Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zeg

    senior tag

    válasz opr #104 üzenetére

    Nem az a kérdés hogy a microsoft szoftverei hozzáférhetőek ingyenesen tanulók számára, hanem az, hogy a kedvezményezettek körébe ki tartozzon. Az a tény hogy valaki oktatási intézménybe iratkozik, nem jelenthet automatikusan költségvetésből finanszírozott szoftvereket.

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • #40553216

    törölt tag

    válasz opr #104 üzenetére

    "kiterjesztésbeni különbségek (.bat, .exe, stb) Ez nem windows-betegség, ehhez réges-régen hozzászoktak az emberek. Lehet fujjolni a windowsra, de ez sokszor még alapvetően IT embereket is megkavar az első találkozásoknál.">Ne szívass! Egy addig nem Winnel foglalkozó embernek a C:, D: és társai lesznek tök idegen. Szerinted melyik régebbi rendszer: a Unix (/mnt) vagy az MS-féle (C:, persze a CP/M kicsit régebbi, de nem ettől ismert a C:)?

    "Intéző hiánya">Nautilus/Thunar/Gnome-TuxCommander/Konqueror/Krusader/Dolphin/PCMan

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz opr #104 üzenetére

    Az office-szal kapcsolatban eddig az volt a mondás, hogy mindenki ms-alapú rendszerben kezeli a dokumentumokat (LO import nem jó, fujj), mso sokkal többebbet tud (LO fujj), mso szebb (LO fujj), mso stabilabb, mso-t managelni jobbabban lehet...

    A kisebb rendszerbeli sajátosságokat eltekintve egy mai környezetben nagyjából ugyanazt kapja meg a felhasználó, mint máshol. Persze lehet mindenen fogást találni, de "intéző" pl van -- szvsz jobb is, sőt egyik jobb, mint a másik. Kiterjesztések itt is vannak, és az adatállományok kezelése itt is ugyanaz, mivel a környezetek kiterjesztés alapján rendelnek hozzá alkalmazást (tadááá). A mounttal semmi dolga nincsen a felhasználónak; ha egy tárolóeszközt csatlakoztatsz, egyből megjelenik az "intéző" listájában, akárcsak más rendszerek alatt.

    A "cégspecifikus" dolgokról sokat tudnék mesélni, de egyre több az olyan fejlesztés, ami intranetes alapra épül, így az ügyviteli rendszerek kliensoldali része elvileg függetleníthető. Persze sokan vannak, akik beszopták az IE6-ra fejlesztett dolgokat, és most is nyögik. Ez viszont platformon belül maradva is szívás, mert nem tudnak XP-ről elmigrálni. A rendszergazdák tudásával kapcsolatban nekem az a meglátásom, hogy mindig állnak sorban egyéb tudással rendelkező emberek. Nem kell kirugdosni mindenkit, de újakat fokozatosan lehet felvenni.
    Supportot meg lehet venni venni linuxhoz is. Ha pl épp ubuntut használnál, akkor nem kell sokat keresgélned sem, de nyilván találsz debian-hoz is akár hazai céget is. SUSE és RedHat vonalon meg a közbe szerzés keretén belül is van hivatalos támogatás.

    Lehetne sorolni, hogy ki hol téved, de nekem az a meglátásom, hogy a jelenlegi helyzetet gyakran a lustaság, és az alulinformáltság tudja konzerválni.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz opr #104 üzenetére

    "de pont az office az, amiből tökmindegy melyiket tanulja meg az ember, pikk-pakk át lehet szokni másikra"

    Hát nem tudom... az Office önmagában van annyira komplex, amint kb az összes többi dolog, ami az általános számítógép ismeretekhez tartozik, ha kivesszük a böngészést a képletből és persze a gépelést. Utóbbi kettő viszont u.a. mindkét platformon.

    "filerendszerbeni különbségek (C:\;D:\"

    Normális disztrókban még mindig nincs ott egy USB/CD/Floppy/Dokumentumaim stb. ikon/kamukönyvtár? (Ha belenyomják a felhasználó arcába, hogy /mnt/asdjqlwdhsjfh, akkor megérdemlik a sorsukat...)

    "kiterjesztésbeni különbségek (.bat, .exe, stb)"

    Windows már rég nem mutatja a kiterjesztéseket (alapértelmezésben). Mellékesen a kiterjesztés különbség leginkább annyi, hogy Linux-on nem mindig van... De amikkel a felhasználó dolgozik desktopon, annak mint általában lenne (doc, xls, jpg, pdf, stb).

    "intéző hiánya (nem röhög!) a legtöbb user sikítófrászt kap a totalcmd, mc szerű programoktó"

    Én ugyan Linuxot leginkább csak konzolon át látok (szerverek), de mintha az összes elterjedtebb Desktop Environmentnek intéző-szerű fájlkezelője lenne, nem NC szerű.

    Amúgy én nem tagadom, hogy a desktop Linuxnak komoly hátulütői vannak...csak ezek az okok mintha pont nem stimmelnének.

  • bambano

    titán

    válasz opr #104 üzenetére

    ha debian alatt bármi gáz van, mit kapsz? supportot. ugyanúgy lehet fizetős supportot venni debianra (hp-tól), redhatre (ulx-től), suse-re (novell magyarországtól), mint windowsra.

    ez a bajom, hogy az ilyen egyértelmű hazugságok terjesztését nem és nem bírjátok abbahagyni. pedig többször le lett már írva, hogy amit mondasz, téves.

    ezt a kiterjesztés dolgot nem értem, akár windows explorerben nézem a könyvtárat, akár linuxon, ikonokat kapok, meg a nevét. nem kiterjesztést meg nem c:\-t.

    én meg egy csomó programot ismerek, ami fut minden környezetben. ezek között sok olyan is van, ami tipikusan nagy cégek rendszere, például sap.

    "Jelenleg azok a cégek, amik sok embernek adnak munkát, a legtöbb esetben win környezetet használnak.": egyrészt a jelenleg a hangsúlyos, másrészt meg a legtöbb cég nem is tudja, hogy simán migrálhatna linuxra. ahol én dolgozom, ott pl. azért állítottuk át az irodát linuxra, mert az ms alkalmazásokkal nem boldogultak, azóta meg havaj van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák