a Novell 5.1, Novell 6.5 -öt ismertem még a legjobban, a Suse féle vonalban annyira nem vagyok otthon, de ott sem alap az acl, már a suse vonalra gondolok. Utoljára a SUSE 10 Enterprise-al dolgoztam közel nem annyira kényelmes az LDAP-ja, mint egy AD. Eleve scriptet másolni nem bonyolult, de mi van akkor, ha van 200 Usered, 10 csoportba, és multigroupingot kell csinálnod? Esetleg úgy, hogy csoporton belül van még 4 csoport, aminek külön jogrendszer kell, más igényekkel. Igen et AD-ben minden gond nélkül megtehető, kényelmesen. Esetleg úgy, hogy adott csoporton belül adott usernek egyedi sablonja van.

    "Ezt nem értem. Ha Linuxot használnátok, akkor minden user köteles lenne vizsgázni abból, hol tartja a gép a beállításait?"
    Pont fordítva az lenne a lényeg, hogy ez ne kelljen. Win alatt meg van oldva. Úgy, hogy mindenféle script nélkül is működik. Linux alatt közel nem így képes működni ez.
    Az pedig, hogy valahogy megoldják ott is, na ez biztosan igaz, csak nagyon nem mindegy mennyi erőforrást használnak ehhez.

    Persze szerintem.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák