Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #220 üzenetére

    De baszki, akkoriban ez más típusú emberekből tevődött össze. Főként kockákból és nyugatabbra volt jellemzőbb.

    Nyilván. És? Ez csak ilyenebb lesz.

    Más idők voltak akkor, a mostani már digitális generáció, ami közel sem olyan pozitív fogalom, mint azt lefestik. Ugyanis az, hogy a grafikus menüt többnyire készségszinten tudják kezelni még nem jelenti azt, hogy fogalmuk is van bármiről, vagy a lényeg: van-e egyáltalán affinitásuk hozzá, vagy azt vallják, mint Uri Geller: "Működj!"

    Most ezt úgy mondod, mintha akkoriban tudták volna a FF-os kiegészítőhuszárok hogy hogyan működik egy böngésző. Valóban nyitottabbak voltak a gányolásra akkoriban az internetfelhasználók, de azért akkora baromi nagy különbség nincs.

    A trendek változtak (most lehet mondani hogy ezen trendeket a google próbálta/próbálja lefektetni, de ez egyrészt nem teljesen igaz, mert az ms is ebben gondolkodik, illetve a többiek is úgy néz ki készségesen követik az irányt), akkoriban a minden funkciót a böngészőalkalmazásba volt a divat, rengeteg olyan dolog került bele pl. az FF-be kiegészítőkön keresztül, aminek semmi keresnivalója nem lett volna ott, most pedig az, hogy a tartalom a lényeg és a böngésző csak eszköz, megjelenítő. Legyen minél könnyebb, átláthatóbb, gyorsabb. Kinek ez, kinek az. Nekem ez az irány jobban tetszik, bár azt elismerem senkinek sem ártana, ha pár ártalmatlan funkció (pl. smooth scrolling) belekerülne a Chromeba. Lehet bele is fog a jövőben, folyamatosan jelennek meg benne az új dolgok a a sokat szidott fejlesztési ütemnek köszönhetően.

    Miután a Chrome jó ideig élen járt ezen az irányvonalon (őszintén szolva ilyen szempontból az új Operán kívül jelenleg sincs igazi kihívója csak a béták), illetve természetesen valóban a marketing sem elhanyagolható, így sokakban akik legalább érintőlegesen foglalkoztak a témával és befogadóak voltak az új trendekkel szemben, rögzült hogy a Chrome a kicsi, gyors, egyszerű böngésző. Még ha a versenytársak idővel szépen be is érik, ez a kép égett be az emberekbe. A webappok beindulásával - ahol valószínűleg a chrome fog legjobban teljesíteni (miután a google a sajátjait erre írja, márpedig az övéi lesznek - legalábbis az első menetben - valószínűleg a legnépszerűbbek, így ebben semmi meglepő sincs), ez a folyamat folytatódni fog.

    A google ügyesen felmérte az átlagfelhasználók igényeit, és az alapoktól kezdve összerakott egy azokhoz alkalmazkodó, jó böngészőt.
    Ezért tart ott ahol.

    Ha látnád, hogy mire válaszoltam, akkor nem írtad volna ezt.

    Akkor ezek szerint félreértettem a problémád.
    Hogy mint, hogy válogat a keresők között a chrome őszintén megmondom lövésem sincs, az alapokon (google, youtube, imdb, wikipedia) kívül másra még sohasem használtam.

    Az about:configban pedig hiába állítom át az értéket 0-ra, nem változik semmi. Mondjuk 11 betát használok lehet az a gáz, nem tudom mennyire más mint a stable.

Új hozzászólás Aktív témák