Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Tigerclaw #75 üzenetére

    "Az az év közepe inkább késő ősz, ahogy néztem. Persze előtte is lehetett kapni, totál bullshit árazással, drágábban mint a C vagy E széria.
    Épp az a probléma, hogy az árak csak év végére rendeződnek, miközben a benne lévő fejlesztés az aktuális év elejét képviseli, annak is az "alját". Emiatt a következő éven nem lesz épp vonzó vétel, mikor a következő széria már más képjavító chipet kap, a smart funkcióhoz is talán már jobb hardver, jobb OS jár, sőt talán új panel is.
    Gyakorlatilag a C széria képviseli egész évben a belépő szintet. Azt kell jobb áron adnia az LG-nek, mivel nincs B széria, csak tavalyi kifutó modell."

    C és E se nagyon kapható itthon adott év május, júniusa előtt.
    Az idei R és Z pedig még sehol nincsen.
    Mellesleg ezeknek a készülékeknek az árképzése nem azt követik mit szeretne a vásárló, hanem profitmaximalizálásra törekszik a gyártó.
    Ha ő úgy látja a C és E (és W)-nek hamarabb kell kijönnie mint a B-nek akkor így fog tenni.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz athomi #125 üzenetére

    Íveltség az az elmúlt pár év nagy parasztvakítása volt.
    Jó, hogy már nincs.

  • daneel_hu

    addikt

    Van értelme 4K/FHD-vitának?
    Csakis kizárólag 4K készülékeket árulnak ebben a szegmensben (OLED, QLED stb...)
    Nincs választási lehetőség, nem tudsz FHD készüléket venni.

    Mi letojjuk magasról milyen felbontást nézünk, nem ezért nézek meg egy filmet, sorozatot, bármit. Beülök 2 méterre a 65 col elé, oszt' jónapot.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Locutus #218 üzenetére

    Szerintem be lehet égetni 60-ason is, csak elég idő kell hozzá.
    Igazából igazuk van abban a kollégáknak, hogy az oled biztosan beég (kiég) előbb-utóbb, kérdés az, hogy mikor.
    Ha vigyázol rá, és tényleg vegyes a tartalom, minimális statikus elemmel akkor elképzelhető, hogy - legalábbis nem lennék meglepődve - ha 6-8 évet is bírna égés nélkül.

    De előszőr is tisztázni kellene mit nevezünk beégésnek.
    Amennyiben RGB-tesztképen 1% degradációt mérsz bizonyos subpixelek esetében akkor az már beégésnek számít? Pixelfrissítő nem kompenzálja, szabad szemmel látható, de fotózni nehéz. Ez akkor beégés?
    Mert ezt az állapotot azért nem nehéz elérni. (szerintem)
    Ilyen esetben még normál tartalom mellett ez nem látszik.

  • daneel_hu

    addikt

    + Az a gond, hogy a RTINGS beégés-teszt extrém körülményeket raktott a(z) egyébként 2017-es B7-esekre. Azóta már a red-subpixel 45%-kal nagyobb, tehát pont a legkérdésesebb sub.
    Mégis ebből a tesztből szoktak következtetéseket levonni. :)

    Van még egy HDTV-teszt, az pedig túlságosan konzervatív, és E8-ast "mér".
    Szerintem nesze semmi fogd meg jól.

    Kellene egy teszt 2019-es készülékekkel, de LG, Pana, Sony és Phillips is "induljon".
    Vegyes felhasználás lenne, de nem túl konzervatív.
    Pl.
    - 30% tévéműsor, vegyes logókkal.
    - 10% játék/konzol stb... HUD váltakozó, tehát ne 1 játékot toljanak.
    - 50% film (vegyesen 2.35:1 és 16:9-es tartalom, SDR és HDR is, feliratokkal)
    - 10% számítógép

    Mondjuk 5-6000 óra üzemidőt beletenni, és csak az automata pixelfrissítéseket engedni a készüléknek. És rendesen kalibrált készülékkel, éjszakai és nappali üzemmódban is.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Chibass #222 üzenetére

    "Elgondolkodtató, hogy akinek van ilyen készüléke otthon azt állítja nincs beégés (nyilván vigyáz azért rá, ebben nem kételkedem, én is ezt tenném), akinek meg nincs ilyen készüléke váltig állítja, hogy nagyon para és ő márpedig nem vesz. Nem értem miért riogatják a népet azok, akiknek nincs saját tapasztalatuk vele. Még nem olvastam olyat, aki ideírt volna, hogy hát pórul jártam, mert ezt és ezt néztem rajta napokig, hetekig."

    Akkor én vagyok az első, már a második oledet koptatom és az első beégett.
    Amúgy az oled-topicból Alaves is beégette + még egy másik tag is. (mostanában írt és B7-ről van szó) Tehát összességében csak a PH-ról van 3 eset otthoni felhasználással. (1db E6V, 2db B7V)

    Kb 3000 üzemóránál már látszódott az EUROSPORT (piros) LIVE felirata és a YouTube alsó sárga pöcke. Mindkettő legalább 1%-os degradáció - főleg piros tesztképen volt látható.
    (de ezt úgy értsd, hogy a 3000 üzemórából maximum 300 volt EUROSPORT LIVE - ezért ez több mint elgondolkodtató, hogy 300 óra alatt már nyomot hagyott egy statikus elem. Ez azért minden csak nem tartós technika)

    Azt kell megérteni, hogy nem ugyanúgy használják a tulajok a készülékeiket otthon.
    Van aki 50-es oled-fénnyel játszik órákig, és van statikus elem a képernyőn.
    És van aki rendesen beállítja sötét körülmények közé 20-25-ös oled fénnyel, és csak vegyes tartalmakat néz - és válltig állítja, hogy ezeket a cuccokat nem lehet beégetni, MERT NEKI NEM ÉGETT BE. :)
    Független attól hány ellenkező sztorit olvas.
    Az utóbbi verziónál elképzelhető, hogy csak ötödannyi terhet ró a készülékre és 8 év alatt sem lesz gondja vele, míg a fentinél akár már 1 év után jelentkezhet égés. (de 2 év alatt szerintem biztosan)

    [ Szerkesztve ]

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Chibass #229 üzenetére

    "Köszi, hogy írtál, ez nekem nagyon hasznos volt! A beégés ennek ellenére nem tántorított el attól h másodikra is azt vegyél. Vagy esetleg cserélték gariba és azért? Mi a típusa a két modellnek?"

    Nem tántorított el, mégiscsak ez adja a legjobb minőséget jelenleg méghozzá toronymagasan. Nyílván egy tévé tartós fogyasztási cikk, tehát nem jó ha hamar tönkremegy sőt, valahogy nagyon rossz a szájíz ha ezt egy 1 millió forintos (bruttó) árral teszi. :)

    Garanciális volt a készülék, de gazdaságtalan lett volna javítani, panelt kellett volna rendelni hozzá így inkább a szerződés előtti állapot lett visszaállítva.
    Az eredeti készülék 55E6V volt, közel 1 millió bruttós árral. (2016 novemberi vétel)
    65E8PLA lett helyette. (a 2018-as őszi ára hasonló volt)

    Asszony kicsit pampogott, "minek nekünk ekkora tévé, ilyen drága stb...", de aztán nem hagytam eltántorítani magam, hazahoztam a 65 colos E8-ast a nappaliba akkor utána nem szólt egy szót sem. :D
    Nyílván igaza van SB kollégának, hogy itt azért mégse a gépnek kéne irányítani az embert, tehát nem normális az, hogy figyelni kell rá mint egy kisgyerekre.
    De mégis azt gondolom, hogy a minőségi különbség (a többi technikához képest) egy kis kompromisszumot megér. Nekem szerencsére amúgy nincsenek oled-gyilkos tartalomfogyasztási szokásaim, talán kivéve az Eurosporton nézek sok teniszt (és ugye sajnos ebben ott van a piros logo ha LIVE megy bármilyen esemény). De többnyire feliratos és szinkronos filmeket, sorozatokat nézek, viszonylag kevés tévéadással. Ami van tévé az inkább tenisz és foci. Játék, konzol nincs. + néha egy kis youtube vagy koncertfilm.

    Át kell gondolni, hogy mire kell a tévé és mérlegelni kell.
    Azt mondom megéri a minőség - amit nyújt az oled -, de hűbelebalázs módjára nem kell beleugrani ha valaki sokat játszik vagy baromi sok statikus elemet néz. (pl hiradók, sárga vagy piros logós tévéadások). Persze 2016 óta sokat fejlődött az oled-panel is, plusz bejött némi szoftveres védelem is a készülékekbe (logo fényességének beállítása stb...), de mégis ha valaki a fentiekből magára ismer tartalomfogyasztási szokások végett akkor mérlegelnie kell, hogy a szuper minőség vagy a tuti tartós technika. (pl qled)

    Nyílván vigyázni kell rá valamennyire és bizony beéghet. Aki ennek az ellenkezőjét állítja az még nem olvasott elég esetet ezzel kapcsolatban vagy nem érti hogyan működik ez a technika. :)
    És azt is ki kell emelni, hogy nem úgy ég be ahogy a plazma vagy az LCD. Az olednél minden használat összeadódik és úgy "kopnak", kiégnek a subpixelek.
    Magyarán tegyük fel nézel egy sportműsort, piros statikus elemmel (mondjuk euro LIVE), ezek a logók mindig ugyanott vannak. Teljesen mindegy, hogy 100 alkalommal nézed 10-10 órán keresztül = tehát összesen 1000 üzemóra csak ezzel a piros logóval történik. Vagy 1000 x 1 órát nézed ugyanazt a műsort, a végeredmény "degradáció" szempontjából nagyságrendileg ugyanaz lesz.

    Könnyű kitalálni, hogy előbb-utóbb a panel már nem lesz teljesen homogén még akkor sem ha folyamatosan vegyes tartalommal eteted és nincs statikus elem. :)
    A kérdés az, hogy mikor jön el az az állapot amikor már zavaró egy rendes film közben is.
    Ez az amire szinte senki nem mer tippelni és nem is tud.
    Van olyan akinek C6-osa van már 3 éve és nincs gondja, a többség 1-2 éve "koptatja" az oledet és nincs gond. Az enyém 1 éves, 3100 üzemórával, olyan mint újkorában. (65e8)
    A fényerejéből mindenesetre nem nagyon veszít, erre volt teszt (rtings), 8000 üzemóra, talán most már 11000 is megvan -, nem mértek fényerőcsökkenést. Az azért bíztató. :) 11000 óra az nálam megközelítőleg 4 év intenzív használat, és valószínűleg mi, otthon alacsonyabb fényerővel használjuk a készülket mint a teszten beállítva.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz #72042496 #231 üzenetére

    Azért szerencsére az a veszély nem fenyeget, hogy csak 8K-oledet tudunk majd venni a jövőben. :)
    77-est azért még szeretnék, remélem lesz még jóideig 4K-felbontásban.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Chibass #229 üzenetére

    Úgy is megközelítheted a dolgot - feltéve ha tévéről beszélünk(!) -, hogy OLED vagy QLED?
    (jelenleg szerintem ez a két legjobb minőségi tekknika ha a plazmákat elfelejtjük) :)

    5 éves használati intervallumra levetítve a QLED esetében nem kell aggódnod a beégés miatt, tehát 5 évig azt csinálsz amit akarsz a készüléken, ellenben nem a legjobb minőségben nézed.
    OLED esetében aggódhatsz (vagy elengeded a dolgot, és ez a jobb), viszont tudod, hogy ebben az időintervallumban a legjobb minőségben nézed amit nézel.

    Melyik a jobb, döntsd el. :)
    Azt gondolom, hogy manapság 5 év az egy reális időtartam egy készülékre.
    Nekem biztosan új lesz 4 év múlva, tehát magamból indulok ki.
    Tehát az nem érv, hogy 5 év múlva amikor eladásra kerül a készülék, akkor mivel - teszemazt -be van égve, csak kevesebb zsét fogok kapni érte, mint a hibátlan QLED-ért.
    Pont nem fog érdekelni.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz AxBattler #235 üzenetére

    "Ez elég korrekt summázat, csak azt tedd hozzá, hogy a QLED még olcsóbb is valamivel (Samsung QE55Q70RA ~ 300k HUF, LG OLED55B9PLA ~ 400k HUF), ennyi difi már egy konzol, vagy egy hangrendszer ára.
    Sima, fapados LED-ről érkezve szerintem mind a kettő elég nagy ugrás."

    Egyértelmű... :) Ezért nehéz bárkinek is tanácsot adni, hiszen mindenkinek a szokásai, ízlése és igényei nagyban különböznek. (sőt, a felfogás is)
    Sima fapados LED-ről érkezve mindegyik kurva jónak tűnik, sőt betévedve pl egy MM-be számomra csak az OLED és a QLED "tévé", a többi sajnos nem. :(

    Ha egy 10-es skálán kéne beírni:

    10: OLED
    9:
    8: QLED
    7:
    6:
    1-5: LCD

    Most azon lehet vitázni, hogy a QLED miért nem 9-es. Számomra nem, kicsit még mindig messze van az OLED-től, ezért nem adok 9-est, + azért mert a filmek többsége még mindig sötét és ebben a szegmensben az oled sokkal jobb a qled-nél. 6-7-es értéknél nincs jelenleg számomra értékelhető készülék, túl messze vannak a másik két technológiától jelenleg. :(

  • daneel_hu

    addikt

    válasz dabadab #237 üzenetére

    Ez legyen a legnagyobb tévedésem az életben. :)
    Akkor "töltsd fel" a 6-os és 7-es SLOT-okat ezekkel a készülékekkel.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Reggie0 #249 üzenetére

    A 100-as fényerő a HDR miatt van, de a HDR-nek teljesen más a fényerővezérlése mint az SDR-nek.
    SDR-nél ha 100-asra állítod akkor a kép egésze ugyanolyan fényes lesz, HDR-nél nem.

    SDR-nél 50-60 bőven elég nappali fényviszonyok között, este 20-25.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz adamssss #256 üzenetére

    Azért ne túlozzunk a 0-24 h-val. :)

    Ha 2 éves időintervallummal, a készüléket rendesen beállítva (lenne egy éjszakai profil 20-as oled fénnyel és egy nappali 50-essel) és hajtva, vegyesen de 50%-ban tévéadásokat nézve szerintem nyögvenyelős maradna a homogenitás. (sajnos) :)

    Teniszt vagy focit nézve - a scoreboardok miatt - nagy szívás lenne az egész.
    Ettől még ez normál használat 50% filmnézés mellett is, bárki bármit állít. Tévét nézel.
    Ha pedig valaki játszik, akkor az is normál használatnak számít. Már a 80-as években kötöttek tévékészülékekre számítógépeket és úgy játszottak. (tehát ez lassan 40 éve normálisnak számít)

    A gyártó méltányosság alapján cserél(!), nem azért mert elismeri a technológia adta korlátokat.
    Azért ne legyünk már szemellenzősek.
    Neked mint mezei júzernek cserélni fogja mindig - de a felhasználói kézikönyvben azért írnak ezzel ellenkező dolgokat mert mi van, ha pl egy edzőterem berendel 15 db 65 colos C9-est és elkezd rajta demózni? (és beég?...)

  • daneel_hu

    addikt

    válasz AxBattler #259 üzenetére

    Még a jobbik eset vagyok mert ugyan a második oled-készülékemet koptatom, de legalább elismerem, hogy kényes és beéghet. :)

    Itt vannak akik 0-24 h-ban tagadóüzemmódra kapcsoltak. :)
    Ettől függetlenül megteheted, hogy nem veszel ilyet, nem kötelező.
    Akinek fontos a 100%-os tartósság (lehetőleg 20 évig tuti legyen!) :DD , az vegyen LCD-t. Az is persze beszarik majd, csak más problémával. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • daneel_hu

    addikt

    válasz adamssss #262 üzenetére

    Persze, az álláspontod teljesen jogos ebben az értelemben.
    Összesen 3 beégéses szitu volt a fórumon ami azért nem sok, valljuk meg. (2016, 2017-es modellek)

    Főleg tinting és egyéb hülyeségek miatt megy a cserebere, 65 colos pl nem létezik tint nélkül, én egyet sem láttam, még állítólag a szuperhájpolt GZ2000 is ilyen, avforums-on volt pár visszaküldött példány. Szóval nincs kivétel még Panánál sem, jóhogy hiszen LG-panleről van szó.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz adamssss #262 üzenetére

    Egyébként ez a tint is érdekes, mert nekem mintha az egyik oldalon sárgásabb lenne kicsit, de csak akkor ha erősen bal oldalról nézem a tévét és homogén világosszürke a tartalom. Fehérnél nem látom, pedig állítólag itt kéne a legjobban.
    Ha jobb oldalról vagy középről nézem, akkor még ez sincs. :D

    Na mindegy, tartalomnézés közben nem látom, pont leszarom ha X szögből világosszürkénél látszik. Na und...

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Tetsuo #276 üzenetére

    A legjobb képet adja a tévék között.
    Ezért az az alfa vagy az omega. (tessék választani)
    10-es.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz szatocs #280 üzenetére

    Pontosan mi a kérdés, mert a mondatod alapján többféle dologra tippelek?
    Rólad van szó, vagy feltételes módban rólam? :)

Új hozzászólás Aktív témák