Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Penge_4 #296 üzenetére

    "De akkor egy elméleti kérdés: Ha van mondjuk 3+ éve egy barátnőd, aki egy félrelépésből megfertőz AIDS-szel, az sem verné ki azt a bizonyos biztosítékot nálad?"

    Ez igencsak sarkított példa... de akkor arra mi a megoldás? Bosszú? Visszaadni? Mert attól megnyugszik a lelke valakinek, ha bosszút kiált?

  • BiP

    nagyúr

    válasz Penge_4 #296 üzenetére

    1. Ezzel egyetértek. Ill. lehet sikeres, csak nem csak úgy, ahogy általában a sikerességen értünk. (pl. sok pénze, vagy hatalma van.)
    Számomra egy olyan férfi, akinek normális megélhetést biztosító állása van, amiben megtalálja a számítását, szakmai kihívását, netántán még szereti is, amit csinál, van egy szerető felesége, aki boldog mellette, (meg mondjuk gyerekei vannak, és szereti is őket), nem egy putriban lakik, az az én szememben ugyanúgy sikeres. Hiszen ha az ő életcélja ez volt, és el is érte, akkor sikeresnek számít.
    Ezt el lehet érni becsületesen is.
    Valakinek meg az számít sikeresnek, ha keres havi pármilliót meg cégei vannak. Ez is lehet a siker mércéje. Ezt mondjuk nehezebb elérni becsületesen.

    2. Ezt a középső részt nem nagyon értem, kicsit ömlesztett. Valahogy nem találom meg a helyes tagolást.
    Ha csak azért valami a véleményem, mert a többségé is az, annak tényleg semmi köze a becsület témaköréhez. Lehet, hogy pont passzol a becsületessel, de a tömegízlés miatt változtatni a saját véleményed, önmeghasonlás. Szintén nem jó. Persze lehet alkalmazkodni, vagy belátni, hogy amit a többiek gondolnak, éppen az a helyes, és emiatt változtatsz a véleményeden. Ez fejlődés. Csak vigyázni kell, hogy ez tényleg az legyen, ne pedig szimpla köpönyegforgatás, és csupán a kisebb ellenállás irányába haladás.

    3. bekezdés: Nem kicsit kiverné a biztosítékot, azt tuti. Nem tudom, mit tennék, (remélem sosem kell megtudnom) de pl. ez a weblapos bosszús dolog tuti nem jutna eszembe, az fix.

    [ Szerkesztve ]

  • SzalaiG

    addikt

    válasz Penge_4 #296 üzenetére

    Akkor már cseszheted. :K
    Itt nálunk 10éve volt egy ilyen eset. A nő rendszeres véradó volt az Ikarusz-ba és mikor szóltak neki, h nem adhat tovább, mert AIDS-es, akkor otthon leült a férjével és rákérdezett. Az ipse felakasztotta magát, a nő meg visszaköltözött Debrecenbe.

Új hozzászólás Aktív témák