Aktív témák

  • ask

    csendes tag

    válasz SystemRoot #962 üzenetére

    Szia,

    Persze, tudom, h van aki nemi eroszak, bortonelet vagy egyeb kulso behatas miatt fordul el az ellentetes nemtol. Itt sem lehet altalanositani, igazad van. De szerintem a melegek tobbsege annak szuletik, nem valasztja. Vagy az elete folyaman halad a "normailsnak" mondott hetero uton es idokozben rajon, h valami nem stimmel es utana valt.

    Ha valaki erzi, tudja, hogy meleg sok mindent atrag, mire bevallalja sajat maga, a kozvetlen kornyezet, majd a kulvilag elott is. Vagy ha nem egyertelmu a homoszexualitasa, akkor azt, h mindket nem vonzza. Kerdes, h milyen csaladban, tarsadalomban no fel. Talan rosszul tudom, de volt vagy eppen meg mindig van olyan orszag, ahol halalbuntetes vagy eppen borton jar erte. Meg sokkal kevesbe durva korulmenyek kozott sem egyszeru a helyzet, hiszen tudja, h mivel, kikkel, milyen megjegyzesekkel, kirekeszto, primitiv magatartasformakkal kell majd adott esetben szembesulnie.

    Tudom, h az okori gorog kulturaban ugymond az elet termeszetes resze volt a homoszexualis magatartas. Hat az mar regen volt...

    A felvonulassal kapcsolatban az utolso infom az volt, h nem lesz, ezek szerint rosszul tudtam. Persze, h nem a dionyi aggyal (sem) rendelkezo csocselek dont errol, de miattuk kerdeses, veszelyes, meggondolando...

    Egyetertek azzal is termeszetesen, h a magyarok tobbsege intelligens ember. De sajnos ugy latom, h az unintelligens, nem gondolkodo, konnyen uszithato kisebbsegtol fugg mostanaban, h mondjuk oktober 23-an ki merjek-e menni az utcara. Vagy ok vonjak kerdore a hugomat mondjuk marcius 15-en, h "miert nincs rajtad kokarda, mszp-s vagy?"
    Hangoztatvan, h ok a szabadsagomert es a jo izles megmenteseert kuzdenek, randaliroznak az utcan es miattuk nem jutok el A-bol B-be, igy eppen pontosan a szabadsagomban korlatoznak. Vagy kimegy "budos buzeransozni" a Hosok terere, meleg parok fejet betorni, amirol utana a kepek es hirek bejarjak a nemzetkozi sajtot, kituno bizonyitvanyt allitva ki rolunk orszag-vilag elott.

    En szeretnem a legjobban, h a sok intelligens ember, aki kis hazankban el, vegre kisse hangosabban hallatna a hangjat. Evek, evtizedek ota ugyanazok az unalmas, gyakran hiteluket vesztett emberek vannak kepernyon, hallatjak a hangukat, olyan emberek, akik kb. otvenszer megforgattak mar a koponyeget.

    Szerintem igenis sokat kell meg tanulnunk, vagy ha nem, meg kene mar mutatni, h tudunk mi mar eleget,koszonjuk szepen.

    Amig jobbos lekopi a balost, a balos lekopi a jobbost, a magyar a ciganyt, a hetero a homot, amig a 21. szazadban zsido politikusok nevet tuzik ki a Kossuth teren, addig ugy erzem, sokat kell meg tanulni. Meg kellene mar vegre erteni, h nem vagyunk egyformak, mas a velemenyunk, masok a gyokereink es amig vilag a vilag, addig ez igy lesz, hala az egnek! Meg kene tanulni kultur ember modjara vitatkozni, elvezni a vitat, nem ellesegkent, hanem vitapartnerkent kezelni a masikat. Rengeteget lehet tanulni beloluk, ha az ember eleg nyitott es valoban kivancsi a masik velemenyere!

    ask

Aktív témák