Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz azbest #98 üzenetére

    Engem tanárként nem zavar, ha a gyerek többet tud nálam. :) Persze, vannak olyanok, akiknek ez hiúsági kérdés, de szerintem ez nem általános jelenség a tanárok körében. Meg a diákok körében sem általános, hogy többet tudnának, mint a tanár. Persze az ilyen hírekhez mindig kommentel 1-2 nagyszájú, ami vagy igaz, vagy nem. De még ha igaz is, akkor is csak statisztikai hibahatáron vannak összes diák számát tekintve.

    Az meg, hogy a tanárok nem ismerik az újdonságokat, kicsit csúsztatás. Nem attól lesz valaki jó tanár, hogy minden kérdésben állandóan naprakész. Nyilván nem árt, de egy tanárnak inkább az összefüggéseket kell jól átlátni, meg az ismereteket átadni/megértetni. Félreértés ne essék, aki 10-20-30 éves dolgokat tanít (tantárgytól függően), az rosszul csinálja, de pont az informatikában nem látom olyan nagy problémának, ha valaki egy lépéssel le van maradva. Nekem is az első dolgom volt tavaly kikukázni a floppy-ról szóló másfél oldalt az előző tanár kidolgozott tételeiből, de mondjuk az SSD-ről se írtam két mondatnál többet.

    (#96) Kékes525
    Maradjunk annyiban, hogy informatika és biológia tanárként mondom azt, amit pengwin a 99-esben.

Új hozzászólás Aktív témák