Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz arnyekxxx #126 üzenetére

    "persze, de akkor is csak addig müködik a BTC amig van lelkes tábora, ha elkezdene senki se foglalkozni vele, abban a pillanatban beleállna az egész a földbe és ha nem is mondod ki, de neked is az az előnyös, ha minél többen belépnek a hálózatba elkezdik használni"

    Ó, ha tudnád, hogy valójában az összes papírpénz így működik a világban... Amíg elfogadják fizetőeszközként, addig működik, utána egy értéktelen papírfecnivé változik.

    De mondok jobbat. Számítógép és internet felhasználóként is érdeked, hogy minél többen használják, mert mivel az egy egységre jutó költségek kevesebbek, így olcsóbb a net előfizetési díja is és a gyártási költségeket is behozza, ha olcsóbban nagyságrendekkel több ember veszi meg az új hardvereket, mintha csak pár geek tenné ugyanezt.

    (#127) ignorant: "Ha banyaszattal akar foglalkozni barki, ugyan ugy ahogy regen, jelentos befektetest igenyelt. semmi sem valtozott ezen a teren csak az arfolyam."

    Azért ez nem egészen így van, mert míg régen előnyben voltak az erős CPU-k tulajdonosai, majd az erős, gamer GPU-k tulajdonosai, addig most egy "application specific" cuccra áldozol pénzt, amivel nem tudsz mit kezdeni, ha tovább növekszik a nehézség. Míg aki anno megvett egy brutál gépet, az még évekig tud a legújabb játékokkal játszani full grafikán.

    De ezt leszámítva igaz. Ugyanis a csökkenő energiafogyasztást kompenzálja a csökkenő profit.

    "Es en meg nem lattam senkit aki MLM-el penzt keresett volna, max aki kitalalta az adott scamet."

    Lehet vele, de csak 3 feltétel teljesülése esetén.
    1. Az elején lépsz be. Nem muszáj neked kitalálnod, a lényeg, hogy az elején legyen.
    2. Eladható termékről van szó. Egészség vagy bármi, a lényeg, hogy az emberek rákapjanak.
    3. Van rohadt kiterjedt kapcsolati hálód és nem feltétlenül IQ harcosokból, inkább lelkes, szolgalelkű emberekből, akiknek szintén van kiterjedt kapcsolati hálója. Ha termékspecifikusan (pl. kozmetikumokat kell terítenie fodrász ismerősnek, aki az alsó vonaladba tartozik vagy étrendkiegészítőket, homeopátiás szereket egy valamilyen háziorvosnak, aki tekintélyt élvez a doktori titulus miatt) tudod szervezni, akkor lehet vele kaszálni. Csak egy idő után átfordul (lásd: "greater fool theory") és már nem éri meg. Ilyenkor összeomlik és már piramis tetején lévők se keresnek vele, de addig dől a pénz.

    Ja, és az alapfeltétel a gerinctelenség. Legalábbis én bármennyire kiterjedt is lenne az ismerősi köröm és bármennyire is manipulálható emberekből állna, akkor se lenne bőr a pofámon átbaszni őket ilyesmivel.

    "A bitcoin fee-k minimalisak, ossze se lehet hasonlitani, paypal-el, mastercard/visa, vagy barmi massal beleertve online banking-ot. Szoval utility is van mogotte rendesen."

    Egyébként ezzel kapcsolatban érdekelne, hogy mi a legrosszabb forgatókönyv akkor, ha valaki egyáltalán nem fizet fee-t? Mert hallottam olyat, hogy minél régebb óta várakozik egy tranzakció, annál nagyobb lesz a prioritása, ezáltal előbb-utóbb sorra kerül és olyanról is, hogy elárvul.

    (#132) arnyekxxx: "a forint mögött van egy komplett állam, egy ország GDP-je, nem csak egy virtuális hálózat."

    Ezt mondd a görögöknek meg a ciprusiaknak is.

    "Felmerül bennem a kérdés, hogyha 10 nap után netto profitit termel egy ilyen gép, akkor a gyártója miért adja el pár$-ért ahelyett, hogy minden legyártott eszközt beállitana bányászni a saját kis bányásztelepülésén és dőlne hozzá a BTC."

    Már megválaszolták előttem, de erről eszembe jutott egy analógia. Nekem a tőzsdei 99%-os robotokról jutott eszembe ugyanez. Miért éri meg bárkinek is párezer dollárért eladni? Elvégre, míg a BTC esetében elemi érdek az elosztottság, addig a dollárról nem mondható el ugyanez. Ott ha a robot gyártója Bill Gates-i vagyonra tesz szert vele sem fogja nagyon megrengetni a rendszert. Nehéz ezt megérteni inflációs gondolkodással, de azért próbáld meg. Ha egy rendszer attól függ, hogy valaki elér-e 51%-ot, akkor senki nem akar elérni 51%-ot, mert azzal maga alatt vágná ki a fát.

    (#143) arnyekxxx: "Az biztos, hogy nem tudnék venni egy kiló kenyeret egy jobban sikerül hozzászólásért se."

    Azért nem, mert azt még nem találták fel, hogy a hozzászólásokat, akár minőségi, akár mennyiségi szempontok szerint díjazzák. Bár a Reddit-en elvileg már van Bitcoin tip. (Na, pl. ezt is megkönnyíti a micropayment rendszer a minimális tranzakciós díjakkal, mert Paypallal és társaival elvitte volna a fee az egész pénzt. Így meg bátran adhatsz bárkinek a segítségéért jutalmul pár centnyi BTC-t. A PC Fórumon pl. olyan van (vagy volt, évek óta nem jártam arra), hogy szakértői pontok jártak különböző kategóriákban.

    Viszont magáért a fórumért ha eladná, szerintem kapna pár millát Parci. Ahogy a hirdetőknek is megéri reklámokat elhelyezni a lapcsalád bizonyos részein.

    "de egy kis doboz ami 10 naponta kitermeli az árát (a gyártónak haszon nélkül mondjuk 5 naponta) abból egy kisebb raktárban el lehet helyezni százezreket, csak aki a saját zsebének ellensége az adja el ezt egyszeri minimális $-ért"

    Te tényleg nem fogod fel, hogy amint eléri az 51%-ot, bedől a BTC és ezzel nem csak a többiekkel baszik ki, hanem saját magával a legjobban, mert ezeket a "kis dobozokat" bizony dollárból vásárolt nyeranyagokból és dollárral kifizetett alkalmazottakkal állították elő, ahogy valószínűleg a raktárat is azzal bérelnék ki, továbbá az áramot is abból fizetnék. Ennél fogva jelenleg az van, hogy vissza kell termelni a befektetett tőkét. A befektetett tőkét pedig nem tudnák visszatermelni, ha egy túlnyomórészt VGA-kból álló bányászközösség mellé belépnének a brutális teljesítményű eszközeikkel, ezzel elértéktelenítve a megtermelt BTC-jüket.

    Kidobhatnák a kukába a gépüket és vehetnének fel hitelt, hogy tudják törleszteni az adósságaikat, mert a megtermelt BTC-jük nem érne semmit. Nem tudom miért olyan nehéz ezt felfogni.

Új hozzászólás Aktív témák