Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #40 üzenetére

    Egyre inkább azt érzem, hogy minden ökörséget hajlandók vagytok leírni, csak azért, hogy ellentmondjatok. Így értelmetlen vitázni. Amit ebben a hsz-edben írtál, azt már korábban cáfoltam, ergo csak ismétled a tévedéseket.

    Csak azzal szemben léphet fel, akivel szerződéses viszonyban van??? Ez úgy hangzott, hogyha valaki bemegy a lakásodba és elkezdi összepakolni az értékeidet, akkor csak azzal szemben léphetsz fel, aki a lakásodban résztulajdonos vagy családtag, idegen tolvajjal szemben nem. Másik példa: a spammerekkel sem vagy szerződéses viszonyban, mégis fellépsz ellenük. Emiatt az a fél mondat, hogy "sakis a vele szerződéses viszonyban levővel szemben léphet fel." nem állja meg a helyét.

    Itt emlegetem már jó ideje, hogy attól, hogy most nincs pl. a dt szerződéses viszonyban, még lehet. Senkitől nem vonhatod meg a szabad vállalkozás jogát, tehát a dt-től sem vonhatod meg azt a jogot, hogy megpróbáljon szerződéses viszonyba kerülni a guglival.

    Hogy a gugli elhajtja őket? Simán lehet. De az is lehet, hogy nem, mivel a kapcsolatnak két vége van és a guglinak is fájna több százmillió lehetséges reklámcélpont elveszítése. Így nem zárhatod ki azt sem, hogy a végén szerződéses viszonyba kerülnek, jogállami keretek között közösen életbe léptetnek egy szabályrendszert és a gugli fizet.

    Megjegyezném még, hogy a "jogállam" alatt értett dolgokban jelenleg nincs szó a net neutralitásáról, ellenben a magántulajdonról igen. Az isp hálózata magántulajdon, tehát ha elkezdi szűrni vagy priorizálni a guglit, akkor elkezdi, nemigazán szólhatsz bele, hogy mit csinál. (ebbe én beleértem, hogy a saját szerződéses feltételeit közben betartja).

    Nem az Áak az egyetlen hatóság vagy jogi személy, akin keresztül lépni lehet. De szerintem ezt a vonalat hagyjuk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák