Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz azbest #145 üzenetére

    Őszintén szólva, szerintem valahol felesleges ez az egész ugyanis: Akit erőszakkal győznek meg, annak ugyanaz marad a véleménye. Itt nem lehet "erőszakkal" meggyőzni senkit (hál'istennek) hogy ezt, vagy azt a rendszert használja/részesítse előnyben, favorizálja stb. mert ez egy fórum. Élete során számtalanszor belefut minden ember ehhez hasonló pártoskodásokba, amik végső soron nem változtatnak semmin. Én pl. többek közt ilyenekbe:
    Windows vagy Linux, Osx vagy Windows, MSoffice vagy az éppen aktuális openszórsz, BMV vagy Merci, csöves vagy tranyós, bakelit vagy cd, peavey vagy musicman, szőke vagy barna, nagymellű vagy kismellű :DDD (A politikai "vélt" identitástudat hangoztatásokról nem is beszélve)

    Aki eddigis a Linuxra esküdött, az nagy valószínűséggel ezután is arra fog, de ha mégis vált(ana) valamilyen irányba, biztos nem attól fog, hogy valaki egy fórumon ezt, vagy azt mond, ki kit próbál és miről meggyőzni. Ugyanez igaz a Windows, OSX, BSD stb. használóira.

    Viszont az is igaz, hogy mivel ez egy fórum, eltérő vélemények is jelen lehetnek, attól függetlenül, ki mióta jár ide, és hányszor szajkózta már el az álláspontját/véleményét (ami vagy igaz, vagy nem, attól még, hogy sokan, vagy kevesen mondják semminek nem növekszik az igazság/valóság tartalma, max csak illúzió szinten és ez pár embert boldoggá tesz)

    Engem ez momentán nem zavar, teljesen megszokott. A gond AKKOR van, ha:
    - Az érveket felváltják a hangzatos szólamok
    - A bizonyítékokat az ellentmondást nem tűrő, másikat hülyének tituláló klisék
    - A konkrét kérdésekre adott homályos utalgatások, ködösítések
    - A szövegkörnyezetükből kiragadott, félremagyarázott, kifigurázott és elbagatelizált, kiforgatott mondat részletek
    - Érvként felhozott ellenőrizhetetlen valóságtartalommal bíró közhelyszerű kijelentések

    És az, ha az érvek/indoklások mentén haladó érdemi "vitát" felváltja az érdemtelen, parttalan, személyeskedésbe átmenő végtelenített "vitatkozás"

    Ha valaki (bármelyik oldalon is "álljon") eltökélte, hogy lebetonozva az álláspontját egyszerűen NEM akarja figyelembe venni a másik "oldal" nézőpontját, meg sem próbálja értékelni, értelmezni, a másik szempontjait/ideológiáját/felfogását/érveit, magyarul, ha már eleve elzárkózik bármiféle konszenzustól, vagy empátiától, akkor csak arról tesz tanúbizonyságot, hogy megrendíthetetlenül hisz önmaga tévedhetetlenségében (és rendszerint abban, hogy minél hangosabban szajkózza ugyanazokat a frázisokat, annál igazabb lesz)

    Amire legutóbb reagáltam/írtam is (144) azért volt szánalmasan nevetséges, mert az illető meg sem próbált válaszolni, teljesen ignorálta az elhangzott felvetéseket úgy téve, mintha ott sem lennének és "válaszában" csak egy dolgot emelt ki érvként felhozva egy környezetéből kiragadott mondatba kapaszkodva, aminek egyetlen célja (és egyúttal teljesen felesleges válaszának is) annyi volt, hogy: A másik hülye

    Függetlenül attól, hogy az adott témában kinek van igaza (ami egyébként szerintem sokkal összetettebb és szerteágazóbb, mint amennyire mi itt ki tudjuk/akarjuk tárgyalni) ez a fajta gyerekes viselkedés mindig mosolyt csal az arcomra és egy "szakmai" fórumon (ahol nem a körömlakkozás rejtelmeit vitatják meg) teljességgel BAGATELL és nevetséges.

Új hozzászólás Aktív témák