Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Sanyix #13 üzenetére

    Na igen, sokaknak elég rövid a memóriájuk.
    Emlékszem, még a Chrome megjelenése előtti időkben (amikor a fejlesztéssel is jobban haladtak) orrba-szájba minden honlapon ott volt az FF logó (most hogy melyik banner után fizettek is nem tudom, nyilván nagy részük inkább a közösségnek volt köszönhető), volt hype ott is rendesen. De ha az nagyon rég volt már, ott van a 3.5 (vagy melyik verzió volt) letöltési rekordkísérlete is, ha jól emlékszem még valahol a hírekben is bemondták.
    De igazából nem értem miért jönnek ezzel sokan mindig, csak tudásból nem lehet megélni, el is kell azt tudni adni, ez alaptörvény. Hogy erre van ahol még nem jöttek rá, az nem a google hibája.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    Renderelésben még a Firefox (3.6) is jobb volt, mint a Chrome. A PH, Index és társai szemmel érezhetően is gyorsabban jöttek be.

    [citation needed]

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #55 üzenetére

    De ott tudod csökkenteni. A könyvjelzősávot berakhatod a címsáv mellé, a fülsávot vékonyíthatod, a címsávot szintén és az állapotsávot is átalakíthatod eltűnősre.

    És használható is marad? Mert klassz hogy mindent kicsinyíthetsz, de engem eléggé zavarna ha kisebbek lennének a dolgok mint most. Ez persze nyilván a monitor méretétől is függ, illetve ízléstől is (nekem pl. a robosztusabb címsor a chromeban jobban bejön, mint az opera vékonyabbja), de azért nem hiába használ mindegyik új böngésző a chroméhoz hasonló GUI-t és nem a régit farigcsálta tovább.

  • julius666

    addikt

    válasz Dakos #60 üzenetére

    Persze lehet h jönni fognak a fanatikus Chrome rajongók h minek könyvjelző ők böngészni akarnak nem lapozni

    Nem, könyvjelzőket én is használok, csak nem a böngészőbe épített feature-t, hanem iGoogle-n.
    Amúgy a gyorshívónál ott vannak, szóval csak egy új tab.
    De akit ez zavar, az tényleg ne használjon chromeot, akkor nem neki találták ki. :)

  • julius666

    addikt

    válasz WonderCSabo #62 üzenetére

    jaaa, hogy azok a gombok amiket kicsinyíteni lehet :P
    én azt hittem, a tabokat meg minden mást is.

    Amúgy tényleg így le lesz vágva FF4-ben a tabok keretének a teteje? Vagy csak rosszul vágtad a képet? Mert ha igen, az egy elég elhibázott designeri döntés lenne. Ilyen "nem kicsit" fajta.

  • julius666

    addikt

    válasz Dakos #67 üzenetére

    És ha éppen nincs megnyitva az iGoogle akkor mit csinálsz honnan veszed elő ha nincsenek könyvjelzők tekintve h újabban már homepage sincsen a Chromeban? na erre varjál gombot.

    Varrok: van home page chromeban, ezt a baromságot nem tudom honnan szedted. Csak az ikonja defaultból most már nincs a böngészősávon. De beállításokból egy klikkre visszarakható (azt ne kérdezd miért tüntették el, szerintem is elhibázott lépés).

    még az Fx plugines megoldása is jobb mert ott legalább azokat az oldalakat teszed be amelyieket akarod .

    Pont mint a Chromeban. Amúgy alapból a leggyakrabban látogatott webhelyeidet rakja ki, nem rendszertelenül, most megnéztem (mert nem szoktam használni, szerintem felesleges) és nálam elég jól eltalálta.

  • julius666

    addikt

    válasz WonderCSabo #73 üzenetére

    Nincsen legvágva a teteje, csak a képernyő tetejére van nyomva. a véglegesben nem így lesz, ezt a userccs-t én szerencsétlenkedtem össze. A képernyő tetejét megnyomva viszont a véglegesben is lehet kattintani a tabokat majd.

    na így jó.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #100 üzenetére

    mialatt a Chrome-ból 3 főverzió megjelenik szinte 0 értékelhető újdonsággal

    Miért írsz ilyeneket, amikor pontosan tudod hogy nem igaz?
    Azért többnyire bele szokott kerülni a főverzióba az átlaguser számára is látható újítás (vagy nagyobb szintű belső dolog, mint most pl. a héten a dev/béta verzióba a flash immáron teljesen sandbox környezetbe kerül, valószínűleg menni fog majd ki stable-be is a 9-es verzióra váltáskor).

  • julius666

    addikt

    válasz D1Rect #127 üzenetére

    hagyj még nekik egy kis időt, hogy kijöhessenek valami újjal a "userek az igénytelenek" illetve a "szemét gugli reklámozni meri a böngészőjét" érvek mellett valami újjal is. ;]

  • julius666

    addikt

    válasz MaUser #159 üzenetére

    A böngésző csak egy eszköz nem a cél. Ezért nem lett igazán népszerű soha az Opera sem és ezért fogja megelőzni részesedésben a Chrome az FF-et ha így megy tovább.

    Ott a pont, nagyon szépen megfogalmaztad.
    A sokat szidott "marketing" az leginkább csak gyorsítja a folyamatokat, ami a tűzrókának (elődjeivel együtt) 8 évbe tellett, azt a chrome simán el fogja érni feleennyi idő alatt.

  • julius666

    addikt

    válasz D1Rect #137 üzenetére

    Én ezzel tisztában vagyok, nem hiába használtam idézőjeleket a hszemben. :)

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #158 üzenetére

    Bár a fülsávot és a felső sávot érdemes lenne megcserélni az elérhetőség végett. Nem mindegy, hogy fellököd az egeret és csak horizontálisan pozicionálsz, vagy egy 20 pixel vastag sávon kell vertikálisan betájolnod. És még ha gyorsan kezeled az egeret akkor is mérhető a különbség.

    Most arra gondolsz, hogy operában hiába lököd fel az egeret és kattintasz nem történik semmi, mert van 3-4 pixelnyi holttér az ablak teteje és a tabok kattintási felülete között? :P

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #198 üzenetére

    De a FF idejében nem volt, illetve nem volt ekkora a YouTube és nem reklámozták ott, valamint nem volt rókás banner a Google főoldalán sem és még egy rakás Google szolgáltatásban, amik akkoriban még vagy nem léteztek, vagy akkor indultak.

    Nem, akkor az emberek netezési szokása inkább különböző házi barkácshonlapok látogatásából állt (youtube, facebook meg egyéb web2-es vackok híján), ahol pedig igen gyakran ott kuporgott a róka a banneren. Illetve minden második fórumos erőcsávó nyomatta az "igazi férfi mozillával böngészik" meg hasonló szövegeket.

    Továbbá internet hozzáférése sem volt ennyi embernek, pláne nem sokmegabites. Tehát a szokások is megváltoztak.

    A böngészők részesedését általában %-ban mérik, tudod, pont ennek az elkerülése végett.

    És ha én a Yahoo-t vagy a Yandex-et szeretném használni, akkor már lőttek az első betűnek. Amúgy Chromiumban jelenleg nálam még mindig a teljes domaint veszi fel keresőnek.

    Akkor megadsz keresősztringek amit csak akarsz, pont mint operában. Erről a baromságról leállhatnátok már.

    (#169) sheratan: 1: A POST lekéréseseket nem veszi fel. Filmkatalógus, Hosszúpuska, Webfordítás és mondhatnék még rengeteget.

    Ezek azért nem olyan gyakoriak. Bőven belefér, hogy ezeket nem címsorból keresed, hanem odamész a honlapra. Ha pedig nem, akkor amúgy is valószínűleg kevés lesz a chrome, használj mást.
    A userek többsége amúgy sem tud erről a funkcióról.

    2: Az automatikus keresőfelvevés hosszútávon inkább zavaró, mivel rengetegszer volt, hogy egyszer meglátogattam egy oldalt, felvette keresőnek, aztán többet oda sem néztem.

    Mert? foglal az adatbázisban 30 bájtnyi helyet?
    De ha annyira probléma, a már linkelt képen jól látható: takaríthatsz közöttük.

    opera:config#UserPrefs|ChromeIntegrationDragAreaMaximized

    Ezt jó tudni, amikor néha betévedek operába baromira zavar a dolog. :B
    De pontosan mire is kell állítani? Nálam default 1-en van, és így szar

    Az Opera régen volt a gyorsabb és a kézreállóbb, amiben mindent ami szükséges volt a böngészéshez megkaphattad. A többihez már vagy bütykölni kellett, vagy extrém igény esetén nem lehetett megvalósítani.

    Minden :U
    #182 gtasystem: ph fórum szétesik ha belenagyítok.

    Őőőő... És ha azt mondom nálam nem? Screenshotot igazán linkelhetnél.

    nem minden jelszót kezel importálás után,

    Na igen, ez baromira zavar chromeban, a jelszókezelője (vagyis inkább az autofill) valahogy nem százas. De még mindig inkább ez (túlélhető amúgy), mint hogy 3rd party szarokra bízzam az adataim/jelszavaim.

  • julius666

    addikt

    válasz HelloWorld #205 üzenetére

    Egyébként nem hülyeség ez az érv, pl. engem jobban zavarna, ha csak ott tudnám megfogni az ablakot, ahol a tab nem nyúlik fel a címsor tetejéig..

    Teljesablakos módban a címsor fogdosásával max a perverzióidat tudnád kielégíteni, mert más értelme nincs.
    Nem teljesablakos módban meg van hely a tabok fölött.
    Szóval ez nem jött be.

  • julius666

    addikt

    válasz gtasystem #211 üzenetére

    mea culpa, én voltam a hülye, a logout fórumát néztem vmiért :B

    Érdekes, csak addig rossz, amíg el nem éri azt a nagyítási szintet, amikor már nincs szüksége középre igazítani az oldalt, mert szélesebb lesz a képernyőnél. Ez tényleg bug lehet.

  • julius666

    addikt

    válasz HelloWorld #213 üzenetére

    mert akkor pont ugyan azt csinálja, mintha kilépnél teljesablakos módból, majd úgy húznád oldalra a címsort.

    Most azon nem fogok vitatkozni, melyik a fontosabb: félabrakra tevéskor (jó ha havonta 2× szükségem van rá) +1 kattintás, vagy minden tabváltáskor (naponta 100× váltok tabot, ha nem többször) vertikálisan is pozicionálni a kurzort.
    Ja, és ez a "csak fellököd az egeret és kattintasz" váltás ráadásul olyan, amit tényleg az átlaguser is nap-mint-nap használ és értékelni fogja az előnyeit amint chrome után ismét mondjuk a régi FF elé kell ülnie. Ez nem csak parasztvakítás, hanem baromi hasznos, ez a címsorban elhelyezkedő tabok igazi előnye, nem a plusz hely amit az áthelyezésükkel nyertek.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #220 üzenetére

    De baszki, akkoriban ez más típusú emberekből tevődött össze. Főként kockákból és nyugatabbra volt jellemzőbb.

    Nyilván. És? Ez csak ilyenebb lesz.

    Más idők voltak akkor, a mostani már digitális generáció, ami közel sem olyan pozitív fogalom, mint azt lefestik. Ugyanis az, hogy a grafikus menüt többnyire készségszinten tudják kezelni még nem jelenti azt, hogy fogalmuk is van bármiről, vagy a lényeg: van-e egyáltalán affinitásuk hozzá, vagy azt vallják, mint Uri Geller: "Működj!"

    Most ezt úgy mondod, mintha akkoriban tudták volna a FF-os kiegészítőhuszárok hogy hogyan működik egy böngésző. Valóban nyitottabbak voltak a gányolásra akkoriban az internetfelhasználók, de azért akkora baromi nagy különbség nincs.

    A trendek változtak (most lehet mondani hogy ezen trendeket a google próbálta/próbálja lefektetni, de ez egyrészt nem teljesen igaz, mert az ms is ebben gondolkodik, illetve a többiek is úgy néz ki készségesen követik az irányt), akkoriban a minden funkciót a böngészőalkalmazásba volt a divat, rengeteg olyan dolog került bele pl. az FF-be kiegészítőkön keresztül, aminek semmi keresnivalója nem lett volna ott, most pedig az, hogy a tartalom a lényeg és a böngésző csak eszköz, megjelenítő. Legyen minél könnyebb, átláthatóbb, gyorsabb. Kinek ez, kinek az. Nekem ez az irány jobban tetszik, bár azt elismerem senkinek sem ártana, ha pár ártalmatlan funkció (pl. smooth scrolling) belekerülne a Chromeba. Lehet bele is fog a jövőben, folyamatosan jelennek meg benne az új dolgok a a sokat szidott fejlesztési ütemnek köszönhetően.

    Miután a Chrome jó ideig élen járt ezen az irányvonalon (őszintén szolva ilyen szempontból az új Operán kívül jelenleg sincs igazi kihívója csak a béták), illetve természetesen valóban a marketing sem elhanyagolható, így sokakban akik legalább érintőlegesen foglalkoztak a témával és befogadóak voltak az új trendekkel szemben, rögzült hogy a Chrome a kicsi, gyors, egyszerű böngésző. Még ha a versenytársak idővel szépen be is érik, ez a kép égett be az emberekbe. A webappok beindulásával - ahol valószínűleg a chrome fog legjobban teljesíteni (miután a google a sajátjait erre írja, márpedig az övéi lesznek - legalábbis az első menetben - valószínűleg a legnépszerűbbek, így ebben semmi meglepő sincs), ez a folyamat folytatódni fog.

    A google ügyesen felmérte az átlagfelhasználók igényeit, és az alapoktól kezdve összerakott egy azokhoz alkalmazkodó, jó böngészőt.
    Ezért tart ott ahol.

    Ha látnád, hogy mire válaszoltam, akkor nem írtad volna ezt.

    Akkor ezek szerint félreértettem a problémád.
    Hogy mint, hogy válogat a keresők között a chrome őszintén megmondom lövésem sincs, az alapokon (google, youtube, imdb, wikipedia) kívül másra még sohasem használtam.

    Az about:configban pedig hiába állítom át az értéket 0-ra, nem változik semmi. Mondjuk 11 betát használok lehet az a gáz, nem tudom mennyire más mint a stable.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #228 üzenetére

    Ha 9.0 helyett mondjuk 2.3 vagy 3.2 lenne a verziószáma, egy szót nem szólnék. De azért tényleg durva, hogy ezzel marketingelik a böngészőt, semmibe véve a verziószámozás lényegét.

    Élvezed hogy azokat a marhaságokat sütheted el ezredjére is, amiket már jópárszor megcáfoltunk - a te jelenlétedben is - itt fórumon? A google rohadtul nem marketingeli ezzel a böngészőjét, a reklámokban, letöltési oldalon nincs feltüntetve a verziószám, max a böngészőben a névjegynél illetve a chrome blogban találkozol vele, amit lehet tippelni az átlaguser hányszor látogat meg (most próbáltam keresni egy chrome reklámot amiről screenshotot készíthetnék, de nem találkoztam vele sem Operában, sem FF-on semmiféle google-hez kapcsolódó oldalon, pedig ki is voltam direkt jelentkezve a fiókomból. Érdekes).

    Légy szíves mondd el, mi a verziószámozás lényege nekünk tudatlan Chrome fanboyoknak, ha te ennyire benne vagy a témában.

    floatr írta még le jól régebben, sajnos nem találtam meg a hsz-ét, de a lényeg az volt, egy szoftver számára nincs annál jobb bizonyíték a minőségére, minthogy az ellentábor legfőbb érve a marketing és a verziózás. Ez öcsém negatívan max titeket minősít.

    Alul klikk a Save-re, majd ha nem akarod újraindítani, átméretezed normál méretűre az ablakot, majd vissza teljes méretre.

    Ennyire nem vagyok hülye, mentettem a beállításokat, és újra is indítottam, megmaradt a nulla. Negatív számmal is próbáltam, szintúgy. A skinnel működik, bár elég gáz sztem hogy skint kell felrakni ahhoz, hogy egy "alapfeature" működjön. Mindegy, most lusta vagyok felrakni az előző stable verziót hogy ott is szar-e, így ezt betudom a béta hibájának.

    Gáz, hogy nem tudod, egy új verziónál szürke lett-e kék helyett a GUI és egy menü arrébb került, vagy komolyabb újdonság is belekerült-e, mint például a hardvergyorsítás, ami csak a 9-esben lesz végleges.

    :F [link]

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #241 üzenetére

    maximum nem veszed figyelembe azt, amit a Google-nél igen, ez pedig a lelkes blogger közösség és a hírportálok.

    Persze hogy nem veszem figyelembe, mivel az a réteg akinek a google Chrome-ot elsősorban szánja, ezeket NEM olvassák (ellentében az operásokkal pl., akik jellemzően követik a böngésző fejlesztését).
    Nem hiába nem tünteti fel a verziószámot a marketinganyagain illetve a frissítéseit is úgy intézi, az átlagfelhasználó ne lásson belőle lehetőleg semmit.
    Azoknak akiknek a böngésző tényleg csak egy eszköz, ez csak nyűg a hátukon, csak feleslegesen összezavarná őket. Így mindig a legfrissebb van a gépükön a programmal kapcsolatos bármilyen mélyebb ismeretek nélkül.

    Le van írva a linkelt Wikipédia cikkben is részletesen.

    Kiemelhetnéd az idevágó részeket, mert akárhogy nézem, a fanboy szemeim nem látják azt az alapkritériumot, amit a Chrome verziózási rendszere áthágna.

    "Software versioning is the process of assigning either unique version names or unique version numbers to unique states of computer software. Within a given version number category (major, minor), these numbers are generally assigned in increasing order and correspond to new developments in the software."

    Ez az alapdefiníció, ennek tökéletesen eleget tesz.
    De ezt még kiemelném:
    "There is no absolute and definite software version schema; it can often vary from software genre to genre, and is very commonly based on the programmer's personal preference."

    Szóval hogy is van ez?
    A Wikipédia nem igazán igazolja az álláspontotokat.

    A legfőbb érveimet már leírtam, a verziószámozás csak hab a tortán.

    Mégis mindig ez merül fel a marketing mellett, miután azt a jópár featuret amit emlegetni szoktatok, egy-kettő kivételével a többség 4 emelet magasról leszarja.

    Igen, amint látom bőkezűen osztogatják az 500 dollárokat a biztonsági résekért, de más érdemleges csak elvétve.

    :F
    Ott le vannak írva a stable verziók főbb újításai. Ahogy néztem, még nem volt olyan stable főverzió, ami csak GUI újítást hozott volna. Ezért linkeltem, látom a lényeget ismét megtaláltad.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #248 üzenetére

    Na és szerinted miért nem?

    Ott a kurva blog amit linkeltem. Nem viccből linkeltem be.
    Persze tisztában vagyok vele hogy tudod miről beszélek, mert te sokkal jobban benne vagy a témában, neked ez a hobbid, de azért tessék, a főbb, átlagusereknek fontos frissítések közül pár (a 4.x-nél régebbre nem megyek vissza):

    4.x - Extensions, Bookmark sync, Enhanced developer tools, HTML5: Notifications, Web Database, Local Storage, WebSockets, Ruby support
    5.x - beépített flash
    6.x - Form Autofill, Syncing of extensions and Autofill data
    7.x - File API, Directory upload
    8.x - beépített PDF-olvasó

    Nem randomra adnak ki új verziókat ők sem.
    A különbség az opera és a Chrome fejleszési üteme között, hogy a Chromenál sűrűn dobálnak ki új verziókat kevesebb újdonsággal, az Operánál ritkábban, több újdonságot egybegyűjtve.

    Egy nagy, céges környezetbe szánt alkalmazás esetén, ahol nehéz az átállás egyértelműen rossz lenne a Chrome modellje, de otthoni desktop, automatikus háttérben folyó frissítéssel rendelkező szoftvernél (ahol ritkán baszkurálják a GUI-t és akkor sem történik nagy változtatás) semmiféle hátulütője sincs, sőt, rövidebb az átfutási idő, sokkal rugalmasabban alkalmazkodik a felmerülő igényekhez.

    Igazán leírhatnád már mi az a probléma ami van akkora, hogy minden topicban fel lehet emiatt hozni a verziózást. Mert az, hogy túl gyors, nem érv. Valóban gyors a versenytársakhoz képest, igen. És akkor mi van?

  • julius666

    addikt

    válasz Psychonaut #252 üzenetére

    A FF eléggé elterjedt cégek körében is, ott komoly problémát jelenthetne, ráadásul más frissítési módszert követett éveken keresztül.
    Az opera hasonlóképpen, bár nem tudom van-e cég egyáltalán aki használja.

    Azt még érdemes figyelembe venni, a chrome fiatal böngésző, ezért a nagy fejlesztési ütem. A verziószámozás emellé ilyen szempontból elég szerencsétlen, mert így dupla olyan gyorsan változnak a számok (persze mint írtam, ennek gyakorlatilag semmi jelentősége sincs). Minden bizonnyal el fog egyszer (bár az is biztos ez nem mostanság lesz) jutni a fejlesztés egy pontig, ami után jelentősen belassul az üteme, akkor nyilván a verziószámok növekedése is lassabb lesz majd.

    Addig élvezhetjük pengéék igen magasröptű kritikáit a témával kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Psychonaut #254 üzenetére

    akkor semmi, de annak lehetnének hatásai, ha a főverzióváltás üteme jelentősen nőne.

    Mindamellett ha másfél havonta jönnének ki új főverziók, a Mozilla nem bírná pénzelni a róka-bulikat. :DDD

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #257 üzenetére

    A ballot screen-ben szereplő összes böngésző normálisan számozza, és kapaszkodj meg, még a Chrome-on alapuló ChromePlus-nál is normálisan számozzák, csak a Google-nál nem.

    Nincs olyan hogy normális számozás. Van hagyományos és attól eltérő. A Chrome eltérőt használ. Ez a felhasználókra semmilyen hatással sincs. A Chrome felhasználók 100%-a leszarja. Semmi extra nincs benne. Csak ti rugóztok rajta.

    Nesze, a mondandóm 7 tőmondatban, így hátha felfogsz belőle valamennyit.
    Én itt kiszálltam a verziós vitából, játszd tovább a hülyét egyedül.

  • julius666

    addikt

    válasz D1Rect #276 üzenetére

    azért az szvsz kicsit erős.
    Bár a vicc, hogy ha tényleg még idén kijönnek a grafikus gyorsítással, az IE meg a FF csak jövő tavasszal, illetve időben be sikerül indítani az installálható webappokat, mindezt igen jó marketing mellett (tehát nem cseszik úgy el mint a wave-vel tették anno), akkor benne van a pakliban.

  • julius666

    addikt

    válasz D1Rect #279 üzenetére

    az még nem feltétlenül jelenit azt h második lesz ;)

    De ez alapjában véve egyébként sem 100%, ott lesz már az FF4 illetve legfőképp az IE9. Ezekhez képest azért tényleg kell valami +t is mutatni, ez lehet a webapps. Nagyon sok múlik azon hogy mekkorát durrant vele a gugli.
    Ha nagyot, akkor egyértelmű a duplázás.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz #16820480 #287 üzenetére

    tehát ha két cég ugyanazt akarja elérni, ugyanolyan eszközökkel

  • julius666

    addikt

    válasz Dakos #291 üzenetére

    Sok ramot eszik.

    Csak ha sok a szabad ram, akkor valóban többet eszik mint a konkurencia. De ha van szabad ram nem teljesen mindegy?
    Ellenben olyat még nem hallottam, valaki kevés rammal szopott volna chrome-mal, úgyhogy valószínűleg jól skálázódik ilyen szempontból.

    Túl sok férőhelyet vesz el:mikor felrakod még pár MB-ot foglal aztán egyszer csak azon kapod magadat h majdnem egy Gigát az azért nem mind1.

    Valóban nálam is tetemes mennyiségű helyet foglal el a merevlemezen, ezt nem is szeretem benne. Bár őszintén megmondva lövésem sincs, más böngészők az enyémhez hasonló felhasználói szokások mellett mennyit cachelnek és hogyan, így nincs összehasonlítási alapom. De tényleg lehetne állítható, ebben igazad van.

    Illetve ebben van a legtöbb biztonsági rés.

    Bullshit, ezt hol hallottad?
    A chrome lassan sandboxban futtat mindent.

  • julius666

    addikt

    válasz Psychonaut #322 üzenetére

    Nem tudom, nézegettem ezt a reportot, de valahogy az nem szerepel benne pontosan, ezeket a sebezhetőségeket honnan szedik. Valami olyasmit említenek, hogy bejelentés alapján töltik fel az adatbázisokat, ami nyilván erősen szórhat. Példának okáért illetve poén a 30%-os Chrome telepítettség. Úgy könnyű jónak lenni, ha felhasználók hiányában nem érkezik bejelentés. A táblázatból emellett hiányzik csomó olyan információ, amiről említést tesznek a megelőző részben (a később befoltozott sebezhetőségek aránya, információk a sebezhetőségek kritikusságáról, stb).

    Én ez alapján nem vonnék le komolyabb következtetéseket, sem negatív, sem pozitív irányban. Ennél azért több kéne ahhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz audi100td #336 üzenetére

    Ejnye mekkora szemét, kirakja a saját oldalaira a hirdetését, és FIZET más, többnyire ingyenes szoftverek fejlesztőinek hogy bekerüljön a telepítőikbe egy VÁLASZTHATÓ Chrome telepítő opció is. Nekem sem tetszik ez (a telepítőbe integrálós) modell, de azért nem kell túlreagálni a dolgokat. Nem mellesleg inkább ez legyen, minthogy a szoftvereket nyomják tele reklámmal, vagy ne adj Isten ha csak minimális összeg mellett is, de fizetős legyen az alkalmazás.

  • julius666

    addikt

    válasz audi100td #338 üzenetére

    hogy alapbol be van pipalva

    De ki is kapcsolhatod nem? Tehát nem sumákba mászik fel a gépedre.

    ha neked tetszik legyen

    Nekem sem tetszik, írtam is.

    Amugy beragadt a capslock? Muszaj ilyen arogansan valaszolni?? Szanalom ami ebben a topikban megy.

    Persze hogy szánalom ami itt megy, folyamatosan túlmisztifikáltok mindenféle olyan dolgot, ami amúgy tök hétköznapi és bevett gyakorlat más cégeknél (is).

    A különböző opensource/freeware projektek (mármint amik túlnőttek már a garázsprojekt szinten) általában támogatásokból működnek. Jóindulatból és Paypal donationokből (muhahahaha) nem lehet jóllakni.
    Van cég aki bizonyos feature bekerüléséért támogat, van aki reklámfelületért. A telepítőbe beágyazott szarságok is ilyen reklámfelületet jelentenek. Gondolom mondanom sem kell, ezek bekerüléséért nem tart fegyvert az adott cég illetékes képviselője a szoftver projektvezetőjének a fejéhez. Ez egy nagylelkű lehetőség, amit vagy elfogadnak, vagy nem. Ha a telepítők mindenféle szarral vannak tele, az nem annak a hibája akinek a szarja belekerül, hanem azé aki belerakja. Capiche?

    Az arrogancia azért van, mert habár a Chromenak valóban rengeteg hibája és hiányossága van, mégis a 337(!) hsz alatt gyakorlatilag csak az ilyen irreleváns baromságokon rugózott mindenki. Eszem ágában sincs megváltoztatni a begyöpösödött véleményed, ha neked megfelel az hogy kitalálsz magadnak egy álláspontot majd foggal-körömmel ragaszkodsz hozzá bármilyen kevés köze is legyen a valósághoz, csak hajrá. Sok sikert az élethez. Csak nem szeretem amikor terjesztitek is a bullshitet.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #345 üzenetére

    Önmagadnak is ellentmondasz. Ez egy uzsorához hasonló ajánlat, amit pont azért, mert Paypalból és jóindulatból nem lehet megélni kénytelen elfogadni a cég.
    Tehát akkor ilyen alapon akkor a védelmi pénzt is támogatod, elvégre az is csak egy ajánlat? Csak ott fizikálisan vernek meg, itt pedig gazdaságilag taposnak el, ha ellentmondasz.

    Ki tapos el? Hol tapos el? Te miről beszélsz ember?
    Neked muszáj mindenhol vadkapitalista összeesküvés-elméleteket keresned? Meg tudsz inni anélkül egy csésze kakaót hogy közbe ne jusson eszedbe a kizsákmányoló tőkés réteg?

    Ezeken a projekteken emberek dolgoznak, akiknek ez időbe és energiába kerül. Alacsony szinten a hobbiból írogatsz/írogattok valamit a haverokkal módszer még belefér, ott a saját idődet/időtöket kúrjátok el ingyen. De nagyobb projekt esetén bizony kellenek már olyan emberek akiknek ez súlyos munkaidő kiesést jelenthet, adott esetben akár teljes munkaidőben ezzel kell foglalkoznia. Ezeket valamiből meg kell fizetni. Híd alól nehéz szoftvert fejleszteni. Ilyen egyszerű.
    A jóindulatú Paypal donationokből befolyó összeget meg gondolom nem kell ragozni. Te nyomtál már rá valaha arra a narancssárga gombra?

    Nincs itt semmiféle elnyomás, kizsákmányolás. Nem tapos el senki, hanem nem lesz senki olyan hülye, hogy komolyabb időt verjen az egészbe ingyen, ergo az ingyenes szoftverek színvonala megreked a home barkács szaroknál. Tudom hogy ez számodra nem lenne különösebben zavaró, mert te úgyis digitális Robin Hood módjára lopod meg a szemét burzsuj fizetős szoftverfeket fejlesztő vállalatokat és a crackelt bithulladékot a szegényeknek adod, de ez szerintem nem állapot.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Dakos #355 üzenetére

    A listát a 2010 januárja és októbere között felfedezett biztonsági rések száma alapján állították össze, ami azt jelenti, hogy valójában nem tükrözi pontosan, melyik program használata kockázatosabb, hiszen a már befoltozott, és a még nyitva álló biztonsági rések ugyanúgy számítanak, ráadásul csak a hibák számát veszi figyelembe a lista, azt nem, hogy egy-egy hiba mekkora biztonsági kockázatot jelent, és mennyi vírus használja ki.

  • julius666

    addikt

    válasz Dakos #359 üzenetére

    Ez te vagy a képen?

    Nyilván.

    de akkor is igaz h ebben van a legtöbb biztonsági rés.

    Nem, nem igaz. A cikk csak annyit bizonyít, Chromeban van a legtöbb jelentett biztonsági rés. Hogy ezt hogyan, milyen hamar javították illetve mennyire súlyosak, mennyi nem ismert biztonsági rés van még ezeken kívül, arról nem szól a fáma. Ez így kb. annyit ér összehasonlítási alapnak mint a mai processzoroknál az órajel.

    Apropó amíg az Fx-ben volt a legtöbb biztonsági rés mind jöttetek azzal h milyen veszélyes használni most meg a Chromeról derül ki ugyanez és véditek bár nem tudom h te is azok között voltál e akik az Fx-et emiatt minősítették a legveszélyesebb böngészőnek.

    Nem a biztonsági rések számával jöttünk akkor sem. Emlékeim szerint itt cafén is volt több hír a róka pár súlyosabb biztonsági problémájával kapcsolatban, illetve a javítással sem mindig iparkodnak. Sőt. De a tapasztaltabb FF-esek sem nagyon teszik ki a lábukat az internetre noscript meg egyéb hasonló okosságok nélkül, nyilván nem véletlenül. A 4-et majd meglátjuk milyen lesz, de a jelenlegit én semmiképp sem ajánlanám ismerősi körben. floatr a többit elég jól leírta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák