Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bluegene

    addikt

    válasz Dakos #291 üzenetére

    marketinget miért ha az operának akkora hatalma lenne mint a guglinak akkor nem használná ki, dehogynem

    és a verziószámozást ez igazából sztem hótmind1, sztem azért adtak ilyen sok verziószámot, mert ha még mindig 2.1-nél tartanának azt hihetné a laikus hogy el vannak maradva az opera 10.x és a FF4.x és az explorer 9.x-től

    de ez kit zavar most komolyan?

    Sok ramot eszik a ram azért van hogy egye, azért van a mai gépekben 2-4 giga ram hogy ne jelentsen gondot +-200MB

    érdekes húgom régi gépében 512 MB SD ram volt és mégis nagyon jól futott a chrome, valószínűleg alkalmazkodik azért, tehát régi gépre a legjobb a chrome a kis hardverigénye miatt ;)

    azon kapod magadat h majdnem egy Gigát az azért nem mind1 ez hülyeség...

    Illetve ebben van a legtöbb biztonsági rés. hát pont hogy a chrome a legbiztonsáágosabb azt sikerült legnehezebben feltörniük a hackereknek, én egyszer egy ilyet olvastam, plusz a 8-as chrome-ba még ezen is javítottak

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dakos #291 üzenetére

    "Túl sok férőhelyet vesz el:mikor felrakod még pár MB-ot foglal aztán egyszer csak azon kapod magadat h majdnem egy Gigát az azért nem mind1."

    Na igen. Nálam például nem lenne probléma, de legyen már lehetőség, hogy szabályozzam és ne foglaljon a cache mappa 800 megát a C meghajtón (mivel még a helyét sem tudom megváltoztatni).

    "Illetve ebben van a legtöbb biztonsági rés."

    Nem. A Firefoxban van a legtöbb, a Chrome utána jön holtversenyben a Safarival és végül az IE8, majd az Opera. Legalábbis a független biztonsági szakvélemények és statisztikák alapján.

    Ettől függetlenül mint mondtam, Firefoxban NoScripttel és társaival tudsz védekezni. Chrome-ban kevésbé, mivel korlátozva vannak az addonok hatáskörei, ráadásul az integrált Adobe termékek sem segítik túlzottan, mivel Flash már minden gépen van ott kétszer kell letiltani, ha le akarod.

    PDF olvasó is sok gépen van, azt is.

    "csupán azért mert a leggyorsabb de már ez sem sokáig lesz így."

    Már nem a leggyorsabb. Ha a hardveres gyorsítást is belevesszük:
    IE9 (hardveresen) <> FF4 (hardversen) <> Chrome (hardversen) <> Opera (szoftveresen) <> Safari <> többi
    Ha csak a szoftveres gyorsítást nézzük:
    Opera <> Chrome <> FF4 <> Safari <> IE9 <> többi

    (#292) Bluegene: "miért ha az operának akkora hatalma lenne mint a guglinak akkor nem használná ki, dehogynem"

    Nézd meg a mobil OS piacot. Ott akkora hatalma van, mégsem használja ki. Ott van az OEM partnerek jóvoltából a mobilon, de például a rendszerből nyitott linkeket továbbra is az alapértelmezett böngésző nyitja. Legalább is Symbian-on és WinMobile-on.

    "a ram azért van hogy egye, azért van a mai gépekben 2-4 giga ram hogy ne jelentsen gondot +-200MB"

    Nem az jelent problémát, hanem az exponenciális növekedés és az intelligens kezelés hiánya.

    (#295) Sweet Lou 6: Nyiss meg középső gombbal 10-10 tabot egymás után Operában és Chrome-ban. Melyiknek lesz gyorsabb a GUI-ja? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Psychonaut

    addikt

    válasz Dakos #291 üzenetére

    Sok ramot eszik.
    Egy mai gépben min. 2GB RAM mellett, ennek mikor látod a gyakorlatban hátrányát? Mert ilyen hitvitákban baromi jó bevethető érv, de kb. annyi értelme van, mint a verziószámozásnak.

    Túl sok férőhelyet vesz el:mikor felrakod még pár MB-ot foglal aztán egyszer csak azon kapod magadat h majdnem egy Gigát az azért nem mind1.
    1GB-ot, nyilván.

    Illetve ebben van a legtöbb biztonsági rés
    Legalábbis bevallottan ebben foltozzák a legtöbbet, de a kettő nem feltétlen jelenti ugyanazt.

  • julius666

    addikt

    válasz Dakos #291 üzenetére

    Sok ramot eszik.

    Csak ha sok a szabad ram, akkor valóban többet eszik mint a konkurencia. De ha van szabad ram nem teljesen mindegy?
    Ellenben olyat még nem hallottam, valaki kevés rammal szopott volna chrome-mal, úgyhogy valószínűleg jól skálázódik ilyen szempontból.

    Túl sok férőhelyet vesz el:mikor felrakod még pár MB-ot foglal aztán egyszer csak azon kapod magadat h majdnem egy Gigát az azért nem mind1.

    Valóban nálam is tetemes mennyiségű helyet foglal el a merevlemezen, ezt nem is szeretem benne. Bár őszintén megmondva lövésem sincs, más böngészők az enyémhez hasonló felhasználói szokások mellett mennyit cachelnek és hogyan, így nincs összehasonlítási alapom. De tényleg lehetne állítható, ebben igazad van.

    Illetve ebben van a legtöbb biztonsági rés.

    Bullshit, ezt hol hallottad?
    A chrome lassan sandboxban futtat mindent.

  • floatr

    veterán

    válasz Dakos #291 üzenetére

    A "memóriazabálással" kapcsolatban annyit tudnék hozzátenni, hogy van a családban egy celeronos XP-s gép 512 MiB rammal, és a chrome fut rajta a legjobban, és nem eszi el az össze memóriát, nemes egyszerűséggel csak alkalmazkodik.

    A biztonsági hibákkal kapcsolatban meg senki nem sértődik be, ha releváns forrást linkelsz, bár én ennek épp az ellenkezőjéről vagyok meggyőződve. Sőt, a jelenleg legelterjedtebb oprenceren (XP 51%) ez a legbiztonságosabb.

    Ha meg a biztonság számítana, akkor az IE6/7 nem lenne mérhető, viszont a kettő együttes elterjedtsége (16-17%) jelenleg még jobb mint a chrome-é, bár az IE7 épp most bukott be a chrome "alá".

    (1-2 gigát megeszik a terás winyón a cache... pf. Ezen az alapon a winsxs és a temp agyhalál, de fog még meglepetés érni, ha verziózós filerendszert kezdesz el használni)

Új hozzászólás Aktív témák