Aktív témák

  • CYBERIA

    őstag

    válasz ask #1052 üzenetére

    "Tovabbra is sok ferfi baratom van, hetero es meleg is, ahogyan hetero es meleg no baratom is."
    Én nem erre gondoltam, most itt nem a barátságról megy a vita 1000 hozzászóláson át.

    "Tudomasom szerint, azok a genetikai- es agykutatasi eredmenyek, melyek kimutattak, hogy a homoszexualitas a genekben van kodolva, eppen azt az elmeletet erositettek meg, hogy a homoszexualitas nem betegseg."
    Hát az biztos, hogy ez nincs rajta a betegségek listáján (elképzelhető, hogy nyomás hatására), de ettől még hátrányos tulajdonság, a továbbiakban én maradok a betegség használatánál. Hívhatom bárhogy, a tényen nem változtat. És ne felejtsd, a hajlam csak részben játszik szerepet, szóval az illetőnek választása.

    "Mivel Dr.Czeizel Endre neve - ha jol emlekszem altalad - emlitesre kerult,"
    Igen, a továbbiakban ez az ellenpélda.

    "A homoszexualitást hordozó gén hatása ellen nem küzdünk"
    Pedig lehetne.

    "A homoszexualitás nem betegség, hanem az emberi faj egyik kisebbsége. Ahogy a balkezesek is egy biológiai kisebbséget képviselnek."
    Azért az öregnek vannak vitatható megnyilvánulásai.
    A balkezesek mondjuk nem mennek bal kézzel a pöcsüket rázni az Andrássy úton, meg nem festik ki magukat, remélem érzékeled, hogy amellett, hogy több dolgot végeznek bal kézzel, még a viselkedésük, személyiségük nincs eltorzulva.

    "nem tehet senki a homoszexualitásáról"
    Na itt jön a Dr. egyedi véleménye, másoknak nem ez a meggyőződése.
    De ha még igaza is lenne, az akkor sem jelentené azt, hogy minden rendben.

    (#1053) pentax7:"sok minden van a génekben rossz dolog mégse a rossz erősődik meg bennem "
    Ez az, amit sokan nem akarnak figyelembe venni.

    (#1055) tildy:"Nem szeretem a normális szót."
    Én sem, de a jelentését imádom.
    "Ezért van az, hogy pl. pszichés betegnél is sok esetben a beteget próbálják emg gyógyítani , miközben lehet többet érne a környezetet...."
    A homosexuálisok köre is egy környezet.
    "Pl. nekünk persze valószínűleg nemjó , hogy fogy a népesség itthon . Másoknak meg lehet pont ez a jó."
    Itt jön a képbe az, hogy elsősorban nem a hozzánk nem kötődő mások érdekeit kéne nézni, ez az, amiben Magyarország elég gyengén szerepel.

    (#1058) ask:"szeretnem toled megkerdezni, h hallottal-e mar a mesterseges megtermekenyitesrol?"
    Hát nem ez a dolgok rendje, ezt lásd be. A fene megette az egészet, ha már erre kerül a sor.
    "Szinten az orvostudomany bizonyitekai szerint, az, hogy valakinek a gyereke homoszexualis lesz-e, nem ott fog eldolni, h hany melegfelvonulast vagy meleg embert latott, hanem az, hogy az anya altal hordozott genekben hordozott homoszexualis hajlam, milyen mertekben oroklodik at az utodba."
    Az orvostudomány nem ezt bizonyítja. Leírtam már egyszer, a hajlam 10%-ban játszik szerepet, tehát nagy szerepe van annak, hogy mit lát a gyermek. És ha még rá is fogják, hogy ez teljesen normális, akkor tényleg megnő a veszélye a dolognak. Azért szerencsére van ellentábora a melegeknek, szóval a józan ész még így is győzedelmeskedik.
    "Egy genetikailag heteroszexualis embert nem lehet a homoszexualitassal ugymond megrontani."
    Ez sajnos nem igaz. Akkora a népszerűsítés, hogy a nagy számok törvénye alapján sokan beleesnek a csapdába.

    (#1059) tildy:"Az mikor a hetero pasik megerőszakolnak egy nőt, meg obszcén lejáratják mások előtt, és hasonlók."
    Hát ez nagyon durva, az is, ahogy bevezetted. Semmi köze nincs a topic-hoz, a buzik is alkalmaznak esetenként erőszakot, szóval nem tudom mit akarsz.
    Az erőszak elítélendő, de ezt nem fogod rákenni a heterosexuálisokra, mert ez attól független.

    (#1065) ask:"Igyekeztem Czeizel doktortol olyan idezeteket behozni a forumba, ami az itt boncolgatott kerdesekre zomeben valaszt ad."
    Részemről inkább további vitába bonyolódhatunk, bánom is, hogy felhoztam.
    "O es az orvostudomany"
    Az orvostudomány sok mindenben nem ért egyet vele, ő ezt e témát alapból is nagyon lazán veszi. Kicsit lejt a pálya, úgy érzem.
    "az ember nem TER homoszexualis utakra"
    Útra, ha már a "legtobbseg" szóba került. Egyébként meg nem igaz, vannak akik 40-50 évesen "térnek rá", hogy mi viszi rá őket, azt nem tudhatom.
    "Es termeszetesen azon, hogy a tarsadalom hogyan all hozzank, vagyis a szuk es szelesebb kornyezet."
    Ebben ne számíts a támogatásunkra. Sok minden másban igen, de ebben nem.
    "Es azt is emlitette, h a tarsadalomra a homoszexualitas nincs karos hatassal."
    Ha ez ilyen egyszerű lenne. Ez már egy jelenség is, nem pusztán egy betegség, vagy állapot, annyi minden épült már köré...

    "szamomra azoknak a szakembereknek a velemenye iranyado, akik evtizedek ota ezzel foglalkoznak vagyis ehhez ertenek. "
    Igen, azokat én is figyelembe veszem, de nem azoknak adok igazat, amelyeknek te.
    "szinten a tudomanyra hivatkozva mindketto ugymond normalis es termeszetes."
    Az egyik nem normális és nem természetes, máskülönben nem foglalkoznának vele ennyit.

    "A termeszet, a genek alakulasa alapjan valasztodnak ki a heterok es homok."
    Ez nem kiválasztódás. A kiválasztódás egy hosszabb folyamat, és hatása tartós.
    Annyi jó azért van a dologban, hogy a melegek legalább nem szaporodnak (már ha időben "felvilágosodnak"), szóval azért valamit csak tud a természet ez ellen felmutatni.

    (#1073) tildy:"Ne haragudj, és a heteró kapcsolatokban akkor hogyisvan az a megcsalás dolog? "
    Már megint durva. A melegek már nem is követhetnek el megcsalást? Nehogy ilyet állíts már.
    "Hogy is van az, hogy a nő vagy a férfi még külön szeretőt tart?"
    Egy meleg szintén tarthat szeretőt, szóval nem vágom a szöveged.
    Próbálod itt degradálni a normális kapcsolatot, olyan esetekkel kombinálni, amik egyértelműen nem részei a normális kapcsolatnak. Mire megy ki a játék? Szeretném tudni!

    (#1076) ask:"a foldon pedig mar igy is tulnepesedes van"
    Ne félj, Magyarországnak van még potenciálja bőven. Ezt lehetőség szerint jobban ki is kéne használni.
    "A homoszexualisok ugymond "hatterbe" kenyszeritese pedig pontosan a minden embernek kijaro jogaitol fosztja meg oket: szolasszabadsag, gyulekezesi jog, stb."
    Attól még, hogy valaki nem büszkélkedik(kérkedik!) másságával, élvezheti a szólásszabadsághoz és gyülekezési való jogot. Persze ha valakinek a kérkedés körül folyik a világ, az egészen más történet.

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Aktív témák