Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz DJS #14 üzenetére

    Talán nem szorul, de én is csatlakozom: Az Openoffice KEGYETLEN(!) lassú...
    Tapasztalat, nem "vélemény".

    A többieknek meg: Amikor Ms. belépett a szövegszerkesztők-táblázatkezelők piacára akkor olyan hátránnyal indult (évek) hogy a Wordperfect és az 1-2-3 által szinte totálisan lefedett piacon kellett megalapozniuk a mostani Office elődeit mínuszból indulva. Egyáltalán nem véletlen, hogy végülis a Ms. irodai szoftverei ott tartanak ma elterjedtségben, ahol tartanak.. Keményen megküzdöttek ezért, és annak idején nagyon nagy ellenállással és előítéletekkel kellett megküzdeniük a már lefedett piacot uraló nagyon erős konkurensekkel. És "győztek" ha lehet így mondani, ugyanis már az első termékeik lepipálták a konkurencia termékeit sebességben-minőségben és nem tellett sok időbe, hogy nagy tömegeket csábítsanak a saját zászlójuk alá. Tették ezt úgy, hogy vagy egy évig ki sem adhatták PC-re, mivel Apple exclusive volt (így állapodtak meg). Sőt.. egyesek szerint (akit érdekel nézzen utána) az első Macintosh-t is a Ms. Office "adta el", tehát nem csak a sokak által hangoztatott "marketing" tette lehetővé, hogy mostanra a Ms. terméke/formátumai váltak szinte egyeduralkodóvá hanem a szakértelem és a kemény munka, csak ezt újabban senki nem nézi (évtizedek után meg pláne) Egyébként halkan jegyzem meg, akkor Ms. még nem az a nagy cég volt, mint ma szóval..

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz moonman #17 üzenetére

    Én csupán azt nem értem, hogy akik kardoskodnak az OoO mellett, meg a "nyílt formátumok" mellett, azok miért is teszik. Hogy érthető legyen: Nekem mindig furák voltak azok a dolgok, kezdeményezések (akár vallások-ideológiák) amik valami ELLEN jöttek létre és nem a szükségszerűség, vagy az igény miatt. Úgy vettem észre, ilyen témák felmerülésekor mindig előkerül a nagy gonosz Ms. kontra linux, akárcsak a nyílt és zárt fogalmak. Vagyis én 2 dolgot nem értek: 1. Mi a baj a Ms. formátumaival (technikai esztétikai, funkcionális, vagy pl. bughegyek? Nem értek hozzá bevallom, csak egy kérdés) 2. Mennyiben jobb/több egy olyan rendszer, amit 2-3000 önjelölt ember szanaszét írogat de "nyílt forráskódú" (ennél fogva könnyebben támadható is szerintem) mint egy "zárt" rendszer amit szintén párezer, de jól összehangolt és egymással harmóniában dolgozó programozó fejleszt egy központi elképzelés/tervezés/vezetés és megfelelő tőke égisze alatt?

    Mert, ha jó az ODF, meg ODT akkor hosszútávon lesz létjogosultsága, mivel az emberek-szervezetek kedvelni fogják és használják, tehát jöhet. Ha viszont, csak a Ms. "ellen" van pusztán, hogy legyen, a "mi is tudunk ilyen spanyolviaszt sz**ni" melldöngetés miatt meg az "állami" hátszélre való előre hivatkozás tartja életben az egész kezdeményezést akkor az emberek sem fogják megkedvelni, hanem csak utálni és egy újabb nyűgnek tekinteni, főleg, ha rájuk erőszakolják felülről.. (szerintem)

Új hozzászólás Aktív témák