Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz Frawly #458 üzenetére

    Igen, a használthoz hasonlítom. A legolcsóbb 1 terás NVMe 55ezer használltan, a legolcsóbb 1 terás SATÁs 60.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #458 üzenetére

    Picit hadd kötekedjek:
    SATA <> PCI-E ,
    AHCI <> NVMe ,
    nem SATA vs NVMe :N ,
    létezik olyan is, hogy PCI-E AHCI, az is PCI-E sávszélen üzemel, de az AHCI korlátaival (queue, interrupt, stb specifikációk tekintetében is nagyon más az NVMe, utóbbit SSD-kre is bőkezűen, míg az AHCI-t alapvetően HDD-khez készítették).
    Nem is tudom, hogy Win10-en van-e már olyasmi, mint a Linux-on a blk-mq, ami hasznos az NVMe mellé (több CPU mag is dolgozhat egyszerre egy NVMe tárolóeszköz több hardware-es queue-jába, így nem a CPU limitál IOPS-ben).

    Én legutóbb 18k-ért adtam el egy 256Gb-os SATA3 AHCI-s SSD-t és 45-ért vettem egy 512Gb-os PCI-E 4x NVE-t, ami 4-5x sebességű szekvenciálisan és 2-3x random műveletekben, de ha spórolni szerettem volna, már 35k-ért (tehát teljesen árarányosan, ha a kapacitást is nézzük) kaphattam volna előző generációs NVMe SSD-t, ami "csak" 2-3x szekvenciálisan és ~2x random. Mindkettő Samsung kliens SSD (a 2.5 SATA AHCI és az M2 PCI-E NVMe is).

    (#461) AusWolf

    Erre van még egy vicces story-m: Én saját magamnak kezdtem nézegetni a frametime grafikonokat mielőtt elhatároztam magam a csere mellett, és örültem is, hogy javult a helyzet a cserével, de még mindig kicsit elégedetlen voltam, furdalt picit, hogy vagy "muszáj lesz" feltornászni 5+GHz-re a 6/6-os Coffee-t, vagy ki kéne majd próbálni a Zen(-refresh)-t 8/16-on 4+GHz-n, esetleg a 6/12-es Coffee-t.

    Aztán később rájöttem, hogy ha visszateszek egy régebbi nvidia driver-t (388.xx helyett 378.92, amire alapvetően a HDR NVAPI-s támogatása miatt volt szükségem, mert új driver-el átveszi a Win10, ami nem visszafelé kompatibilis a régi játékok HDR módjával, amiket NVAPI-hoz írtak), akkor relatíve "vaj sima" lesz a frametime grafikon és csökken a CPU használat is.

    Ráadásképp pedig közben váltottam FHD-ról UHD-ra, amin összességében jobban tetszik a 2160p60, mint az 1080p120, szóval megint erősen egyértelműen a VGA a gyengébb keresztmetszet (GTX1070).

    De azért nem bántam meg a szó szoros értelmében, csak rájöttem hogy még csalókább ez az egész, mint gondoltam. De nyilván így legalább már a CPU ~2x gyorsabb, mint volt, így legközelebb elég lesz csak VGA-t cserélni (ha jön az új generáció), amit már talán tényleg nem tudott volna kiszolgálni a 2500K.

    Ma pedig megjött végre az elveszett EK monoblokk, úgyhogy jöhet az az 5GHz. ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák