Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Chibass #222 üzenetére

    "Elgondolkodtató, hogy akinek van ilyen készüléke otthon azt állítja nincs beégés (nyilván vigyáz azért rá, ebben nem kételkedem, én is ezt tenném), akinek meg nincs ilyen készüléke váltig állítja, hogy nagyon para és ő márpedig nem vesz. Nem értem miért riogatják a népet azok, akiknek nincs saját tapasztalatuk vele. Még nem olvastam olyat, aki ideírt volna, hogy hát pórul jártam, mert ezt és ezt néztem rajta napokig, hetekig."

    Akkor én vagyok az első, már a második oledet koptatom és az első beégett.
    Amúgy az oled-topicból Alaves is beégette + még egy másik tag is. (mostanában írt és B7-ről van szó) Tehát összességében csak a PH-ról van 3 eset otthoni felhasználással. (1db E6V, 2db B7V)

    Kb 3000 üzemóránál már látszódott az EUROSPORT (piros) LIVE felirata és a YouTube alsó sárga pöcke. Mindkettő legalább 1%-os degradáció - főleg piros tesztképen volt látható.
    (de ezt úgy értsd, hogy a 3000 üzemórából maximum 300 volt EUROSPORT LIVE - ezért ez több mint elgondolkodtató, hogy 300 óra alatt már nyomot hagyott egy statikus elem. Ez azért minden csak nem tartós technika)

    Azt kell megérteni, hogy nem ugyanúgy használják a tulajok a készülékeiket otthon.
    Van aki 50-es oled-fénnyel játszik órákig, és van statikus elem a képernyőn.
    És van aki rendesen beállítja sötét körülmények közé 20-25-ös oled fénnyel, és csak vegyes tartalmakat néz - és válltig állítja, hogy ezeket a cuccokat nem lehet beégetni, MERT NEKI NEM ÉGETT BE. :)
    Független attól hány ellenkező sztorit olvas.
    Az utóbbi verziónál elképzelhető, hogy csak ötödannyi terhet ró a készülékre és 8 év alatt sem lesz gondja vele, míg a fentinél akár már 1 év után jelentkezhet égés. (de 2 év alatt szerintem biztosan)

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Chibass #222 üzenetére

    Ha nem tesztelgeted éjjel nappal, akkor ez sokáig nem derül ki (hónapokig), mert nagyon "későn" kezd ez valódi tartalom mellett is észrevehető lenni.

    Én ezt anno is az OLED topicban leírtam és továbbra is tartom, ha valaki egy adót sokat néz, annak nem ajánlom az OLED tévét... mert az bizony be fog égni.

    Én két éve gyűrök már egy B7-et és semmi gondom nincs vele ilyen téren... de alig nézek hagyományos TV műsort rajta... ellenben nagyon sokat játszok rajta és filmeket sorozatokat nézek (stream és offline is).

    Emiatt én még mindig azt állítom, ha valaki kellően vegyesen használja, nem lesz beégés problémája.
    Ez alatt főleg azt értem, hogy nem ugyanazt az 1-2 tévéadót nézi az idő nagyrészében, főleg ha használnak pirosat/sárgát gyakran a logókban.
    A játékokat nem tartom problémának általánosságban, saját tapasztalt miatt is, és a RTINGS teszt szerint is, ezek nem akkora kockázatok, mert eleve ritka hogy 100 óránál tovább játszanál eggyel, így nem elég idő ahhoz, hogy permanens maradjon bármi is.
    De a RTINGS teszt szerint még e fölött is bőven nem kockázat igazán... FIFA is CoD is irreális idő után okozott problémát... sőt a CoD még most sem, ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Chibass #229 üzenetére

    "Köszi, hogy írtál, ez nekem nagyon hasznos volt! A beégés ennek ellenére nem tántorított el attól h másodikra is azt vegyél. Vagy esetleg cserélték gariba és azért? Mi a típusa a két modellnek?"

    Nem tántorított el, mégiscsak ez adja a legjobb minőséget jelenleg méghozzá toronymagasan. Nyílván egy tévé tartós fogyasztási cikk, tehát nem jó ha hamar tönkremegy sőt, valahogy nagyon rossz a szájíz ha ezt egy 1 millió forintos (bruttó) árral teszi. :)

    Garanciális volt a készülék, de gazdaságtalan lett volna javítani, panelt kellett volna rendelni hozzá így inkább a szerződés előtti állapot lett visszaállítva.
    Az eredeti készülék 55E6V volt, közel 1 millió bruttós árral. (2016 novemberi vétel)
    65E8PLA lett helyette. (a 2018-as őszi ára hasonló volt)

    Asszony kicsit pampogott, "minek nekünk ekkora tévé, ilyen drága stb...", de aztán nem hagytam eltántorítani magam, hazahoztam a 65 colos E8-ast a nappaliba akkor utána nem szólt egy szót sem. :D
    Nyílván igaza van SB kollégának, hogy itt azért mégse a gépnek kéne irányítani az embert, tehát nem normális az, hogy figyelni kell rá mint egy kisgyerekre.
    De mégis azt gondolom, hogy a minőségi különbség (a többi technikához képest) egy kis kompromisszumot megér. Nekem szerencsére amúgy nincsenek oled-gyilkos tartalomfogyasztási szokásaim, talán kivéve az Eurosporton nézek sok teniszt (és ugye sajnos ebben ott van a piros logo ha LIVE megy bármilyen esemény). De többnyire feliratos és szinkronos filmeket, sorozatokat nézek, viszonylag kevés tévéadással. Ami van tévé az inkább tenisz és foci. Játék, konzol nincs. + néha egy kis youtube vagy koncertfilm.

    Át kell gondolni, hogy mire kell a tévé és mérlegelni kell.
    Azt mondom megéri a minőség - amit nyújt az oled -, de hűbelebalázs módjára nem kell beleugrani ha valaki sokat játszik vagy baromi sok statikus elemet néz. (pl hiradók, sárga vagy piros logós tévéadások). Persze 2016 óta sokat fejlődött az oled-panel is, plusz bejött némi szoftveres védelem is a készülékekbe (logo fényességének beállítása stb...), de mégis ha valaki a fentiekből magára ismer tartalomfogyasztási szokások végett akkor mérlegelnie kell, hogy a szuper minőség vagy a tuti tartós technika. (pl qled)

    Nyílván vigyázni kell rá valamennyire és bizony beéghet. Aki ennek az ellenkezőjét állítja az még nem olvasott elég esetet ezzel kapcsolatban vagy nem érti hogyan működik ez a technika. :)
    És azt is ki kell emelni, hogy nem úgy ég be ahogy a plazma vagy az LCD. Az olednél minden használat összeadódik és úgy "kopnak", kiégnek a subpixelek.
    Magyarán tegyük fel nézel egy sportműsort, piros statikus elemmel (mondjuk euro LIVE), ezek a logók mindig ugyanott vannak. Teljesen mindegy, hogy 100 alkalommal nézed 10-10 órán keresztül = tehát összesen 1000 üzemóra csak ezzel a piros logóval történik. Vagy 1000 x 1 órát nézed ugyanazt a műsort, a végeredmény "degradáció" szempontjából nagyságrendileg ugyanaz lesz.

    Könnyű kitalálni, hogy előbb-utóbb a panel már nem lesz teljesen homogén még akkor sem ha folyamatosan vegyes tartalommal eteted és nincs statikus elem. :)
    A kérdés az, hogy mikor jön el az az állapot amikor már zavaró egy rendes film közben is.
    Ez az amire szinte senki nem mer tippelni és nem is tud.
    Van olyan akinek C6-osa van már 3 éve és nincs gondja, a többség 1-2 éve "koptatja" az oledet és nincs gond. Az enyém 1 éves, 3100 üzemórával, olyan mint újkorában. (65e8)
    A fényerejéből mindenesetre nem nagyon veszít, erre volt teszt (rtings), 8000 üzemóra, talán most már 11000 is megvan -, nem mértek fényerőcsökkenést. Az azért bíztató. :) 11000 óra az nálam megközelítőleg 4 év intenzív használat, és valószínűleg mi, otthon alacsonyabb fényerővel használjuk a készülket mint a teszten beállítva.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Chibass #229 üzenetére

    Úgy is megközelítheted a dolgot - feltéve ha tévéről beszélünk(!) -, hogy OLED vagy QLED?
    (jelenleg szerintem ez a két legjobb minőségi tekknika ha a plazmákat elfelejtjük) :)

    5 éves használati intervallumra levetítve a QLED esetében nem kell aggódnod a beégés miatt, tehát 5 évig azt csinálsz amit akarsz a készüléken, ellenben nem a legjobb minőségben nézed.
    OLED esetében aggódhatsz (vagy elengeded a dolgot, és ez a jobb), viszont tudod, hogy ebben az időintervallumban a legjobb minőségben nézed amit nézel.

    Melyik a jobb, döntsd el. :)
    Azt gondolom, hogy manapság 5 év az egy reális időtartam egy készülékre.
    Nekem biztosan új lesz 4 év múlva, tehát magamból indulok ki.
    Tehát az nem érv, hogy 5 év múlva amikor eladásra kerül a készülék, akkor mivel - teszemazt -be van égve, csak kevesebb zsét fogok kapni érte, mint a hibátlan QLED-ért.
    Pont nem fog érdekelni.

  • Locutus

    veterán

    válasz Chibass #283 üzenetére

    Az ablakfejléceket feketére, vagy szürkére rakom, azok se állandóak, és a háttér meg slideshow. Régen az ablakfejléc színeket dinamikusra állítottam a háttértől függően, ezt alapból tudja a windows, csak épp bugos, és pár nap után lagolni kezd tőle minden ahogy vált.
    Amúgy pl böngészőből a vivaldiban a teljes felső részt is autohidera lehet rakni, illetve stylish+global dark segítségével minden weboldalt is fekete háttérre lehet hangolni. (bár ezt ki be szoktam kapcsolni, nem mindennek tesz jót a fekete hátterezés)
    Azonkívül max néha áthelyezgetem a dolgokat, hogy ne mindig ugyanott legyenek. Erre azért van elég felület :)
    A játékokban semmi extra, ott maxon a grafika, ha jó a HDR akkor az is bekapcs, és akkor ahhoz a max fényerő is dukál. SDR-hez meg még 25% fényerő se kell egy átlagos szobában.
    A film meg a szokásos mpchc+madvr kombó.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák