Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Benoe77 #70 üzenetére

    A Red Hat elég sok olyan dolgot fejlesztett, aminek a desktop vonalon is volt hozadéka.

    Ráadsául gondoztak két olyan disztribúciót (CEntOS és Fedora), amik desktop vonalra is simán ajánlhatóak voltak.
    Az IBM nagy valószinüséggel ezeket a fejlesztéseket nem fogja tovább vinni, mert nem járulnak hozzá közvetlenül az üzleti célokhoz. Gondolom a CoreOS vagy mi fejlesztése fel fog pörögni, ahogy a RH openstackes bizniszét is tolni fogja az IBM... de, hogy desktop vonalon mostantól nem sok jótékony hatása lesz az IBM-RH fejlesztéseknek, az szerintem biztos.

    Én azt nem értem, hogy miért adja el a Red Hatet az alapító... több, mint 20 éve építi a céget, ha nem is robbanásszerűen, de NAYGON stabilan növekszik és profitábilis, és jó kép alakult ki róla a nyilvánosság szemében. Mindezt "csak pénzért" feladni valahogy visszásnak tetszik számomra.

    (#71) emvy
    Csak a felhasználókat nem vetted számításba, és nekünk szerintem igensi jót tenne a Linux desktop valamilyen szintű elterjedése... ha más nem ,akkor csak alternatívaként a fizetős megoldásokkal szemben.

    Arról nem is beszélve, hogy gazdasági, oktatási szemszögből sok államnak megérné szerintem tolni a Linux szekerét. Pl. egy versenyképes oktatási rendszerhez és munkaerő-állományhoz is nagyban hozzá tudna járulni, ha nem csak az egyre inkább debilekre szabott kereskedelmi megoldásokat nyomatnák az oktatásban.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • bambano

    titán

    válasz Benoe77 #77 üzenetére

    20 éve ugyanazt hekkeli, összeszedett egy rakás pénzt, ráadásul már valószínűleg nem fiatal.
    joggal gondolhatja, hogy most van itt az utolsó pillanat, hogy valami másban is kipróbálja magát.
    tehát vált. hogy mi lesz a cégből, az már mvp. (MásValaki Problémája).

    pletykák szerint már elég régen kerestek vevőt, most jött össze.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák