Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #19 üzenetére

    Nem, egy fórumon láttam a BME-s megnyilatkozását.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #43 üzenetére

    Igen, de csak azért, mert támogatja visszamenőleg a 32 bites szoftvereket is, tehát csak a drivereknek és a rendszerközeli szoftvereknek kell natív x64-re épülni. Habár itt is jól megfigyelhető, hogy a frontend sok esetben maradt x86 (lásd: AIDA64, még a mai napig).

    Az x64 terjedésének sebességével arra akartam egyébként célozni, hogy sokszor még egy nyilvánvalóan elkerülhetetlen feladatot is addig húznak-halasztanak, ameddig csak lehet, mert
    1. A 32 bites változat fut a régi OS-eken is, tehát egyszer kell leforgatni, kevesebb munka van vele.
    2. Ha az adott szoftver nem támaszkodik szorosan a CPU-ra (tömörítők, videókódolók), akkor a szokásos "Mi előny származik belőle?" kérdés vetődik fel. Egyrészt előbb-utóbb eleve elkerülhetetlen, ahogy a Solitaire.exe is bőven maradhatott volna akár 16 bites alapokon is, de ez egész egyszerűen nem így működik (szerencsére). Másrészt van a 4 gigától nagyobb memóriacímkézésen túl is előnye, itt például elég jól leírta a srác.

    A GPU piac valóban fejlődik, de akkor sem fogja teljesen kiváltani a CPU-t. Értem ez alatt a másik elhanyagolt tényezőt, hogy 1-1 szoftver kihasználja a több magos CPU-k többi magját is. Ez még az x64-nél is erősebben lekorlátozódik a tömörítőkre, videókódolókra és egyéb erősen CPU igényes alkalmazásokra.

    A vicc, hogy például a TrustedInstaller.exe is csak 50%-ig pörgeti az amúgy ezer éves, elavult procimat, mikor havonta felmennek a hotfixek. Egy 4 magost már csak 25, egy 8 magost pedig csak 12,5%-ra pörget fel egy ilyen alkalmazás.

    Nem mondom, hogy egy átlagfelhasználónak ne okozna vizuális kielégülést, hogy "alig használja a procit, mégis milyen gyors a régi után", de a fő kérdés az, hogy ha már van és pár éve ebbe az irányba megy a fejlődés, akkor miért ne használjunk ki minden benne rejlő lehetőséget?

  • julius666

    addikt

    válasz Morden24 #16 üzenetére

    a BME-s egyetemistákról készült kisivideón, ahol mondjuk egyik sem tudta, hogy mikor volt a II. VH.

    Jót nevettem. Ezek a videók semmit sem bizonyítanak, ilyennek a készítésében én is részt vettem már, ott az utca emberét kérdeztük és a fele durván egész jól vágta a témát vagy miután megmondták neki a helyes választ látszott rajta hogy igazából tudta, csak meg volt illetődve. Ezeket ki kell egyszerűen vágni/jól kell az áldozatokat megválogatni és megvan a humorparádé máris.

    Amúgy ha csak így a gondolataidba merülve téged is tök random elkapnának az utcán te sem biztos hogy tizedmásodperces válaszidővel vágnád rá a "milyen tengerrel határos Csehország" kérdésre hogy nem is határos semmilyennel. Van akinél ez még durvább, főleg lányoknál.

    Mondjuk a tollas kérdést tényleg gáz hogy ennyien nem vágták de ezeknek a nagy része valószínűleg úgysem fogja elvégezni az egyetemet (MSc-t legalábbis biztosan nem).

    Aztán ott van az is hogy más egyetemeken még siralmasabb a helyzet, lásd az Eltés részt vagy olyan videót ahol közgázosokat is kérdeznek. Nálunk elég nagy divatja van (inkább már csak volt) a közgázosok hasonló videókban basztatásának. :DDD

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Morden24 #60 üzenetére

    Miért lenne olyan nehéz kimondani a bűvös mondatot:
    Igen, a mai állapotok kialakulásában az MS-nek igenis nagy felelőssége van.
    Vagy tán semmi? Minden kizárólag a hülye júzereken és a pancser, fél vagy teljesen hülye fejlesztőkön múlt?
    Amúgy milyen becsületről beszélsz? Hogy kerül elő a részedről ilyen felvetés egyáltalán? Szopás? Nekem? Tudod, leszarom. Nekem egyetlen - általatok valamiféle félreértett felsőbbrendűségi tudat okán szimplán lehülyézett, szerintem az átlagosnak tekinthető - júzer Windowsos gépével sem kell foglalkoznom. Amilyen géppel kell, az meg nem Windowsos.
    De tudod mit, nem érdekel a te véleményed sem. Lényeg, hogy "kék az ég, s zöld a fű, mily egyszerű az élet..." (Különben meg milyen hányadék ez a színösszeállítás. Tudom, a természet színei. Mégis: amit a mezőn, erdőn látok, az természetes, amit meg nem ott látok, de arra hajaz, az giccs.)

  • rt06

    veterán

    válasz Morden24 #63 üzenetére

    az egyetlen, aki itt kollektiven lehulyezett barkit is, az a topic elejen volt par megmondoember, de ok sem a felhasznalokat, hanem az amerikaiakat
    ezzel termeszetesen nem volt semmi problemaja tomtyi-nak

    amit a forumtars nem akar/kepes felfogni, hogy nem minden felhasznalot hulyeztem le, hanem azt, aki szandekosan kikapcsolja az operacios rendszer frissiteset es melle nem tesz fle virusirtot sem (Aztan meg csodalkozik, ha szemetes a gepe)

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Morden24 #63 üzenetére

    Default háttérkép mellett a Vista alap színvilága is ez a zödeskékes+egy kis sárgás.

    "Egyébként nem állítom, hogy koncepcióbeli problémák nem voltak (főleg utólag egész klasszul lehet okoskodni)">Az többfelhasználós NT '93-tól volt, nyilván vállalati felhasználásra, ezen a terülten kihasználva a szigorúan meghúzható jogosultságokat, de a hómjúzerekhez már a jól megszokott (itt kvázi) egyfelhasználós mód maradt. Én sem azt mondom, hogy egy csapásra meg kell változtatni (nem is lehet), hanem azt, hogy a Vistáig (aka az UAC-ig) igencsak szarul álltak hozzá. És ez az ő felelősségük.

    "Gyanús, hogy érzékeny vagy a júzerek lehülyézésére"> :DDD Semmi fontos, csak nem szeretem, mikor valaki a magas lóról szarja az igét, mintha az a magas ló nem azért lenne eredetileg, hogy jobban átlátva a helyzetet, többet vagy könnyebben tudjon segíteni. Inkább nagyképű és beképzelt lesz. És igen, a júzerek nem értenek hozzá. De miért is értene? Ez egy szórakoztató eszköz, használni akarja. A többi nem az ő dolga kellene, hogy legyen. Szvsz.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Morden24 #67 üzenetére

    "Be kell látni, hogy ha világ 90%-a a kuncsaftod, akkor az igen szép nagy vegyesfelvágott lesz.">Be kell látni, hogy ha a kezdetektől olyan (igazából persze csak hasonló)lett volna, mint amilyenre mostanság törekszik az MS, a bajok nagy része meg sem történt volna. Lehet, lennének más bajok, de a mostani helyzet az a mostani helyzet.

    "Finoman hozzátenném, nem az átlagjúzerrel van a gond. A gond azzal van, aki kurva okosnak hiszi magát, de egy kretén, na meg azzal, akinek egy magát kurva okosnak képzelő kretén magyarázta el a dolgokat.">Ebben egyetértünk. Csakhogy ezek a kretén dolgok utóbbiaknál is megszokásból alakultak ki.

    Az a helyzet, hogy az MS termékeit és más gyártók csatolt termékeit jórészt megszokásból, a változtatástól való félelem okán (is) használják. Sajna, ez a két pszichés tényező a kialakult és berögződött rossz szokások hosszú élettartamában is megmutatkozik. És a már berögződött rossz szokásokat nagyon-nagyon nehéz kijavítani. Nem mellékesen a Windows 98 lifetime 2006-ban ért véget, tehát még hivatalos támogatás volt multiuser üzemmódú OS-re 2006-ban. Ahhoz meg olyan öregnek sem kell lenni, hogy ehhez szokj hozzá. De arra sem kényszerítette őket senki, hogy '98-ban még ilyet adjanak ki.

    És értsd már meg: önmagában az UAC nem vagy alig változtat meg bármit is a szokások terén. De egy apró(?) lépés. Ha a kezdetekkor lett volna, milyen más lenne a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Morden24 #69 üzenetére

    "Nagyjából amit leírsz, az szépen megfeleltethető az MS ellen szólok">De NEM!!! Ha az elejétől ezt tették volna, ehhez szoktak volna hozzá. Utólag persze minden változtatás nehéz. És nem csak az ilyen keményítések, hanem pl. a ribbon. Azzal szemben is mekkora volt a felhördülés. Oszt lassan megszokják. De erre nem olyan kényelmetlen az átállás, mint egy egész más biztonsági megközelítésre.

    "Valójában nem abból szedik a pénzüket, hogy ezeknek az embereknek megpróbálnak megfelelni.">De azért némi alapja van a vendor lock-in emlegetésének, ugye?

    "peccseletlen oprendszerrel rohangál, az simán egy f@sz">Nagyon egyetértek (bár ez némileg ellentétben lévőnek látszódhat a megelőzőkkel), de akkor is megszokás, amivel még sokáig kell küszködni. Vannak olyan régivágású rg-k, akik vállalati szokásokat viszik át a magánfelhasználókhoz is, és nem javasolják, sőt, egyenesen kikapcsolják az automatikus frissítéseket. Tapasztalat alapján dolgoznak, így nem mondható, hogy teljes mértékben hülyeség, amit tesznek. Csak a különböző körülményeket nem veszi figyelembe. És ez itt komoly hiba. De ezt hogy magyarázod meg azon júzerek tömegeinek, akik azt látják, hogy egy komoly szakember ezt mondta, én meg nem is komoly, nem is szakember meg ennek a homlokegyenest ellenkezőjét? Biztos nekem fog hinni. :DDD

    "Amit még szintén mondanék:..."
    Leírok neked egy hétköznapi lehetséges forgatókönyvet:
    egy hozzáértő (vegyük úgy, a gép gyártója) által feltelepített os, első bekapcs: szól az AV, tűzfal, autoupdate miatt. Esetleg ezt megcsinálja a júzer, esetleg jól. Egy idő múlva így is, úgy is belassul a rendszere, nem ért hozzá, szervizbe nem viszi, mert (úgy hiszi, esetleg tapasztalja is) horribilis árak vannak. De a köztudatban benne van: telepítsd újra! Vagy maga teszi meg, és esetleg sikerül, újra szólnak a figyelmeztetések, stb. Vagy nem maga, hanem Vér Pistike, akinek az a heppje, ami a fent említett rg-nek. Kikapcsolja a figyelmeztetéseket, tűzfalat, mindent, amit pedig nem kéne. Kell-e folytatni?

    De más példa! Nagyon nem szeretem, de az Apple pl. megoldotta alapból, hogy ott nem teljes jogú admin felhasználó az alap. És ott megszokták, megszokják az emberek, pedig nagy részük Windowsról vált.

    "Nem volt nehéz megszokni">Pedig de. Pár éve kezembe került egy "tankönyv", ebben a Windows előnyeiről győzködik a júzereket. És nem olyan egyéb OS-ekkel szemben, mint a Mac vagy Linux, hanem a DOS-szal szemben. Persze kb. '85-ből. :DDD

    Az ezer éves verziókat pusztán azon okból hoztam fel, hogy az MS saját bénasága folytán még 2006-ban is kénytelen volt egy korszerűnek már a kibocsátás idején sem mondható OS-t szupportálni.

    (#70) SP!T
    Ha van AV! :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Morden24 #73 üzenetére

    "Ha '85-ben tudták volna előre, hogy ~30 évvel később boldog-boldogtalan szélessávú netkapcsolattal fog rendelkezni, és mindenre rányom?">Ennek pont semmi köze a nethez, akármilyen is. Floppyról már ugyan úgy benyalt bármit a DOS és a Windows is.

    "Ő nem szereti, ha dróton rángatják, és elvárják, sőt: kényszerítik, hogy időt szánjon, új dolgokat tanuljon">Ezért kellett volna az elejétől... :)

    "Esetleg ezt megcsinálja a júzer, esetleg jól.">Ez nem csak az update-re vonatkozott, hanem inkább az eddig elvezető útra: telepítés, autoupdate jóváhagyás.

    Különben meg nem az XP-vel van baj, hanem azzal, hogy mire odakerült az átlagjúzehez, már rég megvoltak a berögződések, a városi legendák. És a hagyományos rg-jogú júzeres alaptelepítés ezen semmit nem segített.

    "ami av esetén egyébként is Darwin-díjas">Mégis nagyon sokan vannak így. :DDD

    "roppantul érdekel, hogy az MS hogyan tudná azt kierőltetni">Szerintem párszor már leírtam, hogy: igen, ez a k.rva nehéz. Sőt, sokkal nehezebb, mint nullából elkezdeni. Mert réges-régen elszaladt a ló. És ezzel együtt is kell.

    "Ha bejön a 2000-es évek eleji koncepció"
    ad 1 nem jött be, de ennek mi köze is van a jelen témához? Én az XP-t megelőző OS-ek jogosultságkezelés terén létező/létezett hátrányiról igyekeztem beszélni. :) Single-user mód. A rossz szokások onnan eredeztethetők, az XP is részben már csak "elszenvedője" ennek a folyamatnak. Bár már ott is válthattak volna. Sőt, már a Windows 2000-ben, bár az amúgy sem volt sikeres. Talán pont ezért, az XP-re meg megszokták volna a népek.

    "mert azt tisztázhatjuk: egy átlagjúzer nem kapcsolja ki sem a tűzfalat...">Amennyiben nem kell újrahúzni a gépet. Márpedig - akármilyen okokból is - ez szintén szokás, szinte tömegsport a Windows-júzerek között. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Morden24 #75 üzenetére

    Tkp. mindennel egyetértek, amit írtál. De XP-nél emlékeim szerint nem default a tűzfal, sem az autoupdate, hanem rákérdez.
    És nem röhögök. Éppen legális Windows vásárlására ösztökélem őket, ha nem kell Linux. :) Ezzel együtt nem változik a véleményem. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák