Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz edward2 #33 üzenetére

    Ez megszokás kérdése. Amikor annó megvetem a 20"-os TFT monitort egy síkképernyős 17" os CRT flatron után akkor az volt a faxa. Évekig használtam, nem volt az röhej, elégedett voltam vele, gyönyörű képe volt, (meg van ma is). Csak elkezdesz használni egy ilyen TV-t monitornak, amit tényleg lehet közelről nézni, mert össze tudod hozni a menüben, hogy nézhető legyen és nem teszi tönkre a szemed ha belebújsz, mert kvázi tökugyanaz a fényerő, mint ha egy monitor panelját néznéd és valami megváltozik. Egy pár napig furcsa (még zavart is hogy túl nagy, bénább voltam a COD multiban) aztán feltolod az egeren a DPI-t megszokod hogy nagy és utána már nem kapkodod a fejed. Az változik meg, hogy rááll a szemed arra, hogy nagyobb látóteret használsz állandóan és utána utólag jössz rá, hogy csak azért kapkodtad jobbra-balra a fejed az elején, mert megszoktad a sok év géphasználat miatt, hogy kis helyre fókuszálsz és nem azért mert túl nagy a kép. Amikor ez már megvan azon kapod magad, hogy már savanyú leülni egy 20" képernyő elé, mert az az első, hogy "ú de kicsi", mert újra furcsa lesz kis képet böngészni a részleteket kutatva.
    Ilyen apróságok voltak, hogy a legelején gyengébb minőségűnek éreztem a képet, mert a kis képen nem tűnt fel hogy a crysis-ben a növényzet még sincs olyan tökéletesen kidolgozva mert ugye pici volt a kép és több volt a képhez az agyam által hozzáadott érték elképzeltem és nem megnéztem erre utólag jöttem rá. El voltam ájulva amikor kijött az első része, hogy de gyönyörű az eddigi játékokhoz képest emlékszem, aztán elindítottam TV-n és "bakker de ronda, ez monitoron sokkal szebb volt" felkiáltás után megnéztem újra monitoron is és kiderült, hogy ugyanaz az, csak eddig nem tűntek fel dolgok, mert a játék megosztotta a figyelmem és nem kezdtem ott nézegetni, hogy melyik apróság hogy néz ki, kit érdekel a játék a lényeg, csak nagyban meg egyből szembetűnő volt hogy valahogy szarabb az összhatás, mintha csúnyább lenne a grafika. Aztán jöttek az új játékok és egy új DX11-es játéknál 2x élsimítással már megint olyan szépnek látom a képet, mint amilyen szépnek láttam annó a 20"-os monitoron az egyébként szarabb grafikát. Meg apró finombeállítások is előjöttek folyamatosan, rájöttem, hogy a TV-n a képélességet is vissza kell venni és nem erősíteni, mert az is simítja az éleket és mégszebb lesz. Tartós használat után lehet szerintm kitapasztalni egy TV-nél, hogy mi az optimális, de van pár típus amit lehet monitorként is használni hidd el, és tényleg jó.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák