Új hozzászólás Aktív témák

  • Jabby

    őstag

    válasz #04441088 #118001 üzenetére

    A második linken 600 mg/h és 50m3/h szerepel, ez az érték reális lehet.
    Egy 6*6 m-es szoba ~100 m3, én 3-4 órát üzemeltetném az ozonizátort.

    Első lépésben el kell távolítani a szag forrását (döglött halat az ülés alól), utána a kanárit, az aranyhörcsögöt, gyereket, szobanövényeket szintén kivinni a helyiségből, ezután lehet ozonizátorozni.

    Arra kell figyelni, hogy az O3 irritálja a nyálkahártyát, könnyezést, orrfolyást okozhat. Szúrós szaga van, de pár perc alatt kiszellőztethető a helyiség.

    Az ozonizátor működése egyszerű, egy, vagy több koronán elektromos kisülésekkel állítja elő az O3-at.
    Tehát mindenféle szűrő, meg hasonlók parasztvakítás, felesleges, nincs rá szükség.

    martillo:
    Autóban úgy használom, hogy klíma/szellőztető bekapcs belsőkeringetésen, majd 20-30 perc ozonizátor üzemeltetés. Végén 3 perc szellőztetés, ablakokat lehúzom.

    Én évente kétszer használom, ezzel letudom a klíma tisztítását is.
    De van ismerős aki kutyát (németjuhászt) szállít rendszeresen, neki havonta megcsinálom.

    Ghard:
    Ez csak a korona, lehet, hogy kellene egy ház és egy ventilátor még.

    Sokallom azt a 10 g/h-t, + kíváncsi lennék, hogy a vízzel hogyan boldogul.
    4-5 éve medencébe keresgéltem ózonos víztisztítót, de akkoriban horror áron lehetett kapni.Igaz kompletten, nem csak a kerámia koronát.
    Tehát nagy összegben nem fogadnék rá, hogy tényleges adat a 10g/h

    kcsa:
    WC-be bőven elég lenne a 20-30 USD-os készülékek, a probléma, hogy az elszívó folyamatosan szállítja a kellemetlen szagot, így nem hiszem, hogy jó hatásfokkal működne a szagtalanítás.

Új hozzászólás Aktív témák