Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz floatr #93 üzenetére

    Őszintén? Fogalmam sincs, hogy hogy lehetne ezen a helyzeten változtatni. Ha lenne ötletem, nem támogatnám a jelenlegi helyzet megtartását. Viszont az, hogy nincs jó ötlet nem azt jelenti, hogy akkor inkább meg kell valósítani a rosszat.

    Office/zsarolási alap: Igen, de pont az office az, amiből tökmindegy melyiket tanulja meg az ember, pikk-pakk át lehet szokni másikra.

    Mégegyszer, ami a lyúzereket nagyon bezavarja:
    - filerendszerbeni különbségek (C:\;D:\ stb, egyszerűen nem értik, mi a tököm az az mnt/..)
    - kiterjesztésbeni különbségek (.bat, .exe, stb) Ez nem windows-betegség, ehhez réges-régen hozzászoktak az emberek. Lehet fujjolni a windowsra, de ez sokszor még alapvetően IT embereket is megkavar az első találkozásoknál. Nameg magyarázd el a hülyelyúzernek, hogy mi a tököm az a metadata/header...
    - intéző hiánya (nem röhög!) a legtöbb user sikítófrászt kap a totalcmd, mc szerű programoktól, egyszerűen nem látják át. Bár biztos van linux alá is ilyen program.
    - ezekhez hasonló dolgok, hirtelen több ne jut eszembe, de van még bőven

    Ami a cégeket zavarja:
    - sok program, ami a cégspecifikus már windowsra lett megírva. Ne tudd meg mekkora szívás akár winen belül is egy új rendszer migrálása, mire mindent letesztelnek. És akkor itt még elvileg minden kompatibilis. Egy linuxra váltás iszonyatos költségekkel és idővel járna, mire megcsinálnák 10el odébb lenne a legutóbbi verziószám
    - A jelenlegi rendszergazdáik ezt ismerik (AD, exchange, stb ugye) Ezeknek az embereknek a leváltása megintcsak brutális idő, pénz, szívás
    - Support. Ha a win alatt van bármi gáz, kapsz supportot. Ha a Debian alatt van bármi gáz, mit kapsz? Fórumozol? Hagyjuk már. Arról nem is beszélve, hogy az ms nyilván drágapénzért, de sokszor kiad egy-egy patchet egy cégnek testreszabva. Ezt nem fogják eldobni, mert a pingvin szép, a pingvin jó.
    - stb stb stb, itt is van még bőven, nem koptatom tovább a bill.-t, a lényeg átment.

    Ami ebből könnyen levezethető:
    - Jelenleg azok a cégek, amik sok embernek adnak munkát, a legtöbb esetben win környezetet használnak.
    - Ezek a cégek nem fognak csak azért linuxra migrálni, mert itthon nincs rá pénz az iskolában, hogy wint vegyenek a tanulóknak, inkább elmegy külföldre, ahol van képzett munkaerő
    - A diákoktól elvenni a jogot, hogy a legnépszerűbb, és jelenleg elvárt rendszert tanulhassák nettó szemétség, magunk alatt vágjuk a fát ha így teszünk.
    - Ezen az alapon a mérnök se kapja meg az archi/autocad-et? Miért ne rajzolgatna papíron vonalzóval, mikor az olcsóbb ugye... Na kb. ekkora marhaság a winen rágódni. Ráadásul a cad nemkicsit drágább, mint egy win, de ez csak egy példa volt, fentebb a többi fórumtárs írt még bőven.

    Szóval, jelenleg abban igazad van, hogy csak elintéztem azzal, hogy ez van és kész. De ez nem azért van, mert nem gondoltam végig, pont ellenkezőleg, nagyon is végiggondoltam, csak épp nem látok olyan kiutat, amivel nem szivatok meg senkit feleslegesen.

    Másik szemszögből nézve a dolgokat:
    Az a generáció, akitől csak azért, merthogy nehogymár a mi adónkból vegyék meg, megvonjuk a lehetőséget arra, hogy versenyképes szoftvereken tanuljon, az jogosan mondhatja később, hogy miért fizetné a mi nyugdíjunkat az ő adójából bárki. Hiszen mi is nagyívben leszartuk, hogy neki jó lesz-e, nem? De azért a nyugdíj, egészségbiztosítás nekünk is jó lenne idősebb korban, nem?

    Szóval és úgy látom a dolgokat, hogy amíg az én adómat erre költik, nem segélyre, addig még örülök is neki, mert ebből mindenkinek csak haszna van.

    Egyébként meg egy ötlet a váltásra van, csak nagyon idilli és naiv, de íme:
    Mondjátok, hogy bizonyos vállalatok menekülnek az ms érából. Ez érthető. Ezeknek a vállalatoknak ugyanúgy szüksége lesz képzett munkaerőre. A megoldás az, hogy támogassák a nekik szükséges munkaerő képzését akár gépparkkal, akár megfelelő tanárral, előadásokkal stb. És akkor kikerül egy generáción belül erre is, arra is ember, és viheti mindenki azt, aki kell neki :)
    Persze, közben a vállamon ülő unikornis lefosott egy szivárvánnyal, aminek a tövében lévő arany rázuhant a kislábujjamra, de mindegy...

    Nah, végül ez is hosszú lett, sorry.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák