Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Dißnäëß #1 üzenetére

    Ha az IBM vagy az Oracle bármilyen szabad szoftverhez kötődő céget megvesz, akkor zsigeri reakciónak kéne lennie, hogy félsz... ;)

    (#9) Bici
    Most nem azért, de ti melyik IBM-et ismeritek?
    Mert én a mammutvállalatot, amelyik a vendor-lock-in bajnoka.
    Ha megvették a Red Hatet, akkor vagy be akarják építeni a RH cuccait a saját termékcsomagjukba, vagy el akarják tűntetni, mint független piaci tényezőt. Előbbi esetben valami Sun-féle eseménysort tudok elképzelni, és a másik esetben sem látom, hogy a Red Hat eddigi barátságos irányultsága megmaradna.

    Azért a Jboss-on kívül a RH eléggé "jófej cégnek" minősült, amit a Fedorával, CEntOS-szel csináltak és amennyit fejlesztettek a linuxos rendszerek használhatóságán, és nem csak az Enterprise közegben szükséges dolgokon.
    Nagyon sokat adtak vissza a "közösségnek", és nehezen tudom elképzelni, hogy az IBM ezt tovább vinné. :F

    (#18) paprobert
    A NIH-szindróma mindenhol előfordul, ahol FOSS-t fejlesztenek.
    Csak a RH igyekezett mindezt az upstreammel elintézni, és többnyire igazuk is lett (nyilván nem kis részben a piaci súlyuk miatt). Na meg a RH azért nem csak a saját kis hobbiprojektjeit fejlesztgette, á la Canonical, hanem elég komoly erőforrásokat ölt a ténylegesen "közös" projektekbe is (pl. a már említett AMD driverek, de a Wayland is felhozható példaként).

    A RH pozitív megitélése szerintem nagyrészt arra épült, hogy tényleg sokat adtak vissza a közösségnek, és nem borították rá az asztalt a többiekre, ha nem tetszett nekik a közös irány. Meg nem kezdtek el csak úgy saját házon belüli megoldásokat fejleszteni, vagy ha igen, azon párhuzamosan dolgoztak a szabvánnyal, nem pedig kizárólagosan a szabvány helyett fejlesztettek valamit.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz borg25 #19 üzenetére

    Tudom, az egyik fő kontributor a nyílt fejlesztések terén, Intellel, AMD-vel, RH-tel karöltve.

    Ellenben ezt a fejlesztést végfelhasználóként nem feltétlen vetted észre, mert nagyrészt a saját kis enterprise dolgaikra koncentráltak. A RH pedig az otthoni/magán végfelhasználók számára is érezhető/élvezhető fejlesztések terén is jelen volt.

    Nehezen tudom elképzelni, hogy az IBM ugyanolyan elánnal folytatná ezt a tevékenységet, mint a RH.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz bambano #22 üzenetére

    Az már majdnem 20 éve volt.
    Azóta azért nagyon megemberelte magát a Red Hat.
    Sajnos szerintem is pénzszivattyú lesz belőle... :(

    (#23) Slack
    Egy cég nem rosszindulatú, csak lehet annyira pragmatikus és érdektelen a saját imázsa irányában, hogy teljesen a saját "objektív" szemszögéből hozza a döntéseket. És az ilyen 100%-ban a pénztermelést célzó döntések mindig fájnak a piac többi szereplőjének, akit érintenek.

    (#29) janeszgol
    Nagyobb szavuk lenne a termékeikben felhasznált nyílt szoftverek ügyében, mert nagyobb súlyt képviselnének.
    Eltüntetnek egy komoly tényezőt, ami más irányba viheti el a fejlesztés fősodrát.
    Hozzájutottak egy viszonylag elterjedt vállalati middleware-hez, és egy tűrhető openstackes pozícióhoz, amiket a RH minden sallangja nélkül hasznosítani tudnak.
    Na meg mindenféle külső céges megállapodás nélkül tudnak majd egy jól bejáratott hardver-szoftver csomagot kínálni.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Benoe77 #70 üzenetére

    A Red Hat elég sok olyan dolgot fejlesztett, aminek a desktop vonalon is volt hozadéka.

    Ráadsául gondoztak két olyan disztribúciót (CEntOS és Fedora), amik desktop vonalra is simán ajánlhatóak voltak.
    Az IBM nagy valószinüséggel ezeket a fejlesztéseket nem fogja tovább vinni, mert nem járulnak hozzá közvetlenül az üzleti célokhoz. Gondolom a CoreOS vagy mi fejlesztése fel fog pörögni, ahogy a RH openstackes bizniszét is tolni fogja az IBM... de, hogy desktop vonalon mostantól nem sok jótékony hatása lesz az IBM-RH fejlesztéseknek, az szerintem biztos.

    Én azt nem értem, hogy miért adja el a Red Hatet az alapító... több, mint 20 éve építi a céget, ha nem is robbanásszerűen, de NAYGON stabilan növekszik és profitábilis, és jó kép alakult ki róla a nyilvánosság szemében. Mindezt "csak pénzért" feladni valahogy visszásnak tetszik számomra.

    (#71) emvy
    Csak a felhasználókat nem vetted számításba, és nekünk szerintem igensi jót tenne a Linux desktop valamilyen szintű elterjedése... ha más nem ,akkor csak alternatívaként a fizetős megoldásokkal szemben.

    Arról nem is beszélve, hogy gazdasági, oktatási szemszögből sok államnak megérné szerintem tolni a Linux szekerét. Pl. egy versenyképes oktatási rendszerhez és munkaerő-állományhoz is nagyban hozzá tudna járulni, ha nem csak az egyre inkább debilekre szabott kereskedelmi megoldásokat nyomatnák az oktatásban.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz sh4d0w #95 üzenetére

    Szerintem ez nem a megy-nem megy kérdése, hanem a támogatott-nem támogatotté.

    A Debian többnyire azért nem támogatott, mert nincs mögötte egy cég, akitől hivatalos támogatást lehetne venni, míg RHEL/CentOS/Oracle és SLE, de még Ubuntu mögött is van.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák