Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #209 üzenetére

    "A böngészők részesedését általában %-ban mérik, tudod, pont ennek az elkerülése végett."

    De baszki, akkoriban ez más típusú emberekből tevődött össze. Főként kockákból és nyugatabbra volt jellemzőbb.

    Ha ilyen rövid az emlékezeted nézelődj webarchívumokban.

    Nagyon nem mindegy, hogy érdeklődő, nyitott emberek, még ha nem is kifejezetten az informatika a szakmájuk böngésznek, vagy már lassan olyan alapvető társadalmi cucc az internet, mint az áram, ráadásul egy rakás 40+ éves ember is szinte kényszerítve van a munkájából kifolyólag, hogy "felhasználói szinten" értsen hozzá.

    Plusz már 6+ éves kortól ott ül a gép előtt, míg az én időmben ebben a korban még maximum a parancssort bámulhattam volna, ami eleve nem olyan izgalmas, pláne, hogy nem kérte el minden osztálytársam és ismerősöm az MSN címemet, de még a mobilom számát sem, mert az is jóval később lett.

    Más idők voltak akkor, a mostani már digitális generáció, ami közel sem olyan pozitív fogalom, mint azt lefestik. Ugyanis az, hogy a grafikus menüt többnyire készségszinten tudják kezelni még nem jelenti azt, hogy fogalmuk is van bármiről, vagy a lényeg: van-e egyáltalán affinitásuk hozzá, vagy azt vallják, mint Uri Geller: "Működj!"

    "Akkor megadsz keresősztringek amit csak akarsz, pont mint operában. Erről a baromságról leállhatnátok már."

    Ha látnád, hogy mire válaszoltam, akkor nem írtad volna ezt. Ugyanis arra válaszoltam, hogy nem kéne A.I. szintre emelni azért, mert bőven lehet, hogy az a nagyon okos algoritmus nem azt veszi fel, amire nekem szükségem van és pont azt nem veszi fel, amire szükségem van.

    Például 3x kerestem a userscripts.org-on, mire nagynehezen felvette 1 hét után, bezzeg a Magyar Opera, ahol egyszer nem használtam ez idő alatt a keresőt az első oldalbetöltéskor bekerült.

    "Ezek azért nem olyan gyakoriak."

    Igazad van, nálam csak 3 ilyen van, most említette valaki a Filmkatalógust negyedikként, de tudok még mondani. Egyik HR-es ismerősöm például azért váltott Operára, mert tud címsorból keresni közösségi oldalakon. Azt mondta legalább fél órát spóroltam neki a munkaidejéből. :D

    "Mert? foglal az adatbázisban 30 bájtnyi helyet?"

    Mert nálam alap, hogy legyenek ott a keresők context menüben is. Pontosan azok a keresők, amiket felvettem, nem akarom feleslegesen kétszer felvenni és két adatbázist folyamatos manuális szinkronban tartani.

    Tudom, hogy takaríthatok, de a monoton dolgokat utálom és a x időközönként szükséges takarítás, majd újra és újra a végtelenségig nagyon unalmas tud lenni.

    "De pontosan mire is kell állítani? Nálam default 1-en van, és így szar"

    0-ra, mivel a pixelek számát jelöli. A sima DragArea-nál 13 pixel van (amikor az ablak normál méretű). Ezért is nem értem, miért olyan szükséges.

    A gyári skinben viszont nem tudom működik-e így, mert régebben még volt egy 2 pixeles padding, negatív értékre pedig hiába állítod a config-ban.

    De arra meg itt van ez: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák